LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 10900
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5809 lezců
1183448 cest
Nové přelezy:
Kurare 7C+
Semišová M Xb
Brandlemou 10-
Level 50 10-
Velká Post 7C+
Vrchcáby 7C
Wolkom 7C
Velká Pard 9
Velmistři! 7C
Mustang 9-

Stěny
Boulder Hluchák - Šumperk
Olberg lezecká stěna - Blansko
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Praha 9
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Petrohradské PADání 2003

Jak už jistě všichni víte, chystáme (tj. Karel Hegr a Petr Resch) na Vás ve spolupráci s petrohradskými kameny a firmami PAD a Letovská stavební ojedinělý závod v boulderingu na přírodních kamenech.

Slovo „chystáme“ znamenalo pro nás poslední měsíc a půl nejezdit prakticky nikam jinam, než do nově zprovozňované lokality, kde závody proběhnout. Během této doby bylo očištěno několik desítek kamenů, vykáceno mnoho stromů, vytvořeno několik cest dálničního typu a přesunuto pár kubíků zeminy. Samozřejmě všechno není ideální, ale doufáme, že přijedete naší práci zkontrolovat a poprat se s připravenými směry. Je jich skoro sto, tak to by bylo, abyste si z nich nevybrali. Každý, dle svého uvážení obtížnosti, na které se cítí, přičemž systém bodování je nastaven tak, aby se vyplatilo lézt méně těžších věcí než se honit po lese a sbírat šestky.



Zopakuji důležitá data:
TERMÍN 28.06. v 10 hodin na návsi v Petrohradu (to je vlastně všechno)

Pravidla a systém závodu Petrohradské PADání


1) Prezentace závodníků na petrohradské návsi nejpozději do 10 hodin. Startovné 100,-- kč, prvních padesát účastníků obdrží tričko a láhev vody, neomezený počet prezentovaných bude mít možnost využít erárního repelentu a večer se zbořit desítkou za dvanáct kaček.
2) Kvalifikace se leze systémem „vylez co umíš v limitu 2 hodiny“.
3) Do finále postoupí automaticky všichni muži, kteří docílí v kvalifikaci 500 bodů (možná slevíme), nejméně však pět účastníků s nejvíce body, postupový klíč žen bude určen na místě (zhruba 100 bodů a tři).
4) Finále se leze systémem velmi podobným klasických boulderovým závodům, přesná pravidla budou upřesněna na místě.
5) Dětská kategorie závodí pouze v jednom kole v limitu 1 hodiny. Do této kategorie se mohou přihlásit děvčata maximálního věku 15 let a chlapci maximálního věku 14 let. Účast osob mladších 15 let je podmíněna přítomností zákonného zástupce dítěte.
6) Mužům se započítávají body počínaje 10 (tedy bouldery od 6A nahoru), ženám již od 2 bodů (5A). Kvalifikačním maximem je stupeň 7C za 200 bodů. Děti mají zvláštní hodnocení.
7) Během kvalifikačního kola je zakázáno zkoušet jiné než závodní bouldery, tyto jsou označeny šipkou na nástupu a zakresleny v mapce u každého kamene.
8) Nástup ze sedu (v popisu SD) znamená vždy nástup zadkem na zemi, použít se mohou všechny chyty pod vodorovnou čárkou, která je součástí šipky, v případě nejasných nástupů jsou ještě navíc označeny chyty tečkou.
9) Nástup z chytu (CH) znamená nástup z povinného chytu, který je označen, při něm se může stát, klečet, mít nohy někde zaklíněné, tedy v libovolné poloze.
10) Některé bouldery mají několik variant nástupu (ze stoje, z chytu, ze sedu apod.). V případu přelezu takovéhoto boulderu více variantami jedním lezcem se započítává do hodnocení pouze jedno (nejvyšší) bodování.
11) Každý závodník je povinen si zajistit chytače z řad ostatních závodníků nebo požádat pořadatele o chycení, je-li nablízku (toto pravidlo nemusí být absolutně striktně dodržováno, ale je pro závodníky - chceme zajistit maximální bezpečnost!!!).
12) Všichni závodníci obdrží seznam boulderů a mapku, do nějž si budou zapisovat bouldery, které vylezli. Psací potřeby budou k dispozici u každého kamene.
13) K drobnému dočištění skály je možné využít zubních či drátěných kartáčků. V žádném případě nástroje na odlupování lišt! Jeli těsně vedle boulderu absolutně znečištěná skála (porostlá mechem), znamená to, že tam se již neleze a je tedy zakázáno tuto část čistit.
14) Odlomí-li se v kvalifikaci chyt, pokračuje se v lezení dále, jako by se nic nestalo. To platí v případu zlehčení i zvýšení obtížnosti směru. Ve finále je samozřejmě nutné zajistit objektivní podmínky a v případě výrazné změny chytů či stupů adekvátně zareagujeme.




