LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183634 cest
Nové přelezy:
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B
Polar Bear 8A
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+

Stěny
DDM Stříbro - Stříbro
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Informace o údržbě skalních oblastí OVK Labské pískovce

a jejich sponzorech

V oblastech OVK Labské pískovce, díky správcům oblastí a dobrovolným pomocníkům, kterých kupodivu přibývá, úspěšně probíhá údržba skal a výměna jištění. Abych nikoho nevynechal, tak podle informací správců oblastí ke konci roku všem jmenovitě a veřejně poděkujeme.

Údržba skal ve všech oblastech (Bělá, Labské údolí, Hřensko, Jetřichovice, Tokán, Kyjovské údolí a Brtníky, Vysoká Lípa, Vřesová dolina, Srbská Kamenice, Všemily) už musí být organizovaná. Svévolná údržba bez vědomí správců nemusí zrovna být vždy tím nejlepším řešením.

Samozřejmě, každá nabídka pomoci správcům je vítána a pokud má někdo zájem pomoci při údržbě určité oblasti, tak ať se mi ozve na mail: jenik.pleticha@email.cz. Podle oblastí budu kontaktovat správce, kteří vědí, co je potřeba v oblasti udělat pro údržbu. Práce je dobrovolná a bez finanční odměny, tak jak to mají i správci oblastí.

Sponzoři při údržbě skalních oblastí OVK Labské pískovce:

Český horolezecký svaz

Poskytuje materiál pro údržbu a jištění, vrcholové knížky a krabice do všech oblastí OVK Labské pískovce a to v nemalé míře. Zde je přispěvatelem každý člen ČHS, který členskými příspěvky sponzoruje všechny oblasti v ČR.



Labské údolí Pravý a Levý břeh

Kromě ČHS má na víc ještě dva sponzory pro údržbu: Hudy sport a Rock Empire. Díky dalším dobrovolníkům má čtyři skupiny pro údržbu Labáku: dvě české skupiny, jedna česko-saská a jedna saská (další jednotlivci se přidávají, jmenovitě zveřejníme na konci roku 2012).

Hudy sport

Je dlouhodobý sponzor Labského údolí a velkou měrou přispěl jištěním pro prvovýstupce (koubovi borháky schváleny bezpečnostní komisí ČHS). Kdo lezl v Labáku, má přehled kolik jištění za ty roky to je. Doopravdy toho není málo…
Letos Hudy sport na víc dodal od Raveltiku, za plnou cenu zakoupených, 200 borháků a 30 kruhů a též přispívá finančně na údržbové práce.



Rock Empire

Přispívá materiálem pro údržbu skal a letos významně vybavil skupiny pro údržbu.



OVK Labské pískovce nechává na významné věže vyrobit vrcholové knížky. Cena nové knížky knihařství je 235,- Kč. Pokud bude mít někdo zájem o jednotlivý sponzoring vrcholové knížky a je patriot určité oblasti OVK Labské pískovce, má možnost výběru konkrétní věži (do vrcholové knížky lze i napsat sponzora – buď oddíl, nebo jednotlivce). Seznam bude správci oblastí vypracován a uveřejněn do 2 měsíců.



OVK Labské údolí děkuje všem sponzorům, správcům a dobrovolníkům.

Předseda OVK Labské pískovce
Jan Pleticha



Jan Pleticha   [úpravy] 09:26 12.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
ženské finále lezení na obtížnost
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (187327)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Omikron 8- Müglitztal
Le Petit Phoque 7A Fontainebleau
Via Falcone 7+ Valle Di Ledro
Kančí Ragú 6A Tisá - Modřín
Střední 4 Koberovy
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
Re: Není to nuda? | Re: Turisté | Turisté | Re: zítra můžeme ovlivnit | Re: Každému co jeho jest | Re: Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu | Re: Hezky | Re: Hezky | Re: Sítě | Re: Není to nuda? |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (57)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (12)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)

 Nově v inzerci:
walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 626 
 50 dní v divočině 
 475 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 561 
 Andrea 
 499 
 Ashima 
 422 
 Barkley Marathon 
 512 
 B.I.G. - světové prvenství 
 488 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 449 
 Gálfy - Horský život 
 425 
 Jak se staví ledovec 
 409 
 JAMES - Století nad oblaky 
 571 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 464 
 Lezci z Manína 
 500 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 450 
 Operace Nos 
 435 
 Plamen nikdy nezhasne 
 435 
 Pohlednice z konce světa 
 497 
 Pomíjivost ledu 
 422 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 448 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 419 
 Rhapsodia Corcontica 
 431 
 Sama 
 469 
 Šampioni zlatého údolí 
 453 
 S lyžemi v oblacích 
 516 
 Tenaya Traverse Challange 
 461 
 Tenkrát na východě 
 496 
 Velká alpská silnice - 73 
 468 
 Za oponou velehor 
 547 
 Zápasník Dee Dee 
 446 
 Životní výprava 
 455 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.