LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
43.Bartoš 10088
44.Hyžný 10078
45.Zaoral 10075
Bouldry:
43.Fišer 8900
44.Chochola 8800
45.Kohout 8775
Hory:
25. 2948
26.Štalmach 2894
27.HKvdf 2832

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1154690 cest
Nové přelezy:
Sons Of Si 8a
Neandrtále 8A
Rybanarubu 7C+/8A
Skořápka 8A+
Mise En Pl 8a
Levý Dírky 7C
Fata Morga 8a
Amber 7c
T-1 Full E 8c
Der Optimi 8A

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Prysk - Prysk

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Handicamp 2015

Drátník a Čtyři Palice

Dovolujeme si Vás společným jménem pozvat na víkendovou lezeckou akci určenou především (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením - HandiCamp.

Místem letošního, v pořadí již IX. HandiCampu, budou osvědčené a již vyzkoušené skalní útvary Drátník a Čtyři Palice. Drátník tvoří několik věží v jižní části se stěnami 30-35 m vysokými. Na všech věžích jsou lezecké cesty převážně ve strmých až svislých západních stěnách. Čtyři palice je mohutný skalní útvar s téměř svislou Z stěnou dlouhou 30m, ukončenou 4 mohutnými bloky - palicemi, jejichž spodky tvoří převisy a stropy. Skály vypadají na první pohled hrozivě, ale přesto je většina cest lehčí a střední obtížnosti přes převislé bloky, ale s velkými chyty (ruce tam zaplují až po loket).

TERMÍN: 2. - 4.10. 2015 , akce se koná za každého počasí.

SRAZ: v pátek 2.10.2015 do 19,00hod v místě ubytování Jezdecký klub Blatiny www.jk-blatiny.cz 

DOPRAVA: individuální, auto, vlak (vlaková stanice Nové Město na Moravě), autobus (autobusová zastávka Sněžné, Milovy).

UBYTOVÁNÍ: Jezdecký klub Blatiny, možnost postavení vlastního stanu, možnost ubytování v 3 lůžkových buňkách (nutná rezervace), hospoda poblíž, kde bude sobotní společné stravování. Ubytování si účastnici hradí sami.

STRAVA: vlastní zásoby a kulinářské umění, restaurace, táborák. Pro předem přihlášené bude zajištěna sobotní společná večeře.

VÝSTROJ A VÝZBROJ:
sportovní oblečení a obuv do každého počasí. Není špatného počasí, jen špatné oblečení!
lezecká výbava – kdo má vlastní, vezme si s sebou, jinak budou k dispozici k zapůjčení úvazky, helmy, lana ad.

PROGRAM:
Pá: sraz v Jezdeckém klubu Blatiny v 19:00hod., seznámení s programem, představení organizátorů a celé oblasti Drátník a Čtyři palice jako terénu k lezení, seznámení se, kurz znakového jazyka, společenské hrátky, kytara, …

So: Dopoledne přesun na Drátník, zde lezení, slanění, výstup po laně a další lanové aktivity. Metodika pod zkušenými vůdci UIAGM. Při návratu ze skal posezení v hospůdce, společná večeře, hodnocení dne.

Ne: Dopoledne přesun na Čtyři palice, lezení, nácvik záchrany zraněného-odříznutí z lana. Ukončení a odjezd domů dle dohody.

Těšíme na další setkání na HandiCampu.

Handicamp 2015


PARTNEŘI:

Singing Rock logo


Teiresias logo


ALPINE ACTIVE


Triop logo


UIAGM logo







   [úpravy] 14:50 30.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 !!!11:39:34 01.10.2015
Dobrá akce. A byla by dobrá nejen jako "Handicamp", ale doplněk pro všechny horolezce, (a nejen při školeních instruktorů). Podobně se takhle kdysi zkušenosti předávaly z generace na generaci a bez oficiálností.
Honzaodpovědět 
 Re: !!!17:55:44 01.10.2015
několikrát jsem se této akce zúčastnil a vřele to doporučuji pro rozšíření obzoru a ujasnění pozice našich úžasných a fantastických výkonů na žebříčku hodnot. musím říct, že mi většinou docela padala čelist z toho, co člověk osudu navdory dokáže.
a jako každý rok - pomocných navazovačů, jističů, pomocníků s orientací atakdále není nikdy dost.

a kdyby to měl snad někdo na háku, tak se mu určitě hodí pro plánování informace že ten víkend bude na palicích a drátníku v lehkých cestách poněkud plno.
Lukas B.odpovědět 
  Re: !!!12:23:40 02.10.2015
Bude tam nával... Ale to je tam skoro pokaždé, když je hezký víkend, ne... :-(.
Sašaodpovědět 

 Foto dne:
Anatolia
Anatolic, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181369)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Paco Patillas 6b Pinares De San Antón
Madlenka 5B Panteon
Mařenka 5C Panteon
Sons Of Sika 8a Coll De Nargó
Povětroň 7+ ČOV-ka
Nově komentované:
Kruškovac 6b Osoje - Čikola
Mundlweg 6a Brela
Komba 8A Mlýnský Vrch
Komba 8A Mlýnský Vrch
Komba 8A Mlýnský Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Grstuluji | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Re: Je to tak | Re: fašismus | Re: Škoda té politiky. | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (21)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana | Black Diamond Helma Tracer Kid | Lezecké boty lezečky MILLET EASY UP vel.40 / 25.5cm | Cepiny |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 74 
 Ne 
 50 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.