LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
42.Sejbal 10072
43.Schockherr 10056
44.Bardas 10035
Bouldry:
42.Čech 9150
43.Zíma 9100
44.Paděrová 9050
Hory:
31.Špás 2586
32.Šibor 2501
33.* 2430

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5727 lezců
1151530 cest
Nové přelezy:
Slimline 10-
Hitchhike 9/9+
Hitchhike 9/9+
Boiling Po 10-/10
Jak Koza 7B+
Steiny L1 8a
Špekulant 7C+
Zlomený Ry 8A
Zlomený Ry 7C
NPJB 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh slezli do bezpečí BC

Mára Holeček a Radek Groh poté, co vzdali pokus o výstup novou cestou na Masherbrum (7820 metrů) v Karákóram, slezli v pořádku do bezpečí základního tábora. Informovali o tom na sociálních sítích.

"Vrtám ledovcové hodiny a prostrkuji do vzniklého ledového tunelu smyčku. Zavěšuji do ni lano a slaňujeme zas o kousek blíž dnu údolí...Nevim kolikáté slanění máme za sebou a vlastně je to jedno. Dokud se nedostaneme až dolů, jsme stále ve hře o svůj úděl. Hodiny napětí, přerostly do dvou dnů kličkování v lavinézních stráních, slézání přes sérakové odtrhy a slanění skalních, též strmých prahů. Konečně po devíti dnech jsme opět u úpatí hory. Shazujeme ze sebe veškerý lezecký cajk a plíce s povděkem vychutnávají ten pocit uvolnění. Naproti nám už míří usměvavá tvář Toma, kterého, jak se od něj později dovídáme, vzkřísila z jeho zdravotních trablů až antibiotika. Následovalo vřelé objeti,  pro nezasvěceného mohlo připomínat, že jsme se neviděli řadu let. Přitom se jedná jen o pár ušmudlaných dní. O několik hodin později jsme všichni v BC."..

Viz:



Předchozí zprávy:

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh otáčejí v 7300 m zpět dolů

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh: zbývá nám necelých 800 m

Masherbrum: Mára Holeček a Radek Groh jsou v 6. bivaku v 6800 m

Mára Holeček leze dál na Masherbrum jen s Radkem Grohem - Tomáš Petreček musel kvůli bolesti zