LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10601
26.Slezáková 10580
27.Novotná 10506
Bouldry:
25.Šlapák 9900
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
Hory:
10.Procházková 6036
11.Švihálek 5970
12.Abt 5262

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5793 lezců
1179651 cest
Nové přelezy:
Osama Du S 9/9+
Allez Jump 7c+
Elle Reste 7c
Stroposkop 7C
Oblina Ve 10-
Oblina Ve 10-
Bagr 8A/8A+
Dolce Vita 7C+
The Face 7C+
Lokální Ná 9+/10-

Stěny
Gejzír - Karlovy Vary
ZŠ Planá - Planá
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slavnosti boulderingu ve Slaném

pozvánka bouldering

smallJestli ještě za 100 let budou, stejně jako dnes, vycházet slánské historické kalendáře, možná se v nich na zářijových stránkách objeví krásné snímky lezecké stěny vévodící Masarykovu náměstí.

Dost možná ano, protože bouldering, září a Slaný, to už tak nějak patří k sobě. Bylo tomu tak v r. 2013, 2014 a bude tomu tak i 18.–20. 9. 2015, kdy si Královské město Slaný zcela podmaní Rock Point Český pohár v boulderingu (5. kolo). Závod nejvyšší třídy v této divácky velmi atraktivní lezecké disciplíně.

Přímo v centru města uvidíte velkolepé klání všech top lezců České republiky. A když říkáme „všech“, nijak zvlášť nepřeháníme. Kromě Českého poháru pro dospělé – od kvalifikace, přes semifinále až po finále – se v průběhu celého víkendu poleze i Makak Mistrovství ČR juniorů, v pátek proběhne 1. školní lezecká olympiáda a v neděli oblíbené dětské závody Kinder Boulder Cup pro malé závodníky. Svou účast na akci potvrdil také nejlepší – český i světový – lezec současnosti Adam Ondra a také Martin Stráník, který si letos v srpnu vybojoval skvělé 2. místo na Světovém poháru v boulderingu. Takže skutečně všichni.

děti


Časová osa závodů:

pátek, 18. září 2015
17.30–19.00 kvalifikace ženy, dívky A a juniorky (Flash 6 cest)
20.00–21.30 kvalifikace muži, chlapci A a junioři, I. Skupina (Flash 6 cest)
22.00–23.30 kvalifikace muži, chlapci A a junioři, II. Skupina (Flash 6 cest)

sobota, 19. září 2015
10.30–13.15 semifinále ženy, finále MČR dívky A, J (OS 4 cesty)
15.00–17.45 semifinále muži, finále MČR chlapci A, J (OS 4 cesty)
20.00–22.15 finále muži a ženy (formát SP 4 cesty)
22.30 vyhlášení

neděle, 20. září 2015
08.30–09.30 kvalifikace MČR dívky a chlapci B. U16 (Flash 6 cest)
14.00–15.05 finále MČR kategorie B (OS 4 cesty)
Kinder Boulder Cup
10.00–11.30 kategorie U8 (Flash 6 cest)
12.00–13.30 kategorie U10 (Flash 6 cest)
15.30–16.30 kategorie U12 (Flash 6 cest)
17.00–18.00 kategorie U14 (Flash 6 cest)

Pro příznivce boulderingu (aktivní i pasivní či záměrné i nahodilé) je ale kromě skvělého a celovíkendového boulder-představení připraven také pestrý doprovodný program, včetně hudebního vystoupení známé skupiny Yo Yo Band.

náměstí ve Slaném


Generálním partnerem celé akce je firma Rock Point, která dala bouldrování jméno.

Akce se koná za velké podpory Města Slaný, hlavního partnera závodu, a Středočeského kraje, kdy městské slavnosti a slavnosti boulderingu mohou spojit své síly. Dalšími našimi hlavními partnery jsou významné slánské firmy Linet a Toi Toi.

Všem partnerům závodu velice děkujeme za jejich přízeň a cennou spolupráci.

Mediální věhlas celé akci poskytnou nejen regionální, ale i celostátní média – Rádio Beat, náš hlavní mediální partner, Česká televize a její reportáž ze závodu na ČT sport, tradiční je již také on-line přenos finále Rock Point Českého poháru v boulderingu.

