LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
47.Kubíček 10081
48.Mikulec 10076
49.Y 10050
Bouldry:
47.Zímová 9053
48.Paděrová 9050
49.Kollár 8953
Hory:
3.Groš 7768
4.Rojko 7592
5.Zaoral 6678

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5792 lezců
1179589 cest
Nové přelezy:
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-
66° North 9
Infiziert 9+
Direttissi 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zamykání Grossglockneru

Grossglockner mi shodou okolností chyběl ve sbírce nejvyšších vrcholů evropských zemí. Ale zvěsti o množství lidí, kteří se snaží v letních měsících o výstup a líčení hororů ve vrcholových partiích, mě utvrzovalo v tom, abych si počkal na nějakou vhodnou příležitost.

Před plánovaným podzimním výletem kamsi do vyšších nadmořských výšek, jsem měl pocit, že bych se mohl alespoň trochu aklimatizovat. Pohled na předpověď počasí na stránce AV naznačil, že  pátek  3.10. bude zřejmě posledním dnem babího léta v Alpách. A protože Stüdlhütte měla zavírat až v neděli 5.října, vyrazili jsme s rodinkou ve středu večer směrem parkoviště u Lucknerhausu. Po příchodu na chatu mě zarazilo sdělení servírky, že zavírají už v pátek, protože prý přijde boží dopuštění a že tam nechtějí kvůli sněhu tvrdnout až do jara. Díky tomu se, ale likvidovaly všechny zásoby, které nestálo zato vozit do údolí. Prostě pohoda. Ráno asi v 6.00 h vyrazilo cca 15 lidí s horskými vůdci vzhůru. My o něco později. Cesta probíhala naprosto v pohodě a tak jsme na vršek dolezli chvíli po poledni úplně sami a zřejmě jako poslední v letošní letní sezóně. V první třetině Palaviciniho žlabu jsme sice viděli dvojku, ale vzhledem k mizerným podmínkám ve žlabu a k rychle se zhoršujícímu se počasí, nevím jestli to nevzdali. Asi v 15.30 h jsme byli  dole u chaty. Velkého Zvoníka jsme tak zmákli za super počasí  a skoro bez lidí.  Protože se chata zavírala  a my chtěli původně zůstat do neděle, poslal nás chatař do winterraumu. Ovšem ten u Stüdlhütte je naprosto super. Krásná chata má příjemnou jídelnu s kuchyňským sporákem na dřevo. Dřevo je k dispozici uvnitř, jen si ho musíte naštípat. Na půdě je 23 míst ke spaní, dokonce i záchod je v chatě. Předpokládá se platba do kasičky. Prostě úplná pohoda, kde můžete strávit i pár dnů. Winterraum využívají především skialpinisté v zimě. Naproti tomu winterraum na Erzherzog-Johann-Hütte není nic moc, poněkud sychravá nouzovka.  Takže to berte jako tip. Prostě Grossglockner se nám vydařil.

Petr Schnabl   [úpravy] 23:45 05.10.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zbierka vrcholov16:04:44 07.10.2003
Chapem to spravne, ze tento kopec bol poslednym v zbierke najvyssich vrcholov europskych krajin? V tom pripade je to slusny vykon a gratulujem. Ako dlho to trvalo (myslim vsetky kopce)?
T.odpovědět 
 Re: Zbierka vrcholov17:03:24 07.10.2003
Bohužel nebyl. Chybí mi např. nejvyšší hory Dánska, Maďarska, Bulharska, Běloruska, Ukrajiny a už vůbec nemám přehled o nových balkánských státech. Ale i tak mi to trvalo mi dost dlouho, asi 40 let :-(. Ale rozhodně to nebylo nějakým cílem. On by to byl trochu nesmysl.
Petr Schnablodpovědět 
  Re: Zbierka vrcholov08:11:43 08.10.2003
Lidi dělají mnohem větší nesmysly. Teď by to chtělo vyzvat k souboji třeba Kékéš?
Petr J.odpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Psí Hrana 6 Skály U Držkové
Psí Ráno 7 Skály U Držkové
Nos 5- Skály U Držkové
Jarní Dostih 5 Skály U Držkové
Brenpartija XIa Teplické Skály
Nově komentované:
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Promiň E.T. Xa Údolí Loubenského Potoka
Inspirace Direkt 9+/10- Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: Nemeli by byt | Re: Nemeli by byt |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (94)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)

 Nově v inzerci:
LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 202 
 50 dní v divočině 
 138 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 161 
 Andrea 
 149 
 Ashima 
 114 
 Barkley Marathon 
 167 
 B.I.G. - světové prvenství 
 145 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 130 
 Gálfy - Horský život 
 119 
 Jak se staví ledovec 
 107 
 JAMES - Století nad oblaky 
 169 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 140 
 Lezci z Manína 
 147 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 140 
 Operace Nos 
 130 
 Plamen nikdy nezhasne 
 116 
 Pohlednice z konce světa 
 138 
 Pomíjivost ledu 
 123 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 141 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 131 
 Rhapsodia Corcontica 
 121 
 Sama 
 136 
 Šampioni zlatého údolí 
 134 
 S lyžemi v oblacích 
 152 
 Tenaya Traverse Challange 
 134 
 Tenkrát na východě 
 132 
 Velká alpská silnice - 73 
 134 
 Za oponou velehor 
 185 
 Zápasník Dee Dee 
 141 
 Životní výprava 
 124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.