LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
31.Novotná 10315
32.Lank 10290
33.Reich 10254
Bouldry:
31.Obal 9500
32.Majdloch 9475
33.Chytil 9453
Hory:
5.Y 6736
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5735 lezců
1158043 cest
Nové přelezy:
Massaker 9+
Náladová 9+/10-
Mata Hari 10-
Ohne Namen 10-
Doly Modří 7C
Rote Kante 10-
Ochcany Ka 9+/10-
Nebreč, Mu 10
Labutí Pís 9+/10-
Vodní Svět Xb

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Meteora

Na webu hruboskalska je petice pro záchranu Meteory jako lezecké oblasti.

Obracím se na celou českou lezeckou veřejnost - na stránkách Hruboskalska je petice proti zákazu lezení v Meteoře. Koukněte na to a podpořte to, prosím,  protože je to moc krásná lezecká oblast. Pokud jste tam ještě nebyli, tak je to pro vás šance, jak si tam ještě někdy zalézt! Třeba máte pocit, že se vás to netýká, ale s každou oblastí která z mizí z lezecké mapy, ubyde i kousek nás všech... juk

Odkaz na petici:
secure.avaaz.org

Jurášek   [úpravy] 09:37 23.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zákaz lezení14:09:55 23.08.2014
Spíš bych podpořil petici pro zákaz lezení v hruboskalsku. Je to tam lezením tak zdevastované, že se velmi divím, že se tam ještě může lézt.
Ondraodpovědět 
 Re: Zákaz lezení22:27:51 23.08.2014
Asi nevis o cem mluvis!mistnaci si daj moc dobrej pozor,aby to tam bylo zdevastovany.
godpovědět 

 upřesnění09:05:00 24.08.2014
Pro upřesnění, vlastní petice je na řeckém serveru, ne na hruboskalsko.cz, tam je jen výzva a link na server, kde se člověk může zapsáním svého emailu a jména připojit. Já už se připojil ...
zelodpovědět 

 zákazy15:48:12 24.08.2014
Zákaz na Hrubici by asi nikomu zase tak moc neprospěl a moc toho nezachránil... v té petici se píše v podobným duchu... je to všechno o domluvě, toleranci a úhlu pohledu. Podle mě je největší problém v přístupových cestách a neukázněných lidech - a to není problém jenom Hrubé Skály. Ale to by bylo na dlouhou diskuzi - ne, že by nebyla potřeba :-))) juk
jurášekodpovědět 

 UNESCO!!!09:44:52 25.08.2014
V Meteoře je zákaz lezení s magneziem stejně jako u nás na písku. Chování na místě může podpořit přetrvání lezení stejně jako petice.


Na druhou stranu tlak na Meteoru, jaký činí  církev je vůči skalám takový, že ani zdesatero-, či zestonásobení lezení by nemohlo vadit. Kdo viděl Bonda, nemůže se nepozastavit nad dnešní rozlohou kláštera Roussanou (s vlastním výtahem), černobílé fotky dalších klášterů taky ukazují, jak moc se v místě "světového dědictví UNESCO" toto dědictví chrání (staví, betonuje, bourá, bagruje...)
A kam házejí mniši odpad? Stavební suť, ale i KOMUNÁL! Kdo hledal nástupy na Teufelsturmu, ví... Ví, protože se brodil po kolena v sajrajtu.
odpovědět 

 Foto dne:

SP Praha 2025 semifinále
 Databáze cest:
Všechny cesty (184074)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jarní 2 Antoníček
školní 2 Antoníček
Křemínek Direkt 5 Antoníček
Křemínek 3+ Antoníček
Jeskyňka 3+ Antoníček
Nově komentované:
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Adam zabojoval | Re: Něco pro svaz | nad hrobem | Re: zamknuti osmy | Adam zabojoval | installing and replacing bolts | Re: zamknuti osmy | ach jo | Re: Něco pro svaz | Re: zamknuti osmy |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (61)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Minisérie Správci skal (21)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (9)
Adam Ondra na tiskovce zve na svěťák v Praze (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)

 Nově v inzerci:
Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy | Spolulezkyně | Spolulezkyně | telefon pod skálou | Práce |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 609 
 Ne 
 683 
 Nevím 
 197 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.