LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1141731 cest
Nové přelezy:
Connection 7C/7C+
Small Figh 7A
Lomítko 7C
Magické Ok 7C+
Baby Box Xa
Nucený Výs Xa
Hrubá Neká 8A
Altamira 8A
And Dress 7b+
Fake Palin 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

VOBRÁZKY ZE SNĚŽNÍKU 2004

Jak již jistě víte z nedávno objevivšího se článku na Lezci, v Ostrově po sobě lezli opytlíkovaný lesby, někomu nehouplo, protože nebyl namágovanej, pivo teklo proudem, hrála HC kapela a bůchví, co se tam ještě dělo. Veškerý tento mumraj lezecký nebyl ničím jiným než príma tečkou za skvělou boulder párty, kterou mají na svědomí Ondra Beneš, Rosťa Štefánek a další borci z drsného  severu (třeba mě někdo doplníte).

Tak jak to dopadlo už víte a co tomu předcházelo se hned dozvíte. Protože však poslední literaturu, kterou jsem po jistých obtíží zvládl byl Čtyřlístek, moje zpravodajství bude obrazkové, bohužel však už bez bublin plynoucích od hlav hlavních hrdinů.

Někdy po devátý ráno se sešla pod Sněžníkem asi sedmdesátka lezčíků, pár zevlounů a asi pět psů. Ti co chtěli za úplatek, dostali jabko, sušenku a hlavně zelený piják s plánkem bouldrů a jejich bodováním.  Po prohlídce kolečka asi se stovkou bouldrů se v deset začínalo. Borkyně a borci měli něco kolem tří hodin na sbírání bodíků. Počasí bylo přímo hodobóžový, nejen na lezení, ale i na  vobrázkování.
                                                 


Na prvním obrázku vidíte dva z těch, co za to můžou, pro ty, co jsou na Lezci poprvé, ten
střapatec nahoře je Ondra a ten pán na bobku dole je Rosta Š.
                                                     


Někteří se ani moc nezahřívali a šli rovnou do toho. Kuba se motá v Best of Directu-jednom z nejhezčích tunačejších převislých bouldrů, koštujíc tak 7A.

                                                     


Jirous drtí oblý spoďák v skoku zvaném ‘Nadhodnocený‘ 7A.

                                                       


Bambus v zapeklitém nástupu ‘Maňany’ v oblasti ‘Foundation’ , vlevo vidíte Krysu Sněžníkovou , vpravo pak kartáč od Marwostroje.

                                                           


Zuzka Kuldofka davá na druhej nějaký šest bé plusko na šutr ‘Yosemit’. Z druhý strany pak vede pěkný bouldřík ‘Yosemitská fraktura’. Není těžký, ale název o ledasčem vypovídá.

                                                             

                                                             

                                                             

                                                             


V předcházející sekvenci vidíte Nelly Kudrojc, jak onsightuje ‘frakturu’. Komentáře myslím není třeba. Ani nevím proč, ale Nelina je vůbec vděčným objektem ke zvěčňování. Na jinou pěknou sekvenci se můžete kouknout na stránkách Ruzyňské stěny. Tuším, že jde o kousek zvaný Kamenolom.

                                                         


Tohle je Simča v bouldru ‘Foundation‘ na již zmíněné soušutroví ‘Foundation‘, trochu laxně chytá Nelly (vejš ji vystřídal Bambus), za ní Zuza , v křoví neznámý voyaer. Mimochodem, když si před Zuzku domyslíte Sylvu N., tak máte konečný umístění (radno je se zde zmínit, že pátá byla zasloužilá matka Bělča) .

Tři hodiny rychle utekly a lid lezný se začal trousit k rozhledně na samém vrcholu Sněžníku, kde byl rozbit hlavní tábor.
                                                   


Cestou jsem stačil ještě blesknout Nelinu, jak sbíraje bodíky leze nějakýmu koňovi po čumáku.

Kdo z chlapů měl přes pět set bodů, jde do finále. (abecedně: Aron, Balboa, Bambus, David M., Fojťas, Jirous, Kuba L., Marwostroj, Pájka R., Spilkin). Balboa asi z radosti, že je ve finále balí. Autor je na chvíli vyřazen z provozu a přemýšlí nad souvislostí rozhledny, Šafiho, co zrovna přijel, zelených pijáků, co Ondra silážuje v krabici, a vůbec…..

