LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
29.Duchoň 10370
30.Novotná 10306
31.Lank 10290
Bouldry:
29.Moravec 9550
30.Obal 9500
31.Chytil 9453
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Zvonková 2677

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151874 cest
Nové přelezy:
El Torcal 7c
Troll 7C+
Intermezzo 9a
Ojebávač H 8A
Tito,Lito, 10/10+
Ajo En Vag 7C
Californic 8A
Mutagen 7C+
Jenseits V 9
Slimline 10-

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Matěj Bernát: 2. bivak ve stěně na Sura Peak

Z druhého dne ve stěně nepálské šestitisícovky Sura Peak (6764 m) se přihlásil včera večer Mára Holeček, který se zde s Matějem Bernátem pokouší o prvovýstup. Včera se po svižném lezení v ledu dostali do skalní bariéry, kde lezli v těžkém mixu v rozbité skále až do místa kde museli zabivakovat na vysekané ledové poličce na zavrtaném šroubu v ledu.

Viz včerejší Márova zpráva:

"Dnes to bylo peklo na zemi. Od bivaku  docela svižné lezení v ledu až po skalní bariéru. Tam teprve začaly  trable. Skála byla rozbitá na cimpr campr a do toho začlo sněžit. Kolem třetí jsme byli blízko konce skalní hradby. Lezení v mixu těžké, ale nějak to šlo. Co však viselo ve vzduchu a nikdo to z nás nechtěl říct nahlas, že  budeme muset opět bivakovat. V místě, kde skalní římsy mají sklon skluzavky a led mezi nimi je jen glazura. Prostě to nejhorší z možných míst, které jsme si mohli vybrat. Vysekali jsme za vydatného sněžení ledovou poličku, ze které nám sjíždějí zadnice do kilometrové díry pod nohama. Jediné co nás vždy zastaví, je zavrtaný šroub v ledu, který drží přes smyčku za vrchlík celý náš stan  i vevnitř nás. Zvenčí to musí připomínat  nějaký zavěšený pytel na svinčík. Přesto vně jsou dva živí, kteří chtějí co nejrychleji odsud vypadnout. Přes hlavu nám sem tam prosviští sněhový vodopád, jako připomínka, že k vrcholu ještě kus tvrdé dřiny zbývá. Zmučený Maara"

Zdroj Márův Facebook:



Včera jsme  o výstupu psali:

Mára Holeček a Matěj Bernát vylezli 1. kus cesty na Sura Peak

Před tím jsme psali zde:

Mára Holeček a Matěj Bernát vyrážejí do stěny na Sura Peak


O začátku jejich miniexpedice jsme psali zde:

Mára Holeček vyrazil do Himalájí na Sura Peak (6764 m)

Standa Holec   [úpravy] 07:34 22.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Vltavská žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (183545)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Matzamureddu 5c Santa Maria Navarresse
El Torcal 7c Siniscola
Ganja Baby 7a Siniscola
Behind The Yashmak 8 Frankenjura
Bye Bye O Trubach 7+ Frankenjura
Nově komentované:
Průsek VIIb Prachov
Eskalátor 7+ Srbsko
Doba Ledová VIIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Perestroika 8c Tijuana
Angloarab 8/8+ Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Do jednoho | SS | Re: Do jednoho | Do jednoho | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Bloudek bloudí a blouzní | Ty posuny | Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Pěkné |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (18)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2395 
 Ne 
 2268 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.