Slavnostní premiéra filmu „Mára jde do nebe“ si vysloužila ovace
Ovace publika tvořeného zjevně převážně horolezeckou veřejností si vysloužila dnes večer slavnostní premiéra filmu o Márovi Holečkovi s názvem „Mára jde do nebe“, který vstupuje tento týden do kin. Dokument sleduje pět Márových pokusů o prvovýstup na Gašerbrum I a přibližuje je z pohledu Máry Holečka a zároveň z pohledu lidí okolo něj.
Lucka Hrozová oznámila přelez svého nejtěžšího bouldru Prehistorik 8B/8B+ od Martina Stráníka v Labáku. Dorovnala tím výkon Jany Švecové (Vincourkové), která ten samý bouler vylezla minulý měsíc a byla dosud jedinou Češkou, co měla zapsanou tuto bouldrovou obtížnost.
Eliška Adamovská vybojovala dnes v závodě Evropského poháru v boulderu v Brixenu v Itálii stříbrnou medaili. "První tři bouldry vylezla s přehledem na flash! Také v posledním, nejtěžším boulderu si poradila dobře, a pouze dva pokusy ji oddělily od zlaté medaile," komentovali její finálový výkon na Facebooku ČHS.
Jakub Konečný vylezl v poslední době kromě spousty bouldrů za 8B+ i dvě 8C, a to Tekuté Štěstí a Ghost Rider ve Sloupu v Moravském krasu. V žebříčku na Lezci se vyhoupl na 2. místo za Martina Stráníka. Podívejte se na videa, která z těchto bouldrů Jakub zveřejnil na Youtube:
Seb Bouin oznámil přelez nové cesty, které navrhuje klasu 9c
Francouz Seb Bouin oznámil přelez své nové cesty, které navrhl obtížnost 9c. Cestu ve Verdonu ve Francii pojmenoval DNA. Mohlo by to být druhé 9c na světě po cestě Silence, kterou vylezl před pěti lety Adam Ondra v norském Flatangeru.
Je to přibližně 17 let, kdy se na tomto webu objevil článek P. Resche „Buližníky a bouldering - Popis oblastí Křivoklátsko“. A protože od té doby proteklo Berounkou spoustu vody, je na čase ony informace aktualizovat, oblasti znovu popsat a některé podrobněji přiblížit, protože se v čase událo mnohé. A to nejen z hlediska bouldrování,
Po dvou letech se vracíme.....z Kalírny do našeho NOVÉHO....
V půlce září 2021 se koplo do země, v listopadu pod střechou a na počátku léta bychom vás rádi přivítali. Takže nyní SESTAVUJEME TÝM za bar i do kuchyně. Na léto i na stálo hledáme BARISTU/KU + OBSLUHU HOSTŮ; KUCHAŘE/KU; PIZZAŘE/KU; PEKAŘE/KU.
Hola lezci, lezkyně, lezčata,
tak jsme zase doPadali. Dobrý slovo „doPadali“. Vzpomenete si ještě, jak to vzniklo? Na dvojici nadšenců, kteří se v Čechách jako první vrhli na sektor výroby bouldermatek do přírody? Říkali si firma PAD a v tomto kontextu už taky vlastně „doPadali“, neboť firma s tímto názvem je už úplně něco jiného. Zkrátka život. A aj to „Padání“ si už něco odžilo.
V týdnu od 25. dubna 2022 je distribuováno druhé číslo 21. ročníku časopisu lidé&HORY. K zajímavým článkům, které jsou připraveny pro čtenáře, patří např. příběh Radka o jihoamerické Patagonii a oblasti Cerro Torre nebo další díl seriálu horského vůdce Davida Knilla o výstupu na Denali, nejvyšší vrchol Severní Ameriky.
Slavnostní premiéra filmu „Mára jde do nebe“ si vysloužila ovace
Ovace publika tvořeného zjevně převážně horolezeckou veřejností si vysloužila dnes večer slavnostní premiéra filmu o Márovi Holečkovi s názvem „Mára jde do nebe“, který vstupuje tento týden do kin. Dokument sleduje pět Márových pokusů o prvovýstup na Gašerbrum I a přibližuje je z pohledu Máry Holečka a zároveň z pohledu lidí okolo něj.
Podívejte na stručnou fotoreportáž z akce:
Režisérka Markéta Ekrt Válková uvádí filmovou prmiéru v pražském kině Světozor
Mára Holeček vyjmenovává ženy, které nejvýznamněji ovlivnily jeho život, z nichž jedna je i režisérka premiérovaného filmu Markéta Ekrt Válková
Aplaus po premiéře
Mára Holeček a Markéta Ekrt Válková děkují za potlesk