LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1141737 cest
Nové přelezy:
Connection 7C/7C+
Small Figh 7A
Lomítko 7C
Magické Ok 7C+
Baby Box Xa
Nucený Výs Xa
Hrubá Neká 8A
Altamira 8A
And Dress 7b+
Fake Palin 7c+

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Bouldering za oponou - Měnín
Makak LBC - zrušena - Liberec

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
HUDYsport - Olomouc
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Reinhold Messner: pravda o Nanga Parbat

věda

Reinhold Messner se po letech obviňování, že v roce 1970 na vrcholu Nanga Parbat opustil svého vysíleného bratra Günthera, přihlásil s důkazem svědčícím o tom, že šlo o křivé nařčení. Podle genetických testů je totiž nový nález na úpatí Nanga Parbat ve výšce 4200 nejspíš skutečně úlomek kosti Günthera Messnera.

Na svých stránkách www.reinhold-messner.de píše, že kampaň vedená nejprve vedoucím tehdejší expedice a pak dalšími "kamarády" z roku 1970, byla křivým podezřením, dohadem a falšováním.
Reinhold vždy tvrdil, že spolu s vysíleným bratrem sestupoval dolů a snažil se mu pomoci a Günthera smetla lavina, když Reinhold o kus dál propátrával další cestu.
Kost našel nedávno jihotyrolský horolezec Hanspeter Eisendle na úpatí západní stěny Nanga Parbat, když hledal minerály pro své děti. Genetické testy provedl anatomopatolog Eduard Egarter z Institutu soudního lékařství v Innsbrucku.

Messner rovněž v novém úvodníku na svých stránkách píše, že se chystá na velkou pouštní expedici letos v létě, až ukončí práci v Evropském parlamentu, do něhož již znovu nekandiduje.

Viz: www.reinhold-messner.de
a také na: www.planetmountain.com

StandaH   [úpravy] 07:03 28.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 www20:06:46 28.01.2004
že taky ty stránky nemůže mít v angličtine...teď su nahranej. Nemůže někdo tlumočit? dík
Rudaodpovědět 
 Re: www11:53:21 29.01.2004
Sem netusil ze je v Evropskym parlamentu, misto tech magoru co kandidujou u nas, bychom mohli vyslat treba sira Džousefa :):)
lacoodpovědět 
  Re: www12:23:34 29.01.2004
já su nahranej i kdyby v angličtině byly :o)
Přípluvodpovědět 
 Re: www - překlad13:00:30 29.01.2004
Ale jo - dej mail a hodný strýček, co se narodil
v Protektorátu, ti to přeloží.
Václav Širlodpovědět 
  Re: www - překlad19:03:06 29.01.2004
je o tom i na planet mountain v anglině
odpovědět 
   www - překlad22:34:19 29.01.2004
Pressemitteilung
Mit einer genetischen Untersuchung eines Knochens, der im Gletscher am Fuße der Diamirflanke des Nanga Parbat gefunden worden ist, wird nachgewiesen (im gerichtsmedizinischen Institut in Innsbruck), dass Günther Messner 1970 nach der gemeinsamen Überschreitung am Fuße des Berges verunglückt ist. So wie es Reinhold Messner immer erzählt und beschrieben hat. Damit ist eindeutig klar, dass die Rufmordkampagne, die zuerst der Expeditionsleiter und später vier weitere "Kameraden" von 1970 betrieben haben, auf reinen Unterstellungen, Vermutungen und Tagebuchfälschungen aufgebaut ist.

Je tu ( v kratkosti ) psano ze prozkoumanim ulomku kosti v Institutu soudni mediciny v Insbrucku nalezenem kdesi na ledovci Nanga Parbat bylo potvrzeno, ze se jedna o kost Gunthera Messnera, ktery tu roku 1970 zahynul na pate / upati hory. Tak jak to vzdy Reinhold Messner popisoval a vypravel. Timto je nadevse jasne ze se "Vrazedna kampan", kterou roku 1970 rozpoutal napred vedouci expedice a pozdeji i 4 dalsi "kamaradi" postavena na cistych ..???podvodech ? a..???.. a falsovani zaznamu deniku.

Moc dobre nemecky neumim, tak jen tento kratky pokus o preklad.
Rendaodpovědět 
    Re: www - překlad15:03:15 30.01.2004
S tvou němčinou to není tak zlé - smysl to dává.
Není podstatné,že "ústav soudního lékařství" je
přesnější, než institut soud. med. - a kampaň byla
postavena na "podvrzích, domněnkách a falšování deníku...". Podstatné je, proč to všechno. "A to vše na odvrácení pozornosti od vlastního problému? Neboť permanentně špatné svědomí se nevyhýbá žádné příležitosti si odlehčit", píše M.
dále (když klikneš na "weiter"). To špatné svědomí
mají podle M. mít spíš odpovědní redaktoři a vydavatelé, kteří neprověřují zdroje svých zpráv, než jejich "bezcharakterní kolportéři". Největší blbci sedí v DAV, "trpícím kolektivní poruchou vědomí, která není léčitelná, dokud jeho mluvčí nevědí, kde vlastně ten kopec (Nanga P.) stojí".

(Na www.planetmountain.com je výtah zpráv v angl. - ne tak emotivní, jako zde přetřásaný Messnerův text.)
Václav Širlodpovědět 
     www - překlad18:19:37 30.01.2004
Mno, delal jsem co jsem mohl ;) Pravda je takova, ze vyrazy jako podvrh apod ke sve praci nepotrebuji, kazdopadne dekuji za doplneni. K Messnerovi: Obcas se nedivim, ze se nekdo s nejakou ptakovinou ozve, me osobne take moc nesedi jeho biti se do prsou a nekompromisni odsuzovani ostatnich ( pouziti kysliku apod. ) Na druhou stranu...musime uznat, ze je dost dobrej.
rendaodpovědět 

 nasli Günthera11:32:21 15.10.2005
podle nemec. casopisu BERGSTEIGER cislo 10 z Rijna 2005 nasli nedaleko od mista nalezu kosti i telo Günthera Mesnera.tim se definitivne potvrdilo ze mel Reinhold pravdu.
karel königodpovědět 

 Foto dne:

Keep smiling
 Databáze cest:
Všechny cesty (182201)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Footrix 7B Fontainebleau
Aprendiz De Fakir 7a Loja
Karkatrepos 7a Loja
And Dress Myself In Black Ext. 7b+ Leonidio
Rocksteady 4 Kozí Kameny
Nově komentované:
Maria Regina II. 7C+ Ostaš
Zubří Trik IV Děčínský Sněžník
Peromania 7a+ Loja
Mostecho Blanco 7a Loja
Koutová Spára V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Díky za takovýho tátu | Promítání | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Valná hromada ČHS 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Re: zvláštní závod | Pěkné finále | Re: Kritické myšlení a fakta prosím |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Jazda Olympanov (26)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (16)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (13)
Uganda 2025 (7)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1460 
 Ne 
 1402 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.