LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
46.Bartoš 10066
47.Bardas 10035
48.Schockherr 10034
Bouldry:
46.Paděrová 9050
47.Chovanová 9050
48.F 8906
Hory:
12.Abt 5262
13.Louda 5242
14. 5018

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5756 lezců
1167606 cest
Nové přelezy:
Chameleon 9+/10-
Kyzová Psy Xb
Hlasy Ze Z Xc
Bada Boom 7b
Meister Gr 9-
Streit Um 7b
Kraftsport 8A+
Atom 8C
TNT 8B
Muscle Pow 8B/8B+

Stěny
Prysk - Prysk
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smartphony a nebezpečné jistění

Se smartphony stoupá počet nehod na silnicích. Používáme je samozřejmě i na skalách, při hledání cest,... a také při jištění. Jedno takové video, jak se nebezpečně jistí, a to ani ne s poloautomatem alá grigri, zveřejnili švédští lezci:

"Špatné jistící praktiky v Bohuslänu," píše se pod videem. "Prosím věnujte při jištění více pozornosti, než mu věnuje tato dívka. A všichni rodiče, prosím, ubezpečte se, že vaše děti umějí lézt a jistit bezpečným způsobem."






Není mí známo, že by za nějakou horolezeckou nehodou v Česku ale ani jinde stálo používání mobilu při jištění, ale telefonující jističi pod skalami jsou poměrně běžným jevem (vlastně podobně jako za volantem), přestože riziko je zjevné.

Jaké s tím máte zkušenosti vy?

Standa   [úpravy] 10:28 06.06.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Smrtphone12:00:30 06.06.2016
Já jsem tomu vždycky říkal Smrtphone. :(
Miraodpovědět 
 Re: Smrtphone12:21:29 06.06.2016
Dobrá kravka
dědekodpovědět 

 +12:23:09 06.06.2016
přestože nevidíme co v tu chvíli dělal lezec, zda třeba nevisel v odsedce, z pohybu rukou to vypadá, že holčina opravdu jistila lezoucího parťáka.

Jako co můžeš. Dr štrosmajer říkal, přes držku a vyhodit. tak asi tak.
Honzaodpovědět 

 Znám horší případy...13:19:48 06.06.2016
No nevim smrtphone tam jako až tak problém nevidim. Spíš že má průvěs jak prase. Spodní rukou lano drží furt a jistí pořád, tak je to zhruba stejný jako když nevidí na lezce...
odpovědět 
 Re: Znám horší případy...13:42:43 07.06.2016
... a postoj také není moc stabilní, takže by bylo zajímavé, co by se stalo, kdyby případný pád chytla.
Pájaodpovědět 
  Re: Znám horší případy...11:46:23 08.06.2016
Pokud neni lezec +80 kg a bude to běžný "odsednutí" do pár metrů letu tak to chytne úplně v pohodě... Nejvíc tam vadí ten průvěs.
odpovědět 
   Re: Znám horší případy...00:37:24 09.06.2016
Není tam záběr na lezce. Tzn. třeba už je dávno u štandu, nebo jinak v bezpečí. Lano se mimochodem taky nepohybuje. Takže mám obavu, že jde jen o strašící video. Neboli HOAX.
Želvákodpovědět 

 prava pricina15:47:33 06.06.2016
nebezpecnyho jisteni neni chytrej telefon ale blbej clovek...
odpovědět 

 Foto dne:
Sulzfels
Irre, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (185060)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stará Východní Cesta - A5 Var. V Horní Skály
Prostrední Hrot Dubkeho Lávkou 3+ Tatry
Miranda 6b Sass Dlacia
Unbekannt 5- Steinwald
Držgrešle VIIb Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Normální Cesta - Pilířová Var. VIIa Horní Skály
Stará Východní Cesta-A2 VI Horní Skály
Stará Západní Cesta IV Horní Skály
Stará Západní Cesta IV Horní Skály
Helvete 6c+ Hell

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Pomoc s lezením na pískovci | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
Kudla dobrý! | Gratulace! | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: gratulace klukům | Re: Gratolace | Re: gratulace klukům | Gratolace | VPN | Odborníci |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (34)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Pinch od Edelridu (12)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (10)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Brzda EDELRID OHM II | Gemma | dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1677 
 Ne 
 1923 
 Nevím 
 1194 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.