LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
46.Lebloch 9922
47.Zaoral 9919
48.Scheuerová 9881
Bouldry:
46.Oliva 8953
47.Stadtherrová 8950
48.Kalvas 8900
Hory:
31.Šibor 2501
32.* 2430
33.Šmejkal 2338

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5712 lezců
1146385 cest
Nové přelezy:
Orang-Ute 7c
Klinka 7c
Advocatus 8a
Pornoland 7C+
Lege Artis 9
Song Of Ic 7a+
Ape Index 8A
Daywalker 9+/10-
Zufallstre 9
Guma Guar Xa

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení v Chamonix, Francie

Adam Ondra a Eliška Adamovská jdou do semifinále obtížnosti

Adam Ondra a Eliška Adamovská postoupili do dnešního semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Chamonix. Adam z prvního místa se dvěma topy v kvalifikaci splečně s dalšími deseti závodníky, Eliška z 18. místa. Martin Stráník včera v kvalifikaci skončil na 30. místě, Šimon Potůček na 60., Štěpán Potůček na 78.

Semifinále obtížnosti je dnes od 10.00, finále večer od 20:30.

Adam Ondra se v obou cestách "prošel a na jistotu topoval", komentoval ČHS na Facebooku. "Chlapské cesty byly tentokrát postaveny lehčí a prozatímní první místo tak s Adamem sdílí dalších 10 mužů. Adam si svou dnešní ,,rozcvičku’’ užil a už se těší na zítřejší kola.
U Elišky to takto hladce neprobíhalo. První cestu sice topovala, ale kvůli údajnému šlápnutí na hranu jí byl započítán pouze chyt číslo 24, což jí vyneslo 57. místo v cestě a velké zklamání. Věděla tak, že ve druhé, o poznání těžší kvaldě musí zalézt ideálně až do topu, aby to vyšlo do semi. Cestou opět postupovala s převahou a klidem až do předposledního chytu, který jí smekl. Po chvilce čekání a velkém nervovém vypětí bylo ale jasné, že do semifinále postoupí, a to z 18. místa.
Martin Stráník se dnes potýkal s drobnou únavou. Přesto se mu ale lezlo dobře a úspěšně se vyhýbal zbytečným chybám. Cesty ale byly spíš o vytrvalosti a Martinovi v nich dle jeho slov ,,došla šťáva’’, končí tak na 30. místě, kousek za hranicemi semifinále.
Bratři Potůčkovi bohužel také končí bez postupu do dalších kol. Šimon dnes na stěně působil sebevědomě a lezl bez větších chyb. Vybojoval si tak 60. místo. Štěpán skončil na 78. příčce."



Viz:

www.facebook.com/horosvaz

Finále v rychlosti vyhráli včera večer Číňan Long Jinbao a jeho krajanka Deng Lijuan.

Výsledky najdete zde:

rychlost muži

rychlost ženy

obtížnost muži

obtížnost ženy


Standa Holec   [úpravy] 08:55 10.07.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Röthelfels
Götterbogen, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183447)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Klinka 7c Leonidio
Raubzug VIIIb Oybin
Grottauerweg VIIb Oybin
110 Grad VIIIa Oybin
Příboj 7- Sion
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Die Unschuld Vom Land 9 Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak |

 Nové komentáře:
Eiger | Re: Gratulace a dotaz | Re: Gratulace a dotaz | Re: stan | Re: Gratulace a dotaz | Gratulace a dotaz | stan | Smekám | Eiger | Bomba |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (18)
Severní stěna Eigeru (15)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1687 
 Ne 
 1619 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.