LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
34.Reich 10254
35.Hyžný 10235
36.Čech 10222
Bouldry:
34.Stadtherrová 9350
35. 9206
36.Jeliga 9203
Hory:
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5809 lezců
1183729 cest
Nové přelezy:
Zenaida 7b
Závodní Pr 7C
Tragikomix 8A
Jasná Kart 7C
Malej Bejk 9+
Nabucco 7c+
Valhalla 7b+
Saula 7B+
Doktor Hou 7C+
Zlatý Drak 8B

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Le Blok - Ostrava 1
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

2. kolo ČP v boulderingu 2011

výsledky z Harlemu

Tuto sobotu 26. března se uskutečnilo již druhé kolo Českého poháru v boulderingu tentokrát v Ústí nad Labem. Kvalifikace proběhla na sundaných profilech lezecké stěny Harlem a finále následně v OC Forum Ústí nad Labem na profilech poskládaných do lezecké věže od Rosti Štefánka.

Závod tradičně začal ženskou kvalifikací, kde se s osmi kvalifikačními bouldery trápilo 13 holek. I přes horší klimatické podmínky se těm nejlepším podařilo vylézt všechny bouldery do TOPu. Do finále se probojovalo 8 děvčat.












Podle registrace, která probíhala předchozích dvou týdnech, jsme v kvalifikaci očekávali 40 kluků, takže ještě v pátek večer stavěči dolaďovali bouldery, aby co nejméně lidí utrpělo co nejméně úrazů. Nakonec dorazilo jen 35 mužů, které jsme rozdělili do 2 skupin. Z 12 postupujících borců na všech osm TOPů dosáhli pouze 3 z nich.





Po kvalifikaci mužů se už diváci i nepostupující závodníci mohli těšit na parádní podívanou v obchodním centru. Po odladění posledních drobností na finálových boulderech si za doprovodu komentáře Vojty Fröhlicha organizátoři vodili jednotlivé finalistky do meziizolace. A klání mohlo začít. Jelikož se jednalo o nominaci na MS v boulderingu, nebyl ani jeden bouder žádná procházka růžovou zahradou. Nejlépe si s nástrahami poradila místní lezkyně Edita Vopatová, která jako jediná dosáhla dvakrát vrcholu a tím si zajistila prvenství v závodě. Za ní se umístila Dominika Dupalová a všem mladším holkám ukázala, že ještě mají co učit. Třetí místo si vybojovala Karolína Něvělíková. Dále se umístila Iva Vejmolová, která ve velmi nadějném pokusu ve třetím boulderu utrpěla nešťastné zranění a nemohla tedy pokračovat v získávání bodíků na posledním lezeckém problému. Pak následovaly Monika Kuhn-Gaberová, Simona Ulmonová, Tereza Svobodová a Míša Zbořilová.







Poté, co stavěči připravili cesty pro muže, začal urputný boj až do posledního muže. Především hned první boulder byl divácky velmi atraktivní a prověřil slabiny všech finálových borců. Za doprovodu už o něco drsnější muziky než měly dívky a komentátorského dua Vojta s Pavlem Paynem se rozjel kolotoč boje o TOP. Nejlépe si se všemi bouldery poradil Martin Stráník, který především na boulderu číslo 4 ukázal svojí silovou převahu.  Jako jediný závodník přelezl všechny 4 problémy. Za ním se 2 TOPy byl Honza Chvála, který byl nucen po technickém incidentu znovu nastoupit na 4. boulder. Na třetím místě potom skončil Ondra Nevělík, kterému ve 4. boulderu chybělo opravdu jen pár milimetrů, aby dosáhl do TOPu. Také dal všem najevo svoje rozčílení! Za ním se dále umístili Štěpán Stráník, Ondra Beneš, Milan Pidrman, Jarda Petečel, Martin Tomášek, Jan Šolc, Vilda Chejn, Marián Šeliga a bojovný Vojtěch Fröhlich.







Po vyhlášení výsledků se někteří rozjeli domů, někteří odjeli do nedalekých skalních oblastí, ale většina závodníků zůstala na divokou afterparty v Harlemu.
V neděli se ti, kterým to ještě nebylo málo, potkávali na nedalekém Sněžníku, kde si konečně i pořadatelé mohli trošku obrousit bříška prstů a potrápit nohy v lezečkách.
Závody by se nemohli uskutečnit bez podpory těchto firem: ČHS, OC Fórum, Hannah, Rock Point, Direct Alpine,  HUDYsport, OEAV, Alpy.cz, Žij.cz, OCÉ, AIX, Luna Rossa, Climb ON, Monster Energy, Horoguru.cz a mediálních partnerů: lidé&HORY a Purebouldering.cz

Děkujeme všem, kteří nám pomohli tento závod uspořádat a těšíme se na další snad úspěšné lezecké klání, které bude pořádat OS Boulder projekt ve spolupráci s ČHS a tím bude MČR v boulderingu. To se bude konat 3. září v Praze, takže máte ještě dost času vyladit formu!!!

Výsledky:
 vysledky 2. kolo bouldering CP

Více fotek najdete zde.

Stránky Boulderprojektu.cz

Juráš a Karina
Foto by Lukáš


Juráš Šefl   [úpravy] 20:41 28.03.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Thumbs up20:08:37 29.03.2011
Tyjo, nápad uspořádat závody takhle v obchoďáku se mě líbí.
Vladaodpovědět 

 foto10:29:53 31.03.2011
Více fotek je zde:
https://picasaweb.google.com/boulderprojekt
odpovědět 

 Foto dne:

Pohádka na hraně, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187354)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cesta Na Počest Předsedy OVK I Prachov
Závodní Projekt 7C Popova Skála
La Grimpette 3 Fontainebleau
Les Bossettes 3+ Fontainebleau
L'Emprunt 3+ Fontainebleau
Nově komentované:
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Východní Cesta II Prachov
Tragikomix 8A Sloup
Le Plafond 7B+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru | Re: Weberovka až nahoru |

 Nové komentáře:
Re: nebreč | nebreč | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | Re: jste úplný magoři!? | mokro | jste úplný magoři!? | no name |

 Kde to vře:
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (60)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (15)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (13)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Secret Spot Bouldering 2025 (11)
Alone on the wall (9)

 Nově v inzerci:
Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter | stará lana | Péřové papuče Warmpeace | Nemo Osmo Dragonfly 2p | Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 651 
 50 dní v divočině 
 488 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 578 
 Andrea 
 518 
 Ashima 
 434 
 Barkley Marathon 
 528 
 B.I.G. - světové prvenství 
 501 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 460 
 Gálfy - Horský život 
 439 
 Jak se staví ledovec 
 421 
 JAMES - Století nad oblaky 
 581 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 475 
 Lezci z Manína 
 510 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 456 
 Operace Nos 
 445 
 Plamen nikdy nezhasne 
 451 
 Pohlednice z konce světa 
 509 
 Pomíjivost ledu 
 429 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 456 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 433 
 Rhapsodia Corcontica 
 440 
 Sama 
 481 
 Šampioni zlatého údolí 
 464 
 S lyžemi v oblacích 
 534 
 Tenaya Traverse Challange 
 477 
 Tenkrát na východě 
 506 
 Velká alpská silnice - 73 
 476 
 Za oponou velehor 
 570 
 Zápasník Dee Dee 
 457 
 Životní výprava 
 468 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.