LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
36.Hyžný 10175
37.Fajkoš 10131
38.Kubíček 10131
Bouldry:
36.Bulička 9150
37.Majdloch 9125
38.Ďurech 9106
Hory:
30.Špás 2586
31.Šibor 2501
32.* 2430

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1141716 cest
Nové přelezy:
Baby Box Xa
Nucený Výs Xa
Hrubá Neká 8A
Altamira 8A
And Dress 7b+
Fake Palin 7c+
Otcovy Dět 7C
Shadow Pla 8a
Mr. Nice 8a
10 Hispano 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Cerro Torre a Fitz Roy za čtyři dny

Horští  vůdci Adam Holzknecht a Hubert Proder využili dobrého patagonského počasí a s překvapující rychlostí vylezli Fitz Roy a Cerro Torre.

Po dlouhé době ukázalo patagonské počasí svou přátelštější tvář a umožnilo horským vůdcům Adamu Holzknechtovi a Hubertu Proderovi z Dolomit vylézt za krátkou dobu na dva nejznámější vrcholy v oblasti Fitz Roy (Argentina).


Fitz Roy - Supercanaleta
foto www.catores.com


Jako první vylezli cestu Supercanaleta na Fitz Roy. Na vrcholu byli za 13 hodiny a sestoupili za 6 hodin. Výjmečně krásné počasí stále pokračovalo, a tak se místo odpočinku přesunuli pod nástup Cerro Torre. K výstupu si vybrali další známou klasiku Compressor Route, kterou vylezli za 15 hodin. Za dalších 5 hodin už byli dole na ledovci. Celá tato vydařená akce jim trvala čtyři dny.

A v Compressor Route bylo rušno. Rolando Garibotti v této cestě vytloukl nýty, které zde zanechal filmový štáb a David Lama během jeho pokusu o volný přelez. Podle Garibottiho byly nyty v místech, kde lze osadit vlastní postupové jištění. Lama si už dříve vysloužil za zbytečné osazování nýtů v Compressor Route velkou kritiku.


Cerro Torre - Compressor Route
foto www.catores.com


Zdroje:
www.catores.com


Simona    [úpravy] 07:44 25.11.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štěstíčko08:32:29 25.11.2010
Šťastlivci. Někdo na Cerro Tore jezdí 20 let a to štěstí ještě neměl :o)
Cidasodpovědět 
 Re: Štěstíčko09:20:03 25.11.2010
Skor by som povedal že borci. Takéto 2 cesty za 4 dni by nedal hocikto aj keby mal dobre počasie. Klobúk dole
Pačiodpovědět 
  Re: Štěstíčko10:31:22 25.11.2010
To každopádně...
Cidasodpovědět 

 a12:50:52 25.11.2010
Miroslav Šmíd by mohl vyprávět...
Paldaodpovědět 

 tak to nemá chybu16:32:20 25.11.2010
tak to nemá chybu...
tibeťanodpovědět 

 krása16:33:37 25.11.2010
super přelezy, ke kompressor route - líbí se mi, že lezci udržují "čistotu stylu" a nenatloukají jištění tam, kde není potřeba, na druhou stranu pokud už někde je a do skály tak už bylo vrtáno, nechápu pohnutky, které vedou lidi k vytloukání takovýho jištění
aTomodpovědět 

 Foto dne:

Keep smiling
 Databáze cest:
Všechny cesty (182200)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Aprendiz De Fakir 7a Loja
Karkatrepos 7a Loja
And Dress Myself In Black Ext. 7b+ Leonidio
Rocksteady 4 Kozí Kameny
Koutová Spára V Hrubá Skála
Nově komentované:
Zubří Trik IV Děčínský Sněžník
Peromania 7a+ Loja
Mostecho Blanco 7a Loja
Koutová Spára V Hrubá Skála
Maxim Turbulenc 7B Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Díky za takovýho tátu | Promítání | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Valná hromada ČHS 2025 | Re: Kritické myšlení a fakta prosím | Re: zvláštní závod | Pěkné finále | Re: Kritické myšlení a fakta prosím |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Jazda Olympanov (26)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (20)
EP v boulderingu Řím, Itálie (16)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (13)
Uganda 2025 (7)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (5)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)

 Nově v inzerci:
Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex | Lezení Vertikon Zlin | Minimálně použité lezečky RP EUR46 | Mallorka |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1457 
 Ne 
 1401 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.