LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
25.Kalvas 10525
26.Kolomazník 10513
27.Novák 10481
Bouldry:
25.Nespoutaný 9731
26.Horáček 9728
27.Šťastný 9675
Hory:
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670
11.Sukačová 5270

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5717 lezců
1148326 cest
Nové přelezy:
Vzpomínka 9-
Kostelecká 9
Kein Šlágr 8+/9-
Hradní Spá 10-
Flammenwer 9
Im Auge De 9
Drachentan 9-
Bärentöter 9+
Saxofon Xb
Bijou Cach 8c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

In memoriam z horolezeckých deníků předsedy ČHS Zdeňka Hrubého

Kam až dolétne sokol

V srpnu tomu budou dva roky, co tragicky zahynul jeden z našich nejlepších horolezců, v té době i předseda ČHS Zdeněk Hrubý.

Na popud Kláry Matouškové se rozhodl Boris Hlaváček vydat knihu (ve stejné edici jako úspěšná kniha P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti) zápisků ze Zdeňkových deníků s názvem Kam až dolétne sokol. Není to však běžná cestopisná kniha. Od většiny se svým obsahem i formou zcela vymyká.

obálka knihy


Jak Boris Hlaváček v úvodu knihy píše: „…Co jsem však na něm kromě jiného obdivoval, byl jeho obrovský vědomostní přesah. Od znalostí staré i současné poezie, české i světové literatury, vážné, folkové i bigbeatové hudby, nejrůznějších filozofických směrů až po poslední ekonomické trendy.

Všechny tyto nesportovní aktivity se s neuvěřitelnou lehkostí objevují v jeho zápiscích z cest. Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem. Pro vyjádření hloubky vnitřního poznání momentální situace jsou doplněné o přesně cílené a náladu doplňující citace z filmů, knih i běžných povídaček.

Zápisky z jeho deníků jsou zcela výjimečné a vymykají se běžným horolezeckým cestopisům. Při jejich čtení se dostanete až pod kůži horolezce nejen při nejnebezpečnějších situacích, ale i při opojném pocitu ze zdolání kýženého cíle.

Věřím, že si po přečtení této knihy uvědomíte, že horolezectví není jenom hazardní snaha po dosažení vrcholu.“


Kniha je doplněná vzpomínkami jeho některých jeho spolulezců, fotografiemi Radka Jaroše, Máry Holečka, Jirky Nováka a snímky z rodinného alba. Křest knihy bude 19. června na Hrubé Skále u příležitosti 1. ročníku Festivalu horolezeckých filmů Český ráj (www.fhfcr.cz). Více se o knize dozvíte na www.hithit.cz.

Zdeněk Hrubý

ASA   [úpravy] 20:07 09.04.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zvedavost.07:20:52 11.04.2015
Tusim , ze to byl chytry a mimoradny chlap. Tusim i proc. Proto se tesim a zejména jak moc bude veta z upoutávky nahore:  "Jeho texty jsou psány neotřelou poutavou formou s obrovským filozofickým nadhledem."....pravdiva. (:
Martas.odpovědět 
 Re: Zvedavost.15:01:15 29.04.2015
má to slabou reklamu, nejsem si jistý, jestli to dokážou prosadit, autor nápadu měl jít do jiné firmy, která se zabývá příspěvkem na projekty.
highlanderodpovědět 

 Foto dne:
Jarní nedělní odpoledne 27.4.2025 na Kobyle v Českém krasu.
Lom Kobyla
 Databáze cest:
Všechny cesty (183614)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Zángano 6a+ Margalef
Le Calvaire M'a Tuer 6B Fontainebleau
No Pica La Abeja A Quien Paz.. 6a+ Margalef
Meilleure Mine 6C Fontainebleau
L'Arret Edmond 5 Fontainebleau
Nově komentované:
Vzpomínka Na Wu-chan 9- Podještědí
Nozdrostrk IXb Suché Skály
Kocour Mikeš 6B Skály U Sosnové
Ich Will Dich 8-/8 Frankenjura
Robitický Kačer 6C+ Sklárna Jih

 Nově v diskusi:
Poříčí nad Sázavou - hnízdění? | Re: Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Lišta | Re: Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Zapomenute lezky Velka ostrovska stena | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: Eurosport | Re: Eurosport | Eurosport | Re: Vytaz | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Opravdu potřebujete půjčku? | Opravdu potřebujete půjčku? | Re: Vytaz | Vytaz | Re: Máte tam chybu |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Zákaz lezení Čtyři palice (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Severní stěna Eigeru (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
SP v lezení Wujiang, Čína (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)

 Nově v inzerci:
Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1782 
 Ne 
 1703 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.