LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5763 lezců
1170280 cest
Nové přelezy:
Is Any One 7b
Troppo Sch 8b
Central St 7c
Duracell 7b
Die Stills 9+/10-
L'elefante 7b+
Chasin´ Th 9
Chasin´ Th 9
George For 9
Level 42 10-/10

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Alpin Třebíč - Třebíč

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

XIX. Mezinárodní festival outdoorových filmů

zahajuje 22. října 2021 v Ostravě

Blíží se začátek XIX. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů a pevně věříme, že se také celý festival uskuteční. Proti jiným ročníkům festival proběhne v méně městech, ve kterých se často budou promítat také filmy loňského ročníku, a do soutěže bylo vybráno 40 filmů. Přesto se mají návštěvníci na co těšit.
Zahajujeme 22. října na tradičním místě, tedy v Domě kultury města Ostravy.

Jsou však města, která startují již dříve např. Přerov (12. – 13. října) nebo Chomutov (13. – 14. října).

Ani v letošním roce nebyla nouze o přihlášené filmy; z celkových 1334 přihlášených bylo odbornou porotou vybráno 40 filmů soutěžních. Z nich tvoří největší skupinu filmy z kategorie dobrodružný a extrémní sportovní film. Zmínit můžeme např. film Jaroslava Jindry IKAROS, BETWEEN FJORDS Martina Smékala, THAT SEASON Vladimíra Zemana nebo americký snímek NEVER STOP.



Milovníci psů se mohou těšit na český film Lindy Kalistové Jablonské PSÍ SPŘEŽENÍ nebo LIFE EXPEDITION Jana Hvízdala a Hynka Hampla. Také vodáci si přijdou na své. Na divokou vodu se s mezinárodní expedicí dostaneme díky snímkům SARY JAZ (Austrálie), THE TEARS OF SHIVA (Španělsko) nebo THE VANISH YANGTZE: PADDLING CHINA´GREAT RIVER 2019 (USA). Jak se slaňují vodopády nám ukáže Pavol Barabáš ve filmu SALTO JE KRÁL nebo Petr Kubát ve snímku CANYONINT TICINO 2020.
Z kategorie horský a horolezecký film můžeme upozornit na ALADAGLAR SKIEXPRES (Slovensko/Turecko), CALM AFTER THE STORM (Rakousko) nebo CHAMLANG (Francie).



Kdo rád cestuje, možná najde inspiraci díky Miloši Brunerovi a jeho filmu GUATEMALA- MAYSKÁ MYTOLOGIE, ŠAMANI A KATOLÍCI nebo se vydá do světa jen tak jako Pavel Klega ve filmu NA CESTĚ EVROPOU BEZ PENĚZ.

Většinu snímků mohou diváci v České Republice a na Slovensku vidět pouze na tomto festivalu!

ZÁKLADNÍ INFORMACE PŘEHLEDNĚ

Termín: 22. 10.  - 11. 12. 2021

Počet festivalových měst a míst: 30 míst v ČR a na Slovensku

Počet přihlášených filmů: 1334

Počet soutěžních filmů: 40

Počet přihlášených zemí: 104 ze čtyř kontinentů světa

Soutěžní kategorie:
A. dobrodružný a extrémní sportovní film
B. horolezecký a horský film
C. dobrodružný vodní sportovní film
D. cestopisný film
N. nesoutěžní film

Slavnostní zahájení: 22. 10. 2021 Dům kultury města Ostravy v 18 hodin

Slavnostní zakončení festivalu: 11. 12. 2021 TV NOE, přímý přenos vyhlášení vítězů a předávání cen

FESTIVALOVÁ POROTA:
António Pedro Nobre (PRT): předseda poroty, cestovatel, spisovatel, dokumentarista a režisér.
Martin Novosad: dramaturg v České televizi Ostrava.
Emanuele Ruggiero (ITA): režisér a hlavní kameraman.
Pavel Anděl: dramaturg, producent a moderátor.
Ludvík Klega: režisér, producent a majitel firmy Studio ForTel.
Více o porotě

Čestný host festivalu GERHARD TSCHUNKO:
Významný český horolezec šedesátých let, který uskutečnil řadu extrémních výstupů na pískovcových skalách, ve Vysokých Tatrách, v Alpách a na Kavkaze, kde se podílel na legendárním prvovýstupu v severní stěně Šchary (1965).



Více zde



Host festivalu a ambasador KILPI ADÉLA VORÁČKOVÁ:
Adéla Voráčková pochází z Ostravy. V dětství se věnovala gymnastice, "baletu" a jízdě na koni. V 16 letech přešla k atletice a začala běhat 3000 m překážek. Od roku 2017 se zúčastňuje závodů "Spartan Race", kde bez speciální přípravy vybojovala 2. místo v elitní kategorii. Od té doby si z těchto soutěží nejen z ČR, ale taky ze Slovenska, Řecka, Španělska aj. odváží medaile.



Více zde


Na www.outdoorfilms.cz uvádíme seznam všech partnerů, finančních podpor a záštit letošního 19. ročníku MFOF. Festival významně podporuje Ministerstvo kultury ČR.



Dajana Krestová   [úpravy] 15:17 27.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 A sever nic?09:51:55 29.09.2021
Nevím, jestli jsem četl špatně, ale festival není v Liberci ani Jablonci? V regionu, kde jsou nejlepší lezci... Opakuji, nejlepší lezci!
Richard LBodpovědět 

 Foto dne:
finále
SP Madrid 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185541)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 4 Skály U Tušimic
Pussy Driver 7A Attersee
Kobolus 7A Attersee
Obří Převis 8- Rokytnice Nad Jizerou
Variante Destra 7b Cinque Torri
Nově komentované:
Divná Věc 6 Skály U Tušimic
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Zbožné Přání VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Chyba 6A+ Hlavatice

 Nově v diskusi:
Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Re: Skalni lezeni Brazilie | Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu |

 Nové komentáře:
gratulace | Re: death is coming | death is coming | Re: Super | Super | Inu | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi | Re:tardi |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M | Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1839 
 Ne 
 2100 
 Nevím 
 1342 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.