LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152150 cest
Nové přelezy:
Samsara 8a
Uživancija 8a
Bahalogato 8c
Fantasmagó 9-
Master Of 8A
Pilkománie 7C
Protisměr 7C+
Omerta 8A+
Omerta 8A+
Shake The 7C+

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Boulder club Kotelna Brno - Brno
DDM Domino - Hronov

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Těla Davida Lamy, Hansjorga Auera a Jesse Roskelleye nalezena

Těla tří špičkových horolezců, Rakušanů Davida Lamy a Hansjorga Auera a Američana Jesseho Roskelleye, kteří zahynuli po pádu laviny v kanadských horách, byla včera nalezena v lavinovém poli. Informují o tom kanadská média s odvoláním na správu parku Banff.

Záchranáři mezi nalezenými věcmi po horolezcích našli Jesseho telefon s fotkou, na které je usmívající se trio, což podle amerických novin nasvědčuje, že před smrtí stanuli na vršku. Foto zveřejnili Jesseho rodiče jeho Instagramu:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Mountains help me navigate what is most important to me. They balance the chaos that is regular life. Balance is what I strive to accomplish in climbing - a balance of life, love and mountains. Alpine climbing is a life-long commitment. I live and breathe it.” - Jess Roskelley • The response we’ve received from the climbing community and the myriad of family, friends, acquaintances and The North Face team has been unbelievable. Our deepest condolences go out to the families of David Lama and Hansjörg Auer. Jess looked up to the two of them and was so excited to climb with them. • “By endurance, we conquer.” • Love Alli, John, Joyce, Jordan and Dawn Roskelley

Příspěvek sdílený Jess Roskelley (@jessroskelley),



Neštěstí se stalo nesjpíše ve středu 16. dubna, při lezení těžké cesty M16 (VI WI7+ A2) na horu Howse Peak, ležící asi 125 kilometrů severně od střediska Banff.

Viz: článek na Lezci: David Lama a Hansjorg Auer nejspíš strženi lavinou + Jess Roskelley - všichni 3 jsou považováni za mrtvé

Zdroje:

calgaryherald.com

spokesman.com

sth   [úpravy] 08:58 22.04.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 R.I.P. David & others11:44:54 22.04.2019
Na Davida budu vzpomínat jako na špičkového lezce se srdcem na pravém místě. Kdo ho znal, ví, jak byl pokorný a skromný. Uf.
Stayodpovědět 

 Foto dne:

Bobulka
 Databáze cest:
Všechny cesty (181072)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Txapela Buruan 7A Albarracín
Bahalogatos 8c Leonidio
Fantasmagória 9- Mlynická Dolina
Otázka Víry IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
La Maleïda 7c Mas De La Penya
Nově komentované:
Cesta Pro Potěšení 6+ Srbsko
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Kloboucek | Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (2)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1133 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1043 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 889 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 932 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 778 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.