V sobotu 23.1.2010 proběhne na ledové stěně v obci Vír na Českomoravské vrchovině druhý ročník závodu v ledovém lezení na rychlost s názvem Adrex Ice Run, který je v letošním roce i oficiálním mistrovstvím České republiky v této nevšední disciplíně.
Lucka Hrozová obsadila 4. místo na SP v lezení v ledu
První závod Světového poháru v lezení v ledu v ruském Kirově vyhrál Markus Bendler z Rakouska a první z žen byla Angelika Rainer z Itálie. Naše Lucka Hrozová obsadila skvělé 4. místo.
První den roku 2010 zemřel na Cerro Torre italský horolezec Fabio Giacomelli (51 let). Zahynul pod lavinou během provovýstupu ve východní stěně. Jeho lezecký partner Elio Orlandi objevil tělo Fabia po třech dnech intenzivního pátrání v lavinovém poli.
Máme doma téměř dvouleté dítko a další je na cestě. Já i manžel velmi rádi lezeme, ačkoliv v dnešní situaci je naše lezení značně omezeno. Ne však v naších dalších plánech a myslích. Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti z těhotenství a provozování lezení s dítětem. Předpokládám, že téma bude zajímat spíše lezkyně, avšak zároveň je mi jasné, že právě od mužů se můžu dočkat dost nechvalných komentářů. Článek píšu jako podporu všem lezkyním v očekávání, protože vím, jak těžké je bránit se
Novinky od Dipsyho- A Present For The Future 9a/a+
Adam Ondra odstartoval nový rok v rytmu prvovýstupů. V oblasti Madonna Della Rota, která se nachází u Lago d'Iseo v severní Itálii, udělal a vylezl novou cestu „A Present For The Future“. Tato cesta vede prvních 20 metrů traverzem po hraně jeskyně a dalších 20 metrů v technické plotně. Adam cestu ohodnotil 9a/a+, ale do poznámek uvedl, že možná 9a+. Čištění, vymyšlení kroků a přelez cesty mu zabralo čtyři dny. V jeskyni vylezl ještě další novinku, cestu Urku 8c+.
Poslední dobou se na lezci začali vyskytovat videa či články ze slackline oblasti. Vyskytlo se i pár zatvrzelých odpůrců tohoto sportu. Rád bych se pokusil odlehčit tuto situaci novým videm ze skákání z mostu na přehradě Hracholusky. Není to přímo lezecký sport, ale spíše z letecký zážitek. Snad některým bude tento příspěvek o něco bližší než slackline.
Ke stažení je tu další, tentokrát poslední číslo horolezeckého měsíčníku severočeského regionu CAO News 12 /2009.
Číslo je to jistě opět zajímavé a nabité a tak co o něm bližšího napsat? Nic!
Neboť, mi jaksi přijde nepatřičné a malicherné se zmiňovat o jakémkoliv z krásných článků v jeho obsahu či vypíchnout nějakou, byť i sebe zajímavější zprávu, když tou jedinou a nejdůležitější zprávou, která teda není vůbec radostná, je, že je to číslo úplně poslední !!.
Když se redakce CAO News po deseti letech rozhodla ukončit vydávání tohoto internetového měsíčníku, musela rozesmutnit stovky čtenářů, ale jistě to nebyl krok, který by řádně nezvážili a tak nezbývá než všem, co se podíleli na vydávání, poděkovat za skutečně skvělé a inspirativní čtení o píscích a nejen o nich.
CAO News 12/2009 ke stažení zde na Lezci tudy:
(dokument formátu pdf, velikost cca 6,26 Mb).