LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
SP Praha (04.06)
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)

Žebříček
Cesty:
44.Pelikán 10091
45.Výšek 10077
46.Hyžný 10069
Bouldry:
44.Meier 9225
45.Jeliga 9203
46.Zítková 9200
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Veselá 4592
12.Abt 4250

Výsledky
SP Madrid (28.05)
SP Bern (22.05)
EP boulder Liptovský Mikuláš (SVK) (16.05)

Deníčky
5938 lezců
1226954 cest
Nové přelezy:
Ludva 9+/10-
Protéza 7b
Luhr på tu 7c+
Tvrdá Změk 7C
Krkavčí Ma 9+/10-
Power of n 8C
Skleroza 7b+
Victoria 10-
Mnich 9-
Vyschlý Po 7C

Stěny
ZŠ Choceň - Choceň
Boulder Bar - Praha 7
Squash Arena Liberec - Liberec

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Mistrovství světa ve sportovním lezení- Aviles (ESP) 2007

smToto vyvrcholení sezóny mělo být původně na jihu Španělska, organizátoři avšak po technických problémech přesunuli sportoviště na severozápad Španělska do Aviles, kde se konal světový pohár ve sportovním lezení v roce 2003.

Titul mistra světa v lezení na obtížnost obhajuje nikdo jiný než Tomáš Mrázek, v ženách Angela Eiter (AUT). V boulderingu Salavat Rachmetov (RUS) a Olga Shalagina (UKR). V rychlosti Vaytsekhovsky Evgeny (RUS) a Ryepko Olena (UKR). Nejúspěšnějším národem byla v Mnichově v roce 2005 Francie.
Naši republiku bude reprezentovat sice malá,... ale opravdu silná skupinka těch nejlepších od nás. Letos bude poprvé udělen i titul Mistra světa nejlepšímu univerzálu (kombinace – obtížnost, bouldering, rychlost). Náš Tomáš jakožto loňský vítěz kombinačního rankingu si už na tento zcela vyjímečný titul Mistra světa brousí zuby.
Mistrovství světa se bude účastnit celkem 529 závodníků z 51 zemí. Taková nevídaná účast je jasným ukazatelem neustálé rostoucí popularity tohoto sportu. Španělé mají na MS maskota Dolly, v ulicích města jsou naistalovány lezecké figuríny, slibují účast Španělského krále, prostě MS jak má být.



Naši startující:
Obtížnost: Tomáš Mrázek, Martin Stráník
Bouldering: Tomáš Mrázek, Martin Stráník, Jiří Přibil,  Silvie Rajfová, Helena Lipenská
Rychlost: Tomáš Mrázek, Martin Stráník, Libor Hroza
Kombinace (obtížnost, rychlost, bouldering): Tomáš Mrázek, Martin Stráník

Největší oporou týmu bude Tomáš Mrázek, který teoreticky má šanci získat tři zlaté medaile- tři tituly Mistra světa (obtížnost, bouldering, kombinace), letos vyhrál světový pohár v obtížnosti (Quinghai) i v boulderingu (Sofie). Šanci na finále pak mají všichni ostatní, asi nejvíc s letošní výbornou formou Silvie Rajfová, výborně je na tom z posledních svěťáků i Libor Hroza, pak Helena Lipenská a Martin Stráník a v neposlední řadě i Jiří Přibil, který se závodů účastní na divokou kartu.



Program:
Úterý 18. 9. 07
Obtížnost kvalifikace muži a ženy od 8,15h
Středa 19. 9. 07
Obtížnost kvalifikace muži a ženy od 8,15h
Čtvrtek 20. 9.07
Bouldering kvalifikace muži od 8, 15 h
Bouldering kvalifikace ženy od 17, 15h
Pátek 21. 9. 07
Rychlost kvalifikace muži a ženy od 10, 15h
Rychlost finále ženy od 16, 15h
Rychlost finále muži od 18, 15h
Sobota 22. 9. 07
Obtížnost semifinále muži a ženy od 9, 15h
Obtížnost finále muži a ženy od 18, 15h
Neděle 23. 9. 07
Bouldering semifinále muži a ženy od 9,15h
Bouldering finále muži a ženy od 16, 15h

