LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11719
5. 11681
6.Stráník 11502
Bouldry:
4.Novák 10750
5.Pochman 10528
6.Stráník 10500
Hory:
20.Novotný 3598
21.Louda 3204
22.Chomová 3179

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152061 cest
Nové přelezy:
A.C.A.B. 8c+
Liga Mistr 7C
Dismas 7C
Viva Oliwa 8A
Dante Alig 7C
Opera Dant 7C+
Opera Dant 7C
Efekt Uboc 8A
Mister Old 8A+
Chaotyczny 8A+/8B

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Zubří - Zubří
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Prašan na svazích Liščí hory

OBJEVOVÁNÍ LIŠČÍ HORY
(Horní Lánov - Rudolfov 650m.n.m.,hřbet nad údolím Bílého potoka 800-1100m.n.m.,  Liščí cesta 1100m.n.m., Liščí hora 1362m.n.m., Jelení louky 950m.n.m., Liščí hor 1362m.n.m., důl Bílého potoka 750m.n.m., Rudolfov 650m.n.m.)

Toto je úplně geniální túra na skialpy. Naprosto málo frekventovaná lokalita s nádhernými sjezdy. Výstup na Liščí horu vede například z Rudolfova po hřbetu nad údolím Bílého potoka, přetne Liščí cestu a pak zbývá strmější část na vrchol Liščí hory.

První sjezd z Lišcí hory směrem k Jelením loukám vede kousek lavinovým katastrem značeným na mapě. Sklon svahu poměrně mírný, ale s kvalitním prašanem, délkou nicmoc. Ale po 700m výstupu to byly blahodárné metry sjezdu. Po dojezdu do lesa na zelenou značku jsme traverzovali lesem hodně doleva a jen mírně dolů. Byly tam už vyjeté stopy, které nás bezpečně vedly až na nádherný lesní průsek nad Jeleními loukami. Skoro jako bychom se octli na sjezdovce. Paseka je dost frekventovaná a docela hned rozrytá, ale jinak nádherný sjezd.

Druhý sjezd po výstupu na Liščí horu byl ovšem top class. Naprosto neposkvrněný svah, bez jediné stopy. Z vrcholu jsme sjeli cca 200 metrů směrem na Lyžařskou boudu, po značce. Odhadem jsme to stočili do prava, na jih. Sundávaní pásu a netpělivé očekávání jestli z toho sjezdu něco bude. První metry vedou loukou, sem tam strom, záhy však přijde řidší les, kterým se dá dobře jet. Svah se stává průdší. Nad Liščí cestou se nám objevila nádherná scenerie bezlesý důl Bílého potoka. Je nám jasné, že to dneska vyšlo a že sjezd to bude parádní. Důl má sklon cca od 25° až do nějakých 35° v jedno krátkém úseku. Nikde žádná stopa. Jen ticho a prašan. Euforie. Po překonání 2metrové díry, která byla ve sněhu díky potoku, pokračujeme svážnící cca 200 v.m. až na zelenou značku a do Rudolfova.

Rado   [úpravy] 17:05 16.03.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ...02:23:01 17.03.2006
diky, kamo, do ted tam bylo malo narvano :(
pudromilodpovědět 
 Re: ...10:41:32 17.03.2006
To Pudromil: no na tom jiznimzapadnim svahu Lisci hory, opravdu nebyla jedina stopa. Da se tam vyradit, alternativa pro dalsi sjezd z lyzarske boudy smerem do Bileho potoka.
Radoodpovědět 
 Re: ...18:50:07 17.03.2006
Narvano bude v Peci na Labuti. Lidi jsou moc liny, aby slapali nahoru. A kdo chodi a zna to tam, tak to zna. Byl jsem v tehle oblasti nekolikrat, takze je to jen dalsi tip, kudy to vzit. Zadne davy se konat nebudou...
Diky za tip.
Ja jsem si nedavno dal Hrazeny Dul z Kozich hrbetu a musim rici, ze SUPER svezeni. Takovy zlab alpskych rozmeru, byl jsem nadsen. Akorat teda nahore do nej neco spadnout, tak ho to vymete cely az dolu. Takze opatrne...
Trollodpovědět 

 kvakvakvakvažabička07:57:28 17.03.2006
Na Václavským Václaváku bude vždycky plno. Sundé pudr a můžeš i do jiných brdků.
Antonínodpovědět 

 KRNAP21:42:47 18.03.2006
...a dole stal pan s nasivkou KRNAP na bunde... :)
odpovědět 

 KRNAP22:01:40 18.03.2006
...a dole stal pan s nasivkou KRNAP na bunde... :)
odpovědět 
 Re: KRNAP06:33:25 19.03.2006
fotky,fotky,fotky...
lucy liuodpovědět 
  Re: KRNAP11:21:43 20.03.2006
Chces-li par fotek koukni na muj web http://adrenalineadventure.blogspot.com K te lisci hore tam je ale jen satelitni snimek (earth.google.com) Lisci hory s vyznacenim sjezdu.
Radoodpovědět 

 Trouba22:54:15 20.03.2006
Jses neskutecnej trouba, ze to sem pises...
Krakonosodpovědět 
 Re: Trouba23:40:24 20.03.2006
Z jeho stránek spíš působí jako narcistní onan.