Finále:

Na finále bylo furt krásně:
                                                 


Asi jako na tomto obrázku. Bylo i pekně daleko vidět.
                                                 


Asi jako na tomto obrázku:) Stolové hory a nalevo v dáli drážďanské panelové sídliště

(znalci DDR mně mohou poopravit).

      No mnohem lepší sportovní obrázky udělali jiní (viz. komenty k článku ‘Horolezci opět zklamali’), tak jen doplňuji, co zaznamenáno nebylo.

                                                   


Maďarský závodník Aron U. zvolna začíná svojí jízdu za zlatou medailí. Tenhle bouldr dal jako jediný. Padalo se až ze zhóra z docela slušný vejšky.
                                                   


Pro změnu tenhle traverz od Rosťi nedal nikdo, ale Jirous se aspoň nádherně zřítil zhruba sekundu po té, co vznikl snímek.

                                                 


Tady máme znova Jirouse, jak se na sebe snaží převalit jakýsi panel. Snaha marná. 
                                                   


Ovšem ne už u Arona a Kuby. Atmosféra kolem stejného panelu po tom, co Kuba tuhle ukruťárnu přelez. Jak to dopadlo, už asi víte, na pořadí závodníků moc nezáleží, všichni byli dobří. Sympaťák Maďar Aron na to, kolik má doma skal, byl fakt hustej. Doufám, že se vám čtyřlístek bez bublin líbil.

Laco Šaolin   [úpravy] 09:19 27.09.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Poeta09:48:53 27.09.2004
Ti ten zánět šlach docela svědčí, krásný článek a fotky. Jsem netušil že jsi takový poeta. Musí být s tebou doma prdel:-))))
Matejodpovědět 
 ENGLISH VERSION ALREADY AVAILABLE!20:47:33 04.10.2004
Mateji specilane pro tebe je tam jeden vodstavecek.
(Ten s tou mozaikou:))
 Laco Šaolinodpovědět 
 Rosťa23:22:43 07.03.2005
Nechci se chlubit po takový době,ale chci ti upřesnit,že Rosta tam byl jen proto,že jsme mu nedovolili závodit.Takže stim pořádáním to bylo trošku jinak.Jinak doufám že se uš všichni těší na letošní Hudy Cup.Nehli jsme proto sice ještě ani prstem,ale určitě to bude SUPER.Jar.da
DC.S - JAR.odpovědět 

 Pěkné10:18:52 27.09.2004
Díky za fotky i bez bublinek stojí za to, jen malá faktická b č.1 ve finále dal i Pájka. Sice takovým fofrem, že to mohlo leckomu uniknout, ale přece... Jinak nezbývá než doufat, že kluci opbjeví i pro příští rok dostatek nových šutrů a vůbec, že se podobné lezecko-společenské setkání stane tradicí.
Tomodpovědět 
 Re: Pajka10:40:43 27.09.2004
Jezis sorry, dyt sem to i vedel. Jako odcineni za poskozeni dobreho jmena Pajka-sro. vypleju nekolik Kridlatek Japonskych na Pajkove zahradce v DZB.
lacoodpovědět 

 ctyrlistek hard15:16:36 27.09.2004
moc pekny fotoserial! skoro mam pocit, jako bych tam byl... ale je jasne, ze to je jen slaby odvar. Jestli bude pristi rok pokracovani, tak si ho snad uz nenecham ujit.
Musadoodpovědět 

 super akce18:30:27 28.09.2004
Byla to výborně připravená akce.Vše klaplo včetně počasí i závěrečné pařby.Díky klucí z DCS!!!
Těším se na příští rok.
št'ouchodpovědět 

 Pájka20:55:36 10.01.2005
hledám marně mailik na Pájku, sestřenka ;-)
martinaodpovědět 

 Foto dne:

Keep smiling
 Databáze cest:
Všechny cesty (182201)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Footrix 7B Fontainebleau
Aprendiz De Fakir 7a Loja
Karkatrepos 7a Loja
And Dress Myself In Black Ext. 7b+ Leonidio
Rocksteady 4 Kozí Kameny
Nově komentované:
Maria Regina II. 7C+ Ostaš
Zubří Trik IV Děčínský Sněžník
Peromania 7a+ Loja
Mostecho Blanco 7a Loja
Koutová Spára V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Díky za takovýho tátu | Promítání | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Valná hromada ČHS 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Re: zvláštní závod | Pěkné finále | Re: Kritické myšlení a fakta prosím |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Jazda Olympanov (26)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (16)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (13)
Uganda 2025 (7)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1459 
 Ne 
 1402 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.