Helena Lipenská (vedoucí reprezentace)

Helena Lipenská   [úpravy] 21:23 16.09.2007Tisk 


Související články:
Zobrazit další (24)

Komentáře

Nový komentář 
 Duende13:25:28 17.09.2007
  Krásná sportovní hala, určitě super atmosféra,
tak Heli,Tome, tak jak s Honzou včera na hříbkách - kosou. Velkou úrodu zážitků a výsledků jasně všem
ze závodního Czech teamu.
Hankaodpovědět 
 Re: Duende21:37:01 17.09.2007
pohotová krásná fandící zpráva hanko kdo jsi? snad ta moje? která už procitla z nevědomí a konečně začala fandit mému oblíbenému sportu.kéž by tomu tak bylo.ted se za mnou ozvalo už zas čumíš na toho lezce? pane ta se ale umí přetvařovat.tak dost keců přeji všem našim zučastněným pořadnou formu at sou spokojeny se svymi vykony.lezeni zdar přeje manžel jedný hanky keson.
Kesonodpovědět 

 slfbvsf13:55:46 17.09.2007
Hala vypadá super, snad se ji podaří zaplnit i diváky. Tak ať se zadaří! Hodně štěstí všem kdo reprezentují...
nitroodpovědět 

 Ať se zadaří18:20:02 17.09.2007
Přání všem českým reprezentantům,hodně úspěchů,ale medaile berte samozřejmě taky!!
Honzaodpovědět 

 live prenos09:09:50 18.09.2007
Podla int. sprav mal byt z majstrovstiev sveta live prenos cez internet. Neviete o tom nieco, lebo na ofic. stranke : http://www.cwch07.com/ asi zatial nic nefunguje.
branoodpovědět 
 Re: live prenos16:15:21 18.09.2007
prý od čtvrtka
kudrnacodpovědět 
  Re: live prenos23:46:27 18.09.2007
jak se vede kudrnata hlavo?premyslim jestli se jit podivat na sportaky do haly mam to kousek,ale asi radsi vytahnu medu a pola do picos de europa asi si to tam uzijem vic
curdyodpovědět 
 Re: live prenos16:48:13 18.09.2007
IFSC oznamilo, ze prenos bude jen z finale...
prcekodpovědět 

 želanie16:02:47 18.09.2007
Pořádně máknětě, mistři a mistryně, přeju plnou náruč medailí a držím pěsti.
nellyodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (191936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šlapačky V Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Normální cesta II Adršpach
Ředěná vodou V Adršpach
Druhý komín III Křížový Vrch
Nově komentované:
Čerte Vstávej 5B Čertovy Nohavice
Prstový šlem 7B+ Tisá - Modřín
Beer catcher Xb Bezděčín
Beer catcher Xb Bezděčín
Clash of the Titans 9b Nassereith

 Nově v diskusi:
Re: Gesto | Re: Mobilní web?! | Re: Pád na Prachově | Pád na Prachově | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Re: Mobilní web?! | Isfc | Re: Gesto | Re: Gesto |

 Nové komentáře:
Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: PALEC HORE! | Megaaaaaa | Re: Peace | Re: neřešte kraviny - nejsme politici | Re: neřešte kraviny - nejsme politici |

 Kde to vře:
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (72)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (49)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (39)
Čech František D'Agostino, Yosemity: 3 těžké bigwally za 2 týdny (22)
Video:Will Bosi a Jana Švecová v top boulder projektu ve Skotsku (17)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (13)
V Adršpachu se vážně zranil lezec po pádu z 15 metrů (13)
Kalymnos rebolting report (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (11)
Polák Bartosz Kacper Ziemski sjel na lyžích z Lhotse (8516 m) (8)

 Nově v inzerci:
Lezecké kalhoty OCUN Honk Pants Blue Opal, L | Titanové závětří Vesuv pro Evernew 0,9 l | Labak | úterý 9.6. lezení na písku | Ztratil jsem expesky | Do skal ve dvou | Karabiny | Lano | Dětský sedák | Singing Rock RAMA |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1076 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1161 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1378 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1350 
 Neřeším to – lezu vše 
 1038 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi