LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
9.Stráník 11427
10.Širůčková 11284
11.H2 11191
Bouldry:
9.Popovský 10478
10.Danda 10406
11.Stráník 10331
Hory:
19.Hess 3908
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5744 lezců
1163060 cest
Nové přelezy:
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+

Stěny
RAJČE - Brno
Horská chata XL - Mariánská
Sokol Nymburk - Nymburk

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Rock Point - Chodov - Praha 4
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kralický sněžník

taková malá proházka

Jako každoročně i tuto zimu jsme se vydali na Kralický sněžník, trošku zase přivyknout zimě, trošku se projít a odpočinout od města.

Tento rok se nás sešlo sedm, vyjeli jsme v pátek odpoledne z Prahy směr Červený potok. Po asi třech !!! hodinách nás autobusák vysadil na křižovatce u kostelíka a my se vydali směr kraličák. Před prvním bivakem jsme se ještě stavili v hospůdce po cestě, kde jsme se do syta najedli a napili :)

Z hospůdky se nám nechtělo, ale věděli jsme že musíme jetě něco ujít a že už je pozdě, vyrazili jsme až jsme došli na turistické rozcestí kde byl krásný plácek na spaní. Schodili jsme batohy, nafoukli karimaty a řekli si že v rámci treningu a gore-texovejch spacáků budeme spát bez žďáráků jen tak pod širákem. Až na to, že sněžilo a neustále nám to padalo do obličeje tou malinkou dírkou, co už utáhnout nešla, to byla pohoda.

Ráno raníčko jsme vstali, uvařili čajíky, najedli se a vyrazili. Ne po turistické cestě, ale podle gps na státní hranici a po ní, po hřebínku, na vrchol. Počasí se neustále honilo, chviličku foukal vítr, chviličku sněžilo, uplně nejmenší chviličku svítilo slunce a tak pořád dokola. Ale bylo parádně na zimní procházku, sníh z předchozích období tepla byl zmrzlý a krásně se po něm chodilo. Nový, zmrzlý sníh nebyl mokrý takže se dalo i vcelku nalehko jít.

Odpoledne, kolem 16h jsem se konečně dostali na vrchol, kde fučelo jako blázen a vše bylo krásně od sněhu.


Rozcestí na vrcholu Kralického sněžníku



Společné foto u vrcholové desky


Pofotili jsme se a hurá dolů, ke slonovi do přístřešku.


Soška slůněte kousek pod vrcholem


Druhý den ráno nás vzbudilo jasné nebe, sluníčko a dokonalý výhled na jeseníky a okolí.


Ranní překvapení jasného rána




Slůně a jeseníky v pozadí



Skupinka u slůněte



Vrchol Kralického sněžníku


Takové počasí na kraličáku za několik let nepamatuji. Neustále jsem běhali ven fotit, po zabalení všech věcí jsme se ještě jednou vydali na vrchol, aby jsem se pokochali výhledem.


Zasněžené stromky



Zasněžené stromky


Nakonec nám nezbývalo nic jiného než se vydat dolů, směr Staré město, odkuď nám jel vlak do Prahy. Byl to krásný výlet, počasí nám vyšlo tak jak mělo, v sobotu sněžění vítr a mlha .. prostě horské počasí a v neděli jasno krásně a slunce jako odměna za vydaný výkon :-)
Už se těšíme na další akci, naštěstí hned další víkend jedeme na Sněžku, tak to bude snad obdobně super.

Honza Handrejch   [úpravy] 14:54 17.01.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dobrý...13:27:17 18.01.2005
Super fotky!!! Text je 4x kratší jak můj a tak se to bude možná líbit i Papoušovi. Co :o)?
Hermiodpovědět 
 Re: Dobrý...13:44:25 18.01.2005
Nevím, jak Papoušovi, ale já takovou "proházku" obdivuju. Proházet se (lopatou?) z Prahy až na Snežník, kde jsem fotili...??
Úžasné!
Kde končí krása a začíná stokrát omletý kýč?
Petr Jandíkodpovědět 

 Návnada.15:34:44 18.01.2005
Moc pěkný, přesně tohle plánuju na pololetky, tak dík za nakopnutí.
tulakodpovědět 

 Foto dne:

Holzkeilriss
 Databáze cest:
Všechny cesty (184565)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prašivina VIIIc Prachov
Letitý Problém IXa Prachov
A Qui Vighjinu 4c Bavella
Chjacculella 4a Bavella
Macarellu 4a Bavella
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Hory jsou krásné | Re: ach ty titulky | ach ty titulky | Hrůza neštěstí | Re: Plastic surgery disaster | Re: Plastic surgery disaster | No ty vole... |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (7)

 Nově v inzerci:
Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1512 
 Ne 
 1749 
 Nevím 
 1045 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.