Dále doporučujeme:
  dlouhé kalhoty 
  bouldermatku (není podmínkou, bude poměrně dost pořadatelských), nejlépe od firmy PAD 
  noční výbavu – spacák, půllitr, eventuálně hudební nástroj
  hodně vody, zejména pro přespávající
  nelézt „na krev“ neboť bříška přece máte jenom jedna

Navíc zvažujeme:
Soutěž o nejvíce nelezecky zdevastovaného účastníka. O pořadí rozhoduje:
  počet a míra nacucání klíšťat
  počet a velikost štípanců od hmyzu
  devastace těla ostatní faunou (lišky, jezevci apod.)
  devastace těla flórou
Zakázáno jest umělé nasazování klíšťat, zejména do choulostivých míst, neboť ohledání učiní rozhodčí opačného pohlaví.

No a informační článeček doplňujeme několika fotografiemi z příprav, abychom Vás dostatečně navnadili.








Ještě něco nevíte? Zeptejte se: 604245568 nebo ap.reschici@quick.cz

Moc se na Vás těší Petr Resch a Karel Hegr

R & H   [úpravy] 15:15 20.06.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nešť se daří21:03:52 20.06.2003
Teda kluci, vypadá to na pekelně propracovanou akci. Až je mi líto, že zrovna jedu na rodinnou dovolenou. Aspoň přeji hojnou účast.
odpovědět 

 Zalezt si do mrtva21:43:52 22.06.2003
Tenhle boulderovej kopec to je dokonalej kousek zeme. Ja to dnes videl a je to fakt velka bomba. Zaleze si fakt kazdej a do mrtva.
JirkaSodpovědět 
 Re: Zalezt si do mrtva20:25:04 23.06.2003
A to jsi ještě neviděl, jaké jsme do noci dělali luxusní terasy. Kempingové židličky rozhodně doporučuji.
A ještě jedna důležitá věc. Aby to bylo fakt "do mrtva", prodloužili jsme časový limit na 3 hodiny.
Petr Resch
Petr Reschodpovědět 
  Re: Zalezt si do mrtva09:37:14 24.06.2003
A jsi si jistej, že pak bude ještě někdo mít kůži na finále? Nevím, jakej plánujete pro finále systém, ale nebylo by třeba lepší přidat tu hodinu tam? Já jenom kdybych do toho finále náhodou postoupil...
Rosťa Š.odpovědět 
   Re: Zalezt si do mrtva13:18:33 24.06.2003
Systém finále je 4 bouldery klasicky na TOPY, POKUSY, ZÓNY, POKUSY, jenom body nezařazujeme. Myslím, že jsme pro ten systéme našli správné trasy. Navíc!!! Pořád se držíme pravidla pro kvalifikaci, že kdo nysbírá 500 bodů, ten nemusí lézt dál a automaticky postupuje. Myslím, že ti nejlepší půjdou právě na tyhle body. Mimochodem 7C, který jsou dvě, je za 200 bodů, 7B+ za 150 bodů (4 ks), 7B za 100 bodů (3 ks), 7A+ za 70 bodů (4 ks), 7A za 50 (asi 10 ks)atd., takže to není až tak o počtu nalezených věcí, jako o jejich obtížnosti!!! Doufám, že postoupíš, pojmenovali jsme tam po tobě jeden valounek.
Petr Reschodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Come as you are, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187321)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ventre Et Vague 6B+ Fontainebleau
Course De Limaces 6A Fontainebleau
Petite Poutre 6B Fontainebleau
Copacenti 6a+ Picos De Europa
Pescandi 5+ Picos De Europa
Nově komentované:
Raptor 6C+ Oybin
Modulor 7B+ Fontainebleau
Žíznivá Varianta 7- Kozelka
Manévry Řiditelných Draků VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Rosenhochzeit 6+ Höllental

 Nově v diskusi:
Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: adminové? | adminové? | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! | Re: spára 5.12 v ŠESTI letech a po vlastním! |

 Nové komentáře:
kuci nezkušený | Re: Hezky | Tak to mě RedBul naštval, | Re: Co už.. | Re: Co už.. | Re: Kde je hranice mezi blbostí a smysluplností? | Re: Redbull ti dava kridla | Re: Co už.. | Jmenuje se Škofic | Re: Co už.. |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (50)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (47)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (45)
MS ve sportovním lezení v Jižní Koreji - obtížnost (35)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (20)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (13)
Alone on the wall (9)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (9)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Solution a Solution comp | Lezení | Triop Tiger TOP | Nový cepín CT 60cm | Statická a dynamická lana | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Singing rock ONYX | Expresy Wildcountry wildsport 17cm | Revo | Zapomenutá karabina |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 607 
 50 dní v divočině 
 469 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 546 
 Andrea 
 483 
 Ashima 
 410 
 Barkley Marathon 
 501 
 B.I.G. - světové prvenství 
 478 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 438 
 Gálfy - Horský život 
 415 
 Jak se staví ledovec 
 402 
 JAMES - Století nad oblaky 
 560 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 450 
 Lezci z Manína 
 481 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 440 
 Operace Nos 
 430 
 Plamen nikdy nezhasne 
 423 
 Pohlednice z konce světa 
 485 
 Pomíjivost ledu 
 415 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 435 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 415 
 Rhapsodia Corcontica 
 422 
 Sama 
 460 
 Šampioni zlatého údolí 
 445 
 S lyžemi v oblacích 
 505 
 Tenaya Traverse Challange 
 448 
 Tenkrát na východě 
 484 
 Velká alpská silnice - 73 
 457 
 Za oponou velehor 
 532 
 Zápasník Dee Dee 
 436 
 Životní výprava 
 448 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.