LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
37.Fajkoš 10131
38.Kubíček 10131
39.Bartoš 10116
Bouldry:
37.Kožich 9200
38.Šolc 9181
39.Kümmel 9153
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Najman 4032

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5712 lezců
1146437 cest
Nové přelezy:
Kompromis 9
GeKo 9+/10-
Odvaha Zas 9+/10-
Panna Orle 8+/9-
Orang-Ute 7c
Klinka 7c
Advocatus 8a
Pornoland 7C+
Lege Artis 9
Song Of Ic 7a+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slováky na Everestu zasáhla menší lavina a sestupují

Slovenská expedice na Everest 2016 Hard WaySlováci Vlado Štrba a Zolo Pál museli přerušit výstup Boningtonovou cestou na Mount Everest, protože je včera zasáhla bouře a menší lavina. Oba jsou v pořádku, Zoltán ale dostal zásah do očí a dobře nevidí. S pomocí Šerpů sestoupili do C2, odkud by je zítra měl odvézt vrtulník.

Na Facebooku výpravy se k tomu dnes píše:
"Oficialna sprava od nas zo zakladneho tabora - vcera chalanov pri postupe z c2 do boningtonovej cesty prekvapila snehova burka, zachytili sme ju aj v zakladnom tabore. Potom ich zachytila mensia lavina, tak zostali bivakovat v byvalom 4.tabore boningtonovej vypravy, kde su zachovane plosiny. Vlado je fyzicky v poriadku, Zoli dostal zasah do oci a dobre nevidi. Rano sme preto zmobilizovali zachrannu operaciu. Na obed vrtulniky vyniesli do c2 stvoricu serpov, ktori sa chalanom vybrali naproti. O styri hodiny budu u nich. Mali by ich dostihnut este dnes, potencialne s nimi aj zliezt do c2, odkial ich odvezie vrtulnik, v najhorsom sa tak stane rano. Prave husto snezi, ale nefuka, co je dolezitejsie. Budeme dalej informovat. Chalani su v dobrych rukach a psychicky v pohode."

Po 18. hodině přibyla zpráva:
"Dobre spravy - Vlado a Zolo su uz v druhom tabore v opatere zachrancov. Ak to pocasie dovoli, zajtra ich vrtulnik odvezie az do Kathmandu. Obaja su v poriadku, iba Zolo ma problemy s ocami. Obcas hora k sebe nepusti. Dakujeme vsetkym za podporne spravy. Chceme ocenit vykon serpov, ktori bez pripravy na obed vyrazili do uplne neznamej steny plnej snehu a vystverali sa az k Vladovi a Zolovi."

Facebook: Everest, Hard Way, Slovak expedition 2016

sth   [úpravy] 18:19 10.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vlado aj Zolo boli z C2 prevezeni do Kathmandu a su v poriadku11:47:58 11.05.2016
Ze základního tábora je na FB nová zpráva, "ze Vlado aj Zolo boli z C2 prevezeni do Kathmandu a su v poriadku. Zolo ma problemy s ocami, detaily zistujeme. Zatial im balime veci, ktore odvezie vrtulnik. Potom likvidujeme base camp."
 Standaodpovědět 

 .20:07:46 11.05.2016
Že by snezna slepota?
snehulakodpovědět 

 Foto dne:

Padání
 Databáze cest:
Všechny cesty (183462)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Road Runner 5A Belove Stene
Žabia špára 6+ Belá
Pytel S Brouky VIIIc Tisá - Hřebenové Věže
Forgotten Line 9- Frankenjura
Hukvaldy VIIIb Prachov
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Die Unschuld Vom Land 9 Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace | Gratulace | gratulace | Eiger | Re: Gratulace a dotaz | Re: Gratulace a dotaz | Re: stan | Re: Gratulace a dotaz | Gratulace a dotaz | stan |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Severní stěna Eigeru (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (17)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1695 
 Ne 
 1623 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.