LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1145954 cest
Nové přelezy:
Dokončená 9+/10-
Pancard An 9
Žebřík 9
Estrata Ge 7c
Euforia In 7b
Käpt´n Igl 9
Inverze 7C
Welcome To 7C
Bagheera 7C
Gameboy 9+/10-

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Praha 7
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Uncut video z přelezu cesty za 9a+ v Arcu

Uncut video ze svého přelezu pár týdnů staré cesty za 9a+, kterou před léty navrtal David Lama v Arcu, zveřejnil na Facebooku Adam Ondra.

"Mám za sebou několik skvělých dní v Arcu! 🇮🇹 Hodně lezení, žonglování mezi pokusováním (téměř) nemožných projektů, pokusováním více reálných projektů a objevováním nových oblastí. Něco jsem se snažil onsightovat nebo rychle vylézt na druhý pokus. Před pár týdny Gabri Moroni zvládl prvopřelez projektu, který navrtal David Lama. Tak očividný, že je skoro vidět z hlavního náměstí v Arcu! Gabri do projektu investoval 30 sérií a odvedl fakt skvělou práci, aby se z tohoto projektu stala totálně klasická cesta ☝️
Cestu, kterou v jejích 2/3 definuje jasný crux náročný na těžké stisky, k němuž vede nějaké silové 8b+ a pikantní a vzdorovitý závěr na krápníku 😎 Trvalo mi 2 dny, než jsem to zvládl (k tomu jsem to ještě zkoušel před mnoha lety, když to ještě nebylo vyčištěné). První den jsem se dostal velmi daleko, po dni odpočinku jsem se vrátil a už to zvládl přelézt celé. Nicméně určitě se podívejte na poslední metry, které jsem dost podcenil z hlediska vytrvalosti a sotva jsem se dostal ke slaňáku 💪 ..."
uvedl Adam v upoutávce k videu.

To má cca 5 minut:



Standa Holec   [úpravy] 09:55 05.02.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 nevtierava krasa amaterizmu14:40:13 07.02.2022
Radost podrzat tie chyty aspon imaginarne. To kompozicne ponatie kameramana mozno moze niekoho znervoznovat , ja som uz zvyknuty, aj moje deti maju podobne umelecke citenie, takze OK.
o.odpovědět 

 Foto dne:
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967), foto Vilém Heckel https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_%C4%8Cervinka_(horolezec)#/media/Soubor:Heckel_Cervinka_1.jpg
Jan Červinka (Tirič Mír, Pákistán, 1967)
 Databáze cest:
Všechny cesty (183364)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Blanc 22 1 Fontainebleau
Pancard Ano 9 Podlesice
Údolní 4 Ludvíkov
Stará Cesta V Tisá - Velké Stěny
Údolní Cesta VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Údolní Cesta VI Labské Údolí - Pravý Břeh
? 7+/8- Frankenjura
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Krvavý Román 9+/10- Žleby
Ratata VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Re: Osvetimanky ztracený sedak |

 Nové komentáře:
Aktuálně | Re: Plošný zákaz | Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (32)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1681 
 Ne 
 1616 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.