LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5726 lezců
1150922 cest
Nové přelezy:
Wonderland 7c+
Šílený Tan XIa
Bimbirimbo 7b
Tropicana 7b
Pravda A L 9
Bílá Válka Xb
Gravity Gl 8a
Čára Život 8+/9-
Final Solu 7c
Tiresias 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Letní lezecký tábor Ždárské vrchy

29.7. - 12.8.2006

Ono se to řekne: "Napiš článek o táboře!, jenže mně z toho pořád vychází slohový úkol nejméně na šest stran. A kdo by to četl! Nejsme oddíl čtenářský, ale lezecký. No né! Takže něco málo napíšu, zbytek hledejte v popisech k fotečkám a že jich tento rok máme.No hafooo-moc!

V měsíci srpnu pořádal náš oddíl HK Pálavský věšák, Orel Břeclav v pořadí již druhý lezecký tábor pro naše a nejen naše lezecké mládí. Tábor se uskutečnil v překrásném prostředí žďárských vrchů.  Zúčastnili se i děti z jiných oddílů  a míst naší republiky a dokonce i ze zahraničí.





Počasí nám zrovna moc nepřálo! Těch nejupršenějších čtrnáct dní, které byli za celé prázdniny,  sužovaly  naše táborové radovánky. Ne, že by to byla nějaká pohroma, ale pro naše účely dosti nepohodlné a nevyhovující.  A  z  lezeckého  tábora  se  málem  stal  tábor vodácký. Když nám přes tábor teklo několik potůčků a říček a děti i dospělí museli brodit a hledat nejschůdnější cestičku, kamkoliv. Odolali jsme! Lezci jsou lezci!





I v dobách nepohody. A že jich bylo - jsme neupadali do nečinnosti.  Hráli se hry, probírala se teorie - zdravověda, uzly, materiál apod.- a stihli jsme i k táboru neodmyslitelně patřící táboráčky, u kterých se opékali buřtíky, zpívalo a tancovalo se a řádilo tak, jak to u táborových táboráků bývá.





Byl to ale lezecký tábor, tak se především lezlo a lezlo a lezlo. Lezecké terény v okolí - Drátník, Čtyři palice, Pasecká skála, Milovské perníčky - se přímo vybízeli k využití dovedností a poznatků, které jsme dětičkám sypali do hlaviček za dlouhých upršených dní i večerů. A ony je přimo ukázkově uplatňovali!  Celkově byli dětičky (tedy většinou už tvrdě pubertální mládež) skvělé. Drželi partu, pomáhali si a dokázali skousnout i věci, které jim zrovinka nevoněli. A tím jsem samozřejmě nemyslel kuchyň!  Kuchař vařil skvěle!





Takže abych to už neprotahoval, tábor byl skvělý, úžasný, jedinečný ?.    Děkuji moc všem vedoucím i lidičkám, kteří  nám jakýmkoliv způsobem pomohli. Dík!








Doufám, že si to zase za rok všichni rádi zopakujem. Páček, schledáček!

Stano  Gajdoš  (vedoucí tábora)

Stano Gajdoš   [úpravy] 11:13 20.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gramatika12:19:07 20.10.2006
Navrhuji do táborové výuky napříště zařadit shodu podmětu s přísudkem. Možná by se táboroví velitelé a reportéři lecos naučili. Jinak počin pro děcka hezký.

Tomas
tomasodpovědět 
 Re: Gramatika12:36:58 20.10.2006
.....leccos naučili
Jardaodpovědět 
  Re: Gramatika15:30:42 20.10.2006
reknu ti to asi takhle: autor je slovak tak bud rad ze to neni cele ve slovenstine...
ondraodpovědět 
   Re: Gramatika20:37:26 20.10.2006
Stano je Slovák takže na pravopisné chybičky má právo!!!!
Veronikaodpovědět 

 Klobouk dolů...16:21:10 20.10.2006
Klobouk dolů...
Je pěkné, že se ještě najdou tací co neváhají dělat věci jen tak pro ostatní.
Většina toho není schopná a jen přihlouple remcá ... To nestojí ani práci ani čas ... 
Davidodpovědět 

 Děckasemaj20:22:15 20.10.2006
Z poslední fotky to vypadá , že děcka měli i lekci plavání. Jinak věřím, že to musleo bejt fajn, hned bych na takovej tábor jel bejt mladší.
JirkaSodpovědět 
 Re: Děckasemaj20:54:09 20.10.2006
Pěkný, pěkný. A v krásným místě.
Nikdo nespadl ani se neutopil, co si víc přát.
dagodpovědět 

 Foto dne:
Kde: Lom Vlčí skála (50.36911034182705, 15.664197621842446)
Kdy: 27.4.2024
Kdo fotil: Militká Dominika
Kdo leze: Moravcová Eliška
Název cesty: Stigmata
Obtížnost: 8 (UIAA)
pozn. 2 přelez cesty :)
Stigmata, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (183812)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Casa Mama 6a+ Katalan
El Balí De La Cobra 7a Katalan
Starodávný Svět 6a Ostaš
Zánik Říše 6c Ostaš
Bomboline 5a Osilo
Nově komentované:
Jižní Stěna VII Prachov
Operace Anthropoid 7+/8- Hlubočepské Plotny
Jižní Stěna VII Prachov
Knock Out IXa Suché Skály
Majstrštyk IXb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: místňáci by spíš řekli | Re: Jakub | Re: Jakub | Paráda | Re: Cesta | 💐 | Re: Jakub | Re: Jakub | Re: Kluci | Kluci |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zákaz lezení Čtyři palice (15)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2084 
 Ne 
 1982 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.