LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
13.Mokroluský 11000
14.Churavý 10987
15.Smetanová 10972
Bouldry:
13.Danda 10159
14.Šlapák 10053
15.Širůčková 10053
Hory:
22.Chomová 3276
23.Verner 3138
24.Petr 3083

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1144236 cest
Nové přelezy:
Monster AG 10-
Como In Su 7b
Podrhtavan 7c
Mrak 8a
Mandala 8c+
Black Shad 11-/11
Kelevra 9/9+
Adorácia 10
Motherfuck 8b
Sťahovaví 9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam v Sev. Americe

smallAdamova druhá cesta do Ameriky.

Asi jste zahlédli zprávu o Adamově pokusu v cestě Dreamcatcher. Adam Ondra se právě vrátil ze severní Ameriky. Nejdříve byl v té hodně severní části, kam byl pozván na přednášku v Kanadském Vancouveru.
Níže je výtah ze zajímavého rozhovoru, který Adam poskytl americkému časopisu Rock and Ice. Ve chvíli volna před přednáškou se Adam pokusil o flash přelez (s programem dodaným místním známým lezcem Sonniem Trotterem). Adam nakonec cestu nepřelezl, přestože se krásně probil dolní velmi technickou pasáží. Dreamcatcher, (5.14d) prý podle Sonieho Trottera byl mírně navlhlý, což Adam džentlmensky popírá a tvrdí, že nebyl prostě jen dost silný, a i když celkem nešťastně uklouzl v horní drtivé pasáži, prý by stejně následný crux asi nedal.
Nebyl jsem dost silný na to, abych flešl Dreamcatcher.


Jestlipak si Adam zalezl na této stěně, ktzerá se nachází přímo na stripu v centru Las Vegas.

foto by © JirkaS



Adam se pak přesunul ze studené Kanady do teplejšího Las Vegas, kde se v „nedaleké“ Arizoně pokusil o onsight cesty  Necessary Evil.  Jedná se o kultovní cestu‚ (dlouho považovanou jako nejtěžší cestu Sev. Ameriky) v pískovcovém kaňonu Virgin River Gorge, kterou udělal, kdo jiný než, Chris Sharma. Jedná se o krutou lištovačku, která je vlastně přímým nástupem cesty, kterou udělal místní lezec Boone Speed a jmenuje se Route Of All Evil (5.14a), byla poprvé přelezena již v roce 1996.

Zde je video z přelezu Dave Grahama.



Adamova 14 denní cesty se tedy kromě hlavní spíše přednáškové části (což byl IFSC lezecký kemp v oblasti Saanich v blízkosti Victoria, BC) směřovala za těžkými cestami. Chtěl se pokusit o flash Dreamcatchera, onsight Necessary Evil, 5.14c a flash Meadowlark Lemon (V14).

O cestě  Dreamcatcher, již bylo řečeno dost, Adam jen v rozhovoru dodává, že se jedná o opravdu úžasnou cestu, s neuvěřitelně vytrvalostním lezením dost neobvyklým pro žulu.

Zbylé cesty jsou více méně také známé testovací kusy. V Necessary Evil (5.14c), kterou zkoušel na OS uklouzl v dolní části, přesto se mu cesta zdála reálná na OS. Nakonec ji dal na třetí pokus. Cestu považuje za jednu z nejzajímavějších na vápně.
Prý to chce více tréninku;-).


Zdroj:
Zde najdete original rozhovor Rozhovor Adama a R&I

JirkaS   [úpravy] 11:19 04.03.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gramatika pls13:03:27 05.03.2015
Není to "Adamovo pokus" ale Adamův pokus, proto se píše "o Adamově pokusu".
Alesodpovědět 
 Re: gramatika pls10:32:03 06.03.2015
Nevrtej do lezcovo plzeňské jedinečnosti! ;-)
odpovědět 
 Re: gramatika pls11:16:22 06.03.2015
Opravil jsem to a zastyděl se. Dík.
 jirkasodpovědět 

 student11:28:39 06.03.2015
Neměl by být ve škole? :-)
pavelodpovědět 

 Foto dne:

Bouldrovka Smíchoff
 Databáze cest:
Všechny cesty (183198)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Postýlka 6B Viklany
Levý List 5A Viklany
Bikini Bottom VII Bělá U Děčína
Spongebob Crack III Bělá U Děčína
Reinkarnace Xb Ostrov
Nově komentované:
Black Shadow Direct 11-/11 Krkavka
Východní Cesta VII Prachov
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny

 Nově v diskusi:
Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Osvetimanky ztracený sedak | Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene |

 Nové komentáře:
Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor | Re: jako fakt? | jako fakt? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (33)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Férové a transparentní půjčky na míru vašim potřebám | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1656 
 Ne 
 1590 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.