LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
28.Pelíšek 10491
29.Kolomazník 10382
30.Novotná 10365
Bouldry:
28.Horáček 9675
29.Šťastný 9675
30.Chytil 9600
Hory:
10.Švihálek 5395
11.Abt 5262
12.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169487 cest
Nové přelezy:
Youpla Bou 7c+
Les Groupi 7c+
Elizabeth 7a+
L'Enfer Du 7b
Vertigo 7c
7b+ 7b+
Odin´s Taf 10
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C

Stěny
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1
TJ Jiskra - Nový Bor
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Andreas Bindhammer mistrem Německa v lezení

jak to viděla Katka?

smAndreas Bindhammer vyhrál minulou sobotu 4. listopadu Mistrovství Německa ve Wuppertalu v Porýní (poblíž Düsseldorfu). Poprosili jsme o pár řádek Andreasovu přítelkyni Katku Pražákovou, aby nám to přiblížila:

Letošní podzim se celkem daří i v závodech, Andi se cítil celkem fit po zvládnutí toho 8c+ a 9a, takže jsme se vydali i na mistrák. Dva dny jsme trénovali na umělé stěně v Innsbrucku, po dvoudenní pauze začíná v půl druhé odpoledne v sobotu 4.listopadu Mistrovství.
Kvalifikováno bylo 12 mužů a 8 žen. Kvalifikace proběhla pro Andiho celkem hladce, on a jeho bratr vylezli top, ale to se do dalšího kola nepočítá, v zakulisí byla příjemná atmosféra, dostatek jídla :-). Kluci se připravovali na finalové kolo na bouldrech, popřála jsem Andimu a bráchovi hodně štěstí a vrátila se zpátky do plné haly.
Finálové kolo začalo, měla jsem ale ještě čas, neboť Andi startoval předposlední. Favoriti jako Markus Hoppe zklamali, Andi se držel až k poslední hraně, kde stačil ještě udržet další chyt, ale pak ho opustily síly, ale dobrý, zatím byl druhý. Jeho brácha začal celkem suverénně až k poslednímu převisu, kde se špatně postavil a už letěl. To znamenalo, že Andi je německý mistr.
Další den jsme vyrazili zpátky do Francie, ještě  na dva týdny. Pak 7. listopadu v oblasti St. Leger vylezl Andi další 8c/c+ 25m ( L´ideal chimevque) převislou 45°, po malých lištách lištách TENTOKRÁT BEZ KRÁPNÍKŮ :-)


Andreas Bindhammer na Světovém poháru v Praze Ruzyni v roce 2003

ilustrační foto by© Hop


O Mistrovství Německa: www.climbing.de.

Článek o Andreasově výstupu cesty Abysse za 9a/a+:
Andreas Bindhammer: Abysse je asi těžší: 9a/a+.

Katka Pražáková   [úpravy] 00:15 11.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Koloseum
Legija Extension, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nebojsa VIIIb Čížkovy Kameny
Statečný Kovář IXb Čížkovy Kameny
Za 7 8 VIIIa Čížkovy Kameny
Za 5 12 VIIIc Čížkovy Kameny
Kvádro VIIIa Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Život To Je Adršpach XIb Adršpach
Véčko 4 Studenské Skály
Véčko 4 Studenské Skály
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | :-( | Škoda jí, | RIP | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: jaka | jaka | Re: Ten seznam za poslední týden je delší |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1792 
 Ne 
 2037 
 Nevím 
 1290 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.