LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
34.Chejn 10225
35. 10178
36.Hyžný 10175
Bouldry:
34.Majdloch 9225
35. 9206
36.Jeliga 9203
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Najman 4032

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1146002 cest
Nové přelezy:
EuroClimbi 9+
Wyrafinowa 9
Dokončená 9+/10-
Pancard An 9
Žebřík 9
Estrata Ge 7c
Euforia In 7b
Käpt´n Igl 9
Inverze 7C
Welcome To 7C

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Osamělé vítězství

Peter Habeler

Peter Habeler zastánce rychlého alpského průstupu vás ve svém povídání zavede do BC pod Everest, kde se s 

Reinholdem Messnerem připravuje na výstup na Everest bez použití kyslíku.

Jak trnitá cesta vedla k výkonu, který ještě nikdo nikdy nedokázal, ba naopak, byl všemi odsouzen k nezdaru a označen jako fyziologicky nemožný ?


Obálka knihy


Kniha je psána ve skromném duchu, totiž v souladu s povahou Petra Habelera, který měl vždy, podle jeho slov, nutkání se mediálnímu světu vyhnout na sto honů.
Přesto dává nahlédnout i do běžně nesdělitelných pocitových sfér, člověka, který stoupá vzhůru až k hranicím, za které už nelze.
Pro čtenáře, kteří se již seznámili s knihami Rainholda Messnera nebude jistě bez zajímavosti pohled (často poněkud kritický) autora a i dobrého přítele tohoto velikána.

Docela dosti mě zaujal výpis z rozpočtu na expedici, kolik bylo (ještě v německých markách) vyhrazeno na víza a kolik na šerpy. Atd.
Bez zajímavosti není ani skromný Habelerův soupis věcí k výstupu a natožpak popis jeho partnerství s Reinholdem Messnerem.

Nejen hrozba šéraků může ohrozit zdárný postup expedice, dočtete se také o otravě konzervou s rybičkami a slavný příběh z lodi Bounty vám připomene pro expedici zničující vzpouřa šerpů.


Současná podoba Petera Habelera

foto by© www.answers.com



Peter Habeler na Smíchovském festivalu, úplně vpravo

foto by© Polák, LaH



Zdroje:
Peter je ve svém rodném kraji stale velmi aktivním zde je odkaz na jeho Ski školu Habelerova Stránky P. Habelera

Koupení knihy:
Zde si knihu můžete koupit Knihy o horách..


Zajímavým medicínským pohledem je závěrečné shrnutí uvedene v malém dodatku od horolezce a doktora expedice Dr. Olze - Everest bez kyslíku.

JirkaS   [úpravy] 11:00 18.11.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Habeler15:40:47 18.11.2005
Peter Habeler je velmi vitální, sympatický a značně upovídaný pán, který má stále co říci. Jirka Novák měl co dělat, aby ho na loňské přednášce upřekládal.

Jak je z obrázku vidět, je iúspěšný v roli horského vlka, i lva salónů. Na obrázku je krásně vidět stoupající úroveň elegance zleva doprava :-)

Jen bych prosil opravit autorství fotky z loňského smíchovského festivalu - , je to bývalý šéfredaktor Lidí a HOR Honza Polák, nikoliv Standa..
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: Habeler17:56:35 18.11.2005
Jo díky, autorství opraveno.
 jirkasodpovědět 
  Re: Habeler23:07:50 24.11.2005
Ještě jsem si vzpomněl na jednu perličku z jeho přednášky:
Ptali se ho, co soudí o extrémních sjezdech na lyžích.
Odpověděl, že extrémy nejezní, že si tak maximálně občas sjede Pallavicciniho:-)
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Habeler16:11:16 02.12.2005
A taky říkal, že Reinhold je šílenec, který se neřadí mezi horolezce,ale mezi dobrodruhy.
kamilhodpovědět 

 Foto dne:
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967), foto Vilém Heckel https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_%C4%8Cervinka_(horolezec)#/media/Soubor:Heckel_Cervinka_1.jpg
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967)
 Databáze cest:
Všechny cesty (183370)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Voie De L´Arbre 2 Fontainebleau
Blanc 31 1 Fontainebleau
Les Oreilles Du Mickey 3+ Fontainebleau
Wyrafinowana Impertynencja 9 Podlesice
Le Bassin De La Volupté 4C Fontainebleau
Nově komentované:
Údolní Cesta VI Labské Údolí - Pravý Břeh
? 7+/8- Frankenjura
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Ratata VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak |

 Nové komentáře:
Aktuálně | Re: Plošný zákaz | Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (32)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1681 
 Ne 
 1616 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.