Název ("Adventure and adrenaline")
Kecičky drsňoučkého blbečka ("Sluníčko a 30 centi prašanku. První sjezdík byl z Kotle. - Lyže se ladně zakousavaly do snížku a jakoby jely samy. No prostě nádhera. Níže s žlabík příjemně svažoval a zúžoval.")
Obrázky (na třetině je autor sám, třeba
"breathing out... before we countinue next 500m in vertical")

Radovane, chce to trochu SEBEKRITIKY!
Sojka bonzačkaodpovědět 
  Re: Trouba00:13:04 21.03.2006
Ale von si to vychutnává! Nementoruje! Je to autentické, necenzuruje se, nenacvičuje! Nechme Rada dýchat! Nerad sem tahám kšeft, ale vobčas mám rači nadšence, který popletou shodu přísudku s podmětem, než perfekcionalisty, který sou precizní, ale bez fantazie. No a krpatci z krnapu si halt musej říct Paroubovi vo browningy, jinak - kdo neuhlídá Rady, tomu není Vzájemné hospodářské pomoci a dočkej času jako Četka Tassu. Jako obvykle vtipný na úkor obsahu

Název ("Adventure and adrenaline")
Kecičky drsňoučkého blbečka ("Sluníčko a 30 centi prašanku. První sjezdík byl z Kotle. - Lyže se ladně zakousavaly do snížku a jakoby jely samy. No prostě nádhera. Níže s žlabík příjemně svažoval a zúžoval.")
Obrázky (na třetině je autor sám, třeba
"breathing out... before we countinue next 500m in vertical")

Radovane, chce to trochu SEBEKRITIKY!
Papoušodpovědět 
   Re: Trouba00:16:32 21.03.2006
No, konzumace sexmal Schönpriessen zaúřadovala. Čili DELETE druhé poloviny předchozího komentu. Danke und Entschuldigunk
Papagayodpovědět 
    Re: Trouba00:22:58 21.03.2006
Jo a 30 centi to je supr hláška. Jen bych u článečku uvítal mapičku, aby se vědělo, kudy na to.
Papoušodpovědět 
  Re: Trouba08:12:59 21.03.2006
Gdes to nasla sojko? Ty adventury a adrenalyny? Ja tam ani nenasel ten frojdistckej, ci teologickej motiv uzkeho prustupu. (?)
To jsem z toho pjekne zmatenej.
psik cuchalekodpovědět 
   Re: Trouba08:50:54 21.03.2006
V komentaroch bola jeho stranka:
http://adrenalineadventure.blogspot.com/

"6.3. Skialp - Kotelni jamy 4/3
...
Úžasné a prašanové Kotelní jamy v Krkonoších. Prostě nejlepší skialp této zimy zatím. Sluníčko a 30 centi prašanku. První sjezdík byl z Kotle 1435 jeho jižním svahem směrem pod Sedlo pod Dvoračkami. První metry byly ufoukané a střidaly se tu desky s navátým sněhem. Což nebylo úplně příjemné, ale jak jsme se blížili ke žlabu Kozelského potoka desky vysřídal krasný prašánek. Nikdo tudy ještě, nejel nikde ani stopy, jen čistý bílý prach. Lyže se ladně zakousavaly do snížku a jakoby jely samy. No prostě nádhera. Níže s žlabík příjemně svažoval a zúžoval.
...
"

odpovědět 
    Re: Trouba09:16:34 21.03.2006
Ahaaaa! Haf, haf!
Uz jsem pocetl. Mnozstvi zdrobnelinek v textu mne trochu vydesilo. Navic to zaujeti v prorezavani se cistym prasanem... Asi bych s Rudou v restaurantu na pisoar nesel.
psik poucenyodpovědět 
     Re: Trouba22:48:57 22.03.2006
No co, já taky skialpičkoval v kotelních jamičkách a doteďka z toho mám orgasmíček. Čemu se divíte lidičky? Jenom jsem měl trochu bobečky, aby na mě nespadla lavinečka a já nenatáhnul perečka.
stipecekodpovědět 

 Foto dne:

Bobulka
 Databáze cest:
Všechny cesty (181067)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Dismas 7C Rudawy
Viva Oliwa 8A Rudawy
Gravity Kills 7B+ Rudawy
Inferno 7B+ Rudawy
Nově komentované:
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Ermitáž 9 Petrohradské Skály
Another Brick In The Wall 7b Chulilla

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Bouldry Velá, Držková | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě | kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (1)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1131 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1042 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 888 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 931 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 777 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.