Rádi bychom Vás srdečně (protože jsme sportovci srdcaři) pozvali ve třetím zářijovém víkendu na sportovně kulturní akci celorepublikového významu, na městské slavnosti ve Slaném, na velké slavnosti boulderingu. 
Přijďte, v r. 2115 budete v kalendáři. :)

Více info na boulderzavody.cz



Lezení do škol, pořadatel závodu
lezenidoskol.cz
ČHS, organizátor závodu







Eva Mojžišová   [úpravy] 10:00 13.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 die Kinder11:13:08 14.09.2015
Akce je to vždy pěkná, ale ten název pro U14 je otřesný. Pro děti do osmi let je název Kinder asi snesitelný, ale dávat do názvu "Kinder" i u lezců U12 a U14 je nedobré. Představ si, jak se někde čtrnáciletý kluk chlubí, že vyhrál dětské bouldrový pohár. Já nevím, ale pro mne název Kinder Boulder Cup závody a jejich prestiž o dost snižuje, ecokuje to tak školku a první a druhou třídu. To vás nenapadlo nic jiného? A vůbec, proč je to z němčiny? A když už němčina, není to trochu špatně? Nemělo by tam být před Kinder nějaké upřesnění nebo člen? Tedy buď ČHS Kinder Cup nebo Der Kinder Cup? Ale jen Kinder Cup asi není moc v pořádku. Ach jo. Pojmenovat prestižní české závody německy, špatně a ještě tam náctiletým lezcům v pubertě nacpat Kinder, je úlet. Copak by nestačilo třeba Český pohát U14 v boulderingu?
odpovědět 
 Re: die Kinder11:17:23 14.09.2015
Souhlas, je to kravina, jsme v Čechách...
Martinodpovědět 
 Re: die Kinder11:24:47 14.09.2015
to jo no :) 14... to uz je docela dost :) ale tak chapu ze poradatele maj zatim jeste maly deti.. :) at jim pak zkusi ve 14 rikat kinderi :)
odpovědět 

 Skály poblíž16:54:36 14.09.2015
Nevíte někdo jestli se dá někde blízko Slaného pěkně polízt?
Lukášodpovědět 
 Re: Skály poblíž20:21:33 14.09.2015
Labák ? sněžnk ?
odpovědět 
  Re: Skály poblíž06:36:07 15.09.2015
Petráč přece:-)
 honzazimaodpovědět 

 Foto dne:

Pumplori, 11
 Databáze cest:
Všechny cesty (186633)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Koryťácká 7-/7 Rohanovský Vrch
Dýmka Míru 7- Rohanovský Vrch
Válečná Sekera 7- Rohanovský Vrch
Allez Jump! 7c+ Bavella
Elle Restera Dans Mon Anal 7c Bavella
Nově komentované:
Údolní Spára VIIb Tisá - Hřebenové Věže
Kurdistán IXc Tisá - Modřín
Mucho Trabajo No Dinero 7 Josefovské Údolí
Štěrbův Kout 6+ Josefovské Údolí
Posedlost IXc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor | Re: autistický pseudohumor |

 Nové komentáře:
Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Impozantní sbírka | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES | Re: Petícia : Chaty nepatria iba KST a SHS JAMES |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (114)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (16)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (15)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)
Lenka Poláčková: jako první Slovenka vylezla na K2 (7)

 Nově v inzerci:
Lana zdarma | LS Cobry 37 málo lezené | Ferraty, stěna | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 217 
 50 dní v divočině 
 147 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 174 
 Andrea 
 160 
 Ashima 
 125 
 Barkley Marathon 
 174 
 B.I.G. - světové prvenství 
 152 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 138 
 Gálfy - Horský život 
 129 
 Jak se staví ledovec 
 117 
 JAMES - Století nad oblaky 
 175 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 149 
 Lezci z Manína 
 155 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 152 
 Operace Nos 
 136 
 Plamen nikdy nezhasne 
 128 
 Pohlednice z konce světa 
 148 
 Pomíjivost ledu 
 137 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 144 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 139 
 Rhapsodia Corcontica 
 126 
 Sama 
 142 
 Šampioni zlatého údolí 
 143 
 S lyžemi v oblacích 
 164 
 Tenaya Traverse Challange 
 139 
 Tenkrát na východě 
 144 
 Velká alpská silnice - 73 
 139 
 Za oponou velehor 
 193 
 Zápasník Dee Dee 
 145 
 Životní výprava 
 132 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.