Článek, který mě poslední dobou fakt dostal, je o novém odvětví lezení boulderingu.
V podstatě to není nové odvětví spíše syntéza a navíc esence všeho úžasného, co lezení dokáže přinést.
Španělé mu říkají PsicoBlock. Anglicky (neboť v Anglii má tento sport také tradici a krutější podmínky v podobě dost studené vody) mu říkají Deep watter soloing. Je už asi jasné o co jde, leze se na klifech nad mořem a zpěněná hladina příboje je vám chladivou bouldermatkou.
Cesta po super děrovatém vápně
Dokonalou oblastí a jistě jen jednou z mnoha jsou clify nedaleko města Porto Cristo na Malorce. Nachází se zde převisle zformovaný široký útes, který dosahuje výšky přes 20m !! nad vodní hladinu. Cesty zde udělali již v minulosti místní lezci, loňský podzim je pak oprášili a nějaké přidali známý Klem Loskot a jeho kámoši.
Již přístup na polici, z které vedou cesty by pro většinu byl infarktový 20m slez čtyřkou pak sedm plus traverz a jste na polici. Odtud vedou již cesty táhlou převislou stěnou po dobrých kapsách.
Výlez z jeskyně
Vyštrachal jsem ho na crazy stránkách Climbxmedia a tento odkaz by vás tam měl zavést. http://www.climbxmedia.com/index4.html, najdete zde tyto fotky Klema Loskota a videa (12 a 44 Mb) ke stažení které stojí za to.
Članek je také příspěvkem do diskuse o lezení na rybu, souvislost je myslím zřejmá. V případě že lezete nad mořem ve výšce dvacet metrů a máte udělat těžký krok, který vyjde na 50%, nedokážu si představit větší rauš.
Skok do dvou děr = 15m nad vodou klasifikace 8b
Proto rádoby hledači adrenalinu skoukněte video a zvažte zda rybařit a brousit s lanem skály na dolezech, je skutečně nezbytné. Stáhněte lano předlezce nebo do toho jděte rovnou, pády voní dálkama a ten pocit za to jistě stojí.
Tip: Chce to vzít aspoň šest párů lezaček, abyste je mohli na slunci stále dokola sušit a stejný počet maglajz pytlíků.