LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
8.Stráník 11455
9.Nespoutaný 11431
10.H2 11191
Bouldry:
8.Kopecký 10500
9.Novák 10500
10.Popovský 10478
Hory:
15.Šuraba 4463
16.Magič 4311
17.Louda 4248

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5730 lezců
1153816 cest
Nové přelezy:
Sheeps Clo 7c
Petr A Pav Xb
Oblión 8A
Veronika S 7C
Život Není 7C
Psi Štěkaj 9+
Sloní Pilí 9
Kocourkov Xc/XIa
La Directe 7C
Spätzünder 9+

Stěny
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz


Komentáře

Nový komentář 

 Zazitek z Rathenu
Bylo to jeste v dobe kdy se pres prevoz do Rathenu jezdilo za vychodni menu, kdy jsme se Standou take vydali na Höllenhund. Presne jak popisuje Jarda, kdyz jsme dosli pod stenu, nas zamer se rozpustil ve stinu tohoto majestatneho obra. Co ted, vrchol se ztracel nekde u nebe a my byli na pisku podruhe. Nastesti vpravo Höllenhunda se naklapela sotva polovicni rajbasova stenka. Kdyz jsem propocen vylezl malo jistenou cestou Haisse sand tusim se jmenovala, (VIIa ?) tak jsem si stenu, ktera nas odradila mohl prohlednout. Vzadu za Höllenhundem lezla dvojka na Eule. U kruhu v pulce steny byl jeden mravenec a asi pet metru nad nim se pres previsek snazil dostat druhy. Moc mu to neslo a dolinou se neslo hekani jeho usili. Chvili jsem z nej spustil oci a dobiram Standu. Najednou slysim tupou silnou ranu. Na Sove o deset, jedenact metru nize nez pred chvili v prapodivne poloze visi lezcovo telo, jehoz dunivy naraz o stenu me upoutal. Chvili se tam vzpamatovaval a pak do toho sel opet. A opet pras dolu az se vzduch zachvel. A oept nahoru az to prekonal.
Je to jiz davno, ale jasne si vybavuji pocit, z tohoto klipu z jedne strany oramovaneho kolmou, hladkou a nepristupnou stenou Höllenhunda a ten byl: Nekteri lidi jsou dost odvazny a ja, ze se asi uplne na tento sport nehodim.
Zapsal: JirkaS, 11:11:03 14.03.2001
 Peklopes v mediích
Jardo slyšel jsem, že Berd Arnold měl kdysi v NDR televizi nějaký show, jak lezl na Hollenhunda, nevíš něco o tom ?
Zapsal: Robert, 11:18:26 14.03.2001
 Klasiky na hulícího psa
Fialovej zářez je podle mě markantně lehčí než údolka.Pod kruhem v údolce je spousta hodin v tzv.suchejch rybách. Můžete to k prvnímu kruhu hodně jistit , ale při hustém jištění zase dotéká. Takže všeho s mírou.
Zapsal: John, 22:34:29 15.03.2001
 
Milý Jirko, za zpracování mapky ti moc děkuji. Za své hrozivé zážitky moc ne. Takhle seriálem pracně budovaná chuť na vlastní kůži poznat Sasko mnohé čtenáře jistě přejde. O televizní show jsem sice neslyšel, ale viděl jsem fotku lezce - mravence, jak se nachází někde uprostřed stěny free solo. Johne, dík na vzpomínku. Hned jsem si vybavil, že vztah hodiny jištění síla funguje přesně tak, jak píšeš.
Zapsal: Jarda M., 07:00:53 17.03.2001
 Bat se zdrave
Jardo, sakriš to jsem nechtel takhle nikoho strasit. To byla jen vesela prihoda z nataceni. Myslim, ze jiz nemam v zasobe zadnou drastickou.
Prestoze obdobi, kdy jsem jezdil na pisky, obdobi bylo pro me tak trochu obdobi lezecke frustrace z povesenych pytlu, byly to jedny z nejkrasnejsich lezeckych zazitku vubec. Vzdyt, co ti zustane v pameti z vykonu, kdyz se aspon trochu nebojis. A ta krajina to stoji za turu treba jen s mapou a buzolou. Snad lide, kteri maji pisky radi, jako ja, tam stejne budou jezdit. A pevne doufam, ze se budou i zdrave bat.
Zapsal: JirkaS, 09:09:07 17.03.2001
 Zlatý Sasko
Na rozdíl od českých pískovců jsem v Sasku toho tolik nevylezl, ale viděl jsem tam toto. Oproti Čechám jsou saské písky dobře zajištěny, i když tam mají méně kruhů, dají se tam více používat smyčky, klasifikace sedí a nebezpečné cesty jsou v průvodcích označeny. Skoda toho magnezia. Po lezení v Sasku přijdete ještě o zážitek z hospodských debat o tom, který VIIIc je VIIIb a který je IXb, jak tomu bývá v Labáku. Nežerka povídal:"Říkaj:"Máme pro tebe nový VIIIb." A já na to:"A za kolik je?"."
Zapsal: Bída, 14:13:41 05.04.2001
 IydyssGQqOQMWTiAaq
37mKVb This is one awesome post. Keep writing.
Zapsal: KpUvxbrsLedM, 02:57:25 20.12.2013
 GQStZJURkAuGZrNsMXq
srDz0R Fantastic post.Much thanks again.
Zapsal: asWRhhdJJ, 18:54:24 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Riesenturm
Rechte Talseite, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (183722)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Adotta Un Cane 6a Calisio
Sindrome Da Tappeto 5c Calisio
Freely 6b+ Leonidio
Waiting For Jason 6B Biasca Piantagione
Il Ristagno 6C Biasca Piantagione
Nově komentované:
Last Highway 9+ Frankenjura
Stáříčko 8 Lomy Nad Velkou
Neue Linie IXa Schrammsteine
Sautanz 6 Rosenburg
Stříbrná Paruka VI Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Dušičková spára | Dušičková spára | Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Mágo | Re: to už je fakt na vyhazov | Re: jako ty slavný a starý kapely | v kontextu silniční dopravy | Tokerud | jako ty slavný a starý kapely | logo čhs | průvodce | Wow | Re: a je to tady |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (26)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (21)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)
Petrohradské Padání 2025 (1)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 87 
 Ne 
 80 
 Nevím 
 36 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.