LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183448 cest
Nové přelezy:
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Bouldering za oponou - Měnín
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství Slovenska 2023 v ledolezení a 4.kolo ČP 2023

V sobotu 9.12.2023 se na drytoolingové stěně žilinské La Skaly uskutečnilo Mistrovství Slovenska 2023 v ledolezení na obtížnost a současně 4. kolo ČP 2023.

Od domácího Vlada Masného byly připraveny tři kvalifikační cesty a finálovka. Cesty byly společné pro muže i ženy, pro něžnější část závodního spektra bylo přidáno pár chytů, které chlapi nemohli brát.

S napadáním sněhu a vynikající prašanovou podmínkou v kopcích byla účast trošičku slabší, ale tak už to na tomto typu závodů bývá. Cesty perfektně rozřadily startovní pole a do finále postupovala s domácími čtveřice českých závodníků. V ženách Klára Pánková a z 1. místa Tereza Sukačová, v mužích Matyáš Lienerth z 8. místa, Oliver Hamerský z  5. místa a Radek Lienerth ze 4. místa.

Finálovka byla laděná do celkem nezáludných, tradičně silovějších kroků a téměř celá z nových ocel/polyuretan TP chytů. Z českých závodníků šel na řadu první nejmladší Matyáš Lienerth (pro letošek ještě U16), velmi pěkné a plynulé lezení ukončilo chybné našlápnutí nohou a nezvládnuté přenesení plné váhy do tahového spoďáku. Hned po něm nastoupila Klára Pánková (pro letošek U21) a přes progres, který se v jejím lezení vyvíjel každou další cestou bylo vidět, že přednost měla v posledním měsíci škola a vylezenost nebyla ideální. Další z našich závodníků Oliver Hamerský (pro letošek ještě U19) vyřešil toto místo silovým, dlouhým tahem a spoďák vynechal, plynulé lezení zastavil až těsně pod topem časový limit. Podle časů, který závodníci trávili v cestě, bylo jasné, že na bednu bude nutný top a v co nejrychlejším čase. Jako první topoval cestu ze čtvrté pozice nastupující Radek Lienerth, a to se zbývající jednou vteřinou časového limitu. Jako poslední se z českých závodníků představila Tereza Sukačová. Velmi pěkný a plynulý postup zastavil až kamený chyt v půlce cesty, který se takticky rozhodla chybně nabrat v ne úplně ideální pozici a smekla. Tento výkon znamenal krásné druhé místo za Rebekou Gabčíkovou, které to prostě na domácí stěně v Žilině lezlo lépe

Zbývali tři nejlepší chlapi z kvalifikace. Ani jeden z nich nezaváhal a dočkali jsme se tří dalších topů. V nerychlejším čase Marek Radovský, těsně za ním Marek Černý a s mírným odstupem třetí Emil Fraštia.
Perfektní závod, který lze svým nastavením obtížnosti cest doporučit i začínajícím lezcům této disciplíny, a je tak trochu škoda, že byla účast zejména závodníků z ČR slabší.
V roce 2023 čítal Český pohár 4 kola (Brno, Handlová, Brno a Žilina), celkem se závodů ČP účastnilo 31 českých závodníků, což je oproti roku 2022 dvojnásobek závodníků i dvojnásobek závodů.

Vítězi nejmladší kategorie U16 se stali Aneta Borovcová a Matyáš Lienerth, oba HO Lokomotiva Brno. Kategorii U19 vyhrál Oliver Hamerský (Lezčata Kuřim), dívky bohužel nebyly obsazeny. Kategorii U21 vyhrála Klára Pánková (Lezčata Kuřim), chlapci nebyli obsazeni. V ženách po odečtení jednoho výsledku rozhodlo pořadí na MČR, vítězkou pro rok 2023 se tak stala Aneta Loužecká (HO Lokomotiva Brno), těsně za ní Tereza Sukačová (HO Lokomotiva Brno) a na třetím místě Klára Pánková (Lezčata Kuřim). V mužích si to o vítězství rozdali do posledního závodu junioři a rozhodlo až škrnutí nejhoršího výsledku ze čtyř závodů. Na prvním místě Oliver Hamerský (Lezčata Kuřim), druhý Matyáš Lienerth a třetí i přes stavění a tedy neúčast ve dvou závodech Radek Lienerth (oba HO Lokomotiva Brno), takže vlastě takové generační pódium :-)

Pro rok 2024 nás čeká v ČP několik změn. Tou první a nejzásadnější je změna juniorských kategorií, což je ujednocení s novým uspořádáním UIAA. Mění se na U16, U18 a U20 s určením ročníku narození podle následující sezóny - tedy pro 2024 UIAA 2024/2025. Čekají nás celkem čtyři závody, dva v Brně (1. kolo 2.3.2024, 2. kolo 7.12.2024 spolu s EP a MČR), závody v Handlové a Žilině organizované ve spolupráci s SHS James budou upřesněny. V roce 2024 se naposledy MČR uskuteční společně se závodem EP UIAA, od roku 2025 bude organizováno samostatně.

výsledky ČP:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h...

fotogalerie 4. kolo Žilina, včetně videí finále:

https://photos.google.com/share/A...

FOTKY

medailisté MSR 2023



540 - podium muži MSR 2023 1. Marek Radovský, 2. Marek Černý, 3. Emil Fraštia



335 - podium ženy MSR 2023 1. Rebeka Gabčíková, 2. Tereza Sukačová, 3. Adriana Matulíková



055 - podium ČP 2023 muži



931 - podium ČP 2023 ženy, pro vítězku Anetu Loužeckou přebráno v zastoupení :-)



747 - podium ČP 2023 junioři



131- Radek Lienerth, kvalifikace č.1



203 - Matyáš Lienerth, kvalifikace č.2



703 - Klára Pánková, kvalifikace č. 3



438 - Tereza Sukačová, kvalifikace č.3



946 - Oliver Hamerský, kvalifikace č.3


Zoban   [úpravy] 11:22 12.12.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187321)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ventre Et Vague 6B+ Fontainebleau
Course De Limaces 6A Fontainebleau
Petite Poutre 6B Fontainebleau
Copacenti 6a+ Picos De Europa
Pescandi 5+ Picos De Europa
Nově komentované:
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
kuci nezkušený | Re: Hezky | Tak to mě RedBul naštval, | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (50)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (47)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (13)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 607 
 50 dní v divočině 
 469 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 546 
 Andrea 
 483 
 Ashima 
 410 
 Barkley Marathon 
 501 
 B.I.G. - světové prvenství 
 478 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 438 
 Gálfy - Horský život 
 415 
 Jak se staví ledovec 
 402 
 JAMES - Století nad oblaky 
 560 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 450 
 Lezci z Manína 
 481 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 440 
 Operace Nos 
 430 
 Plamen nikdy nezhasne 
 423 
 Pohlednice z konce světa 
 485 
 Pomíjivost ledu 
 415 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 435 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 415 
 Rhapsodia Corcontica 
 422 
 Sama 
 460 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 505 
 Tenaya Traverse Challange 
 448 
 Tenkrát na východě 
 484 
 Velká alpská silnice - 73 
 457 
 Za oponou velehor 
 532 
 Zápasník Dee Dee 
 436 
 Životní výprava 
 448 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.