TOPlist


 LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
10.H2 11191
11.Klapal 11126
12.Churavý 11112
Bouldry:
10.Stráník 10331
11.Trojan 10253
12.Indrák 10200
Hory:
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670
11.Sukačová 5270

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157729 cest
Nové přelezy:
Opiju Tě R 7C
Waldemar M 7C
Chci Srát 9+
Lady Red P 7C
Oscurita 7C
Red Whales 7b
Rollmobs 9
Rezaté Tom Xb
Rollmobs 9
Chameleon 10

Stěny
Boulder Cave Bar - Opava
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Brno
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP 2017 bouldering Vail, USA bude bez Martina Stráníka

mini rozhovor

O víkendu je na programu další kolo SP v boulderingu, a to ve Vailu v USA. Na startovce není nikdo z ČR ani náš top bouldrista Martin Stráník. Martin se po neúspěších v Asii, kde se mu nedařilo v kolmáčích, soustředí na trénink nového stylu a na srpnové mistrovství Evropy.

"Původně jsem měl světový pohár ve Vailu v plánu, ale na dosavadních závodech se nedařilo dle očekávání, a tak Vail vynechávám," napsal nám Martin v odpovědi na dotaz ohledně závodních plánů. "Tento rok se zase styl boulderů trochu posunul, často se rozhoduje v technických a kolmých problémech, přičemž silové bouldery jsou spíše lehké a povinností je vylézt na OS. Já jsem silově založený a dříve jsem právě těžil hodně z toho, že silové bouldery byly rozhodující, a tam jsem se mohl měřit s nejlepšími, což v technických boulderech rozhodně nemůžu. A proto se momentálně zaměřuju na rozvíjení pohybového aparátu s fyzioterapeuty v Praze, do tréninku jsem přidal i spoustu lezení v kolmém a s klukama z repre máme v plánu tréninky speciálně zaměřené na ladění technických boulderů, protože na komerční stěně se bouldery svěťákového stylu trénovat nedají, a celkově přípravu směřovat na srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. Teď tedy cítím, že je potřeba trénovat a pokusit se aspoň trochu adaptovat na nový styl boulderů než cestovat do Vailu."

Nyní pobýváš v Praze?

"Ne, stále v Hradci Králové, ale dojíždím do Prahy, někdy do Brna, ale tam je cesta zdlouhavá."

Mistrovství Evropy v Mnichově bude současně se světovým pohárem. Jak to tam má probíhat?

"Mnichov bude klasický světový pohár a v jeho rámci se vyhlásí i výsledek mistrovství Evropy, jelikož se pravděpodobně nenašel kandidát na pořádání ME."

Nebude pak těžší se dostat do finále, než by by bylo při normálním mistrovství Evropy?

"Rozhodně bude, nepoleze se speciálně finále sestavené jen z Evropanů, ale klasicky ze všech účastníků světového poháru, což je při letošním rozložení sil mezi závodníky pro Evropany těžká meta.

Ok. Díky moc za mini interview!

Teď o víkendu Martin strávil den bouldrováním ve Sloupu a odpoledne vyhrál závod Boulder Open Air v Brně před Štěpánem Stráníkem a Rishatem Khaibulinem. (Čekáme na slíbenou reportáž ze závodu, měli bychom ji na Lezci mít zítra):



Foto z bouldrovky v Japonsku po závodech v Asii:



Martin na fotce v kolmáči na letošním prvním závodě SP ve Švýcarsku, kde postoupil do semifinále a celkově skončil 17.:


sth   [úpravy] 13:43 05.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uznání Martinovi14:58:51 05.06.2017
Jo, za mě velké uznání za přístup. Konečně se někdo v repre zachoval jako chlap a dovedl upřímě a otevřeně popsat situaci a zachovat se podle toho. Držím palce s přípravou a ať vyjdou závody další.
odpovědět 

 Paráda!!18:15:03 05.06.2017
Nic víc než paráda! Držím palce a těším se co přijde!
odpovědět 

 Foto dne:

Verdon
 Databáze cest:
Všechny cesty (184149)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Katke Na Pamiatku 8- Komjatná
Dalmacijavino A. 6c Katalinka
Warm Up The Wine 16. 4c Katalinka
Bacchus 15. 6a+ Katalinka
Wine Leaching 14. 6a+ Katalinka
Nově komentované:
Horror Vakui 8- Frankenjura
Chci Srát Venku 9+ Sloup
Equilibri Diarrotici 6A+ Val Masino
Equilibri Diarrotici 6A+ Val Masino
Oscurita 7C Val Di Mello

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Díky za Vlka | Re: Díky za Vlka | Re: Díky za Vlka | Díky za Vlka | Re: adminům k fotce dne (tři fotky nazpět) | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Bída | Re: Bída | Re: Bída | Re: Inu | Re: Bída | Re: Bída | Re: SS Jam SS Jam SS | Re: Bída | Re: Bída | Inu |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Český pohár 2025 v boulderingu 2. kolo (42)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)

 Nově v inzerci:
Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy | Spolulezkyně | Spolulezkyně | telefon pod skálou | Práce | Expresky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 574 
 Ne 
 603 
 Nevím 
 169 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.