LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1145944 cest
Nové přelezy:
Žebřík 9
Estrata Ge 7c
Euforia In 7b
Käpt´n Igl 9
Inverze 7C
Welcome To 7C
Bagheera 7C
Gameboy 9+/10-
Pray For P 7C+
Runway 9+/10-

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinsko-britský prvovýstup na Latok I

Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době.

Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:



Podrobnosti k výstupu uvedl web planetmountain.com.

sth   [úpravy] 08:10 17.08.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 už bylo na čase10:46:28 17.08.2018
Počin na Zlatý cepín.
krutonodpovědět 

 Blahoželám12:23:45 17.08.2018
Tak to je krutééé. Blahoželám.
Michalodpovědět 

  13:06:48 17.08.2018
www.climbing.com/news/ latok-i-climbed-from-the-north-but-north- ridge-remains-incomplete/
odpovědět 
 podvod15:17:37 17.08.2018
Tak v tom případě je to podvod na diváka. Žádný cepín nebude.
krutonodpovědět 
  Re: podvod20:06:28 18.08.2018
Jo voj..li to,z nakresu patrne.
odpovědět 
   Re: podvod08:22:47 21.08.2018
Sami lezci nikdy netvrdili, že to dali celé severním hřebenem. To napsala média, lezec je jedno z nich. Takže to není podvod na diváka, ani ojeb.
R. odpovědět 
    Re: podvod12:53:25 21.08.2018
Lezec je jedno z nich? Nenapsal jsem nic jiného, než je na ve zprávě citovaném Facebooku Toma.
 Standaodpovědět 
     Re: podvod14:14:51 21.08.2018
Máš tam napsáno "Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době."

Taková formulace říká, že to celé vylezli severním hřebenem. Nic takového ale Tom Livingstone nepíše, ten to formuluje hned jasně - S hřebenem 3/4, pak už ne. Tvoje formulace zmátla nejen mě.
R. odpovědět 
      Re: podvod15:07:35 21.08.2018
"Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:"

... Moc matouci to neni, ne?
odpovědět 
       Re: podvod17:55:09 21.08.2018
"Slovinci Aleš Česen a Luka Stražar a Brit Tom Livingstone vylezli prvovýstupem na Latok I (7145 m) v Karakorum v Pákistánu severním hřebenem, což by měla být jedna z nejvýznamnějších linií výškového horolezectví přelezená v poslední době."

A tohle ti přijde matoucí? Mě ne. Vidíš to někde v tom, co psal Tom Livingstone? Já ne. Objevilo se to v článku? Objevilo. Je to matoucí, nebo ne? jo, je.
R. odpovědět 
        Re: podvod18:55:37 21.08.2018
Tak asi to chce cist ten clanek cely, vcetne te vety, kterou jsem ti vyse ocitoval. Vytvaret uvahy na zaklade jedne vety a ignorovani celeho zbytku je podivne. Toho textu fakt neni tolik a uz vubec neni tak slozity, aby to prumerny i podprumerny lezec nedal..
odpovědět 
       Re: podvod19:45:31 21.08.2018
Aha. Měl jsem za to, že to bude jasné, když bezprostředně následuje věta:"Tom Livingstone informoval, že vylezli severním hřebenem do 3/4 výšky a pak šli na vrchol přes západní sedlo a jižní stěnou:"
A také je hned zatím originál facebookový příspěvek Toma.
Ale každopádně díky moc za zpětnou vazbu a zájmem. Hore zdar!
 Standaodpovědět 
        Re: podvod09:06:42 22.08.2018
Ja bych rekl, ze to bylo jasne skoro vsem. Tech, kteri to nepochopili asi bude pramalo. Ta veta to dost srozumitelne vysvetluje.
odpovědět 
 Re: 09:21:32 19.08.2018
Doufam, ze na to nevybirali v crowdfundingu.
Humrdodpovědět 
  Re: 09:11:18 21.08.2018
:))
P.odpovědět 

 Foto dne:
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967), foto Vilém Heckel https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_%C4%8Cervinka_(horolezec)#/media/Soubor:Heckel_Cervinka_1.jpg
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967)
 Databáze cest:
Všechny cesty (183361)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stará Cesta V Tisá - Velké Stěny
Údolní Cesta VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Cesta Pro Klokany VIIb Skály U Šemanovic
Díky Borku VII Skály U Šemanovic
Estrata Gemma 7c Olba
Nově komentované:
Údolní Cesta VI Labské Údolí - Pravý Břeh
? 7+/8- Frankenjura
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Ratata VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Re: Osvetimanky ztracený sedak |

 Nové komentáře:
Aktuálně | Re: Plošný zákaz | Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (32)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1680 
 Ne 
 1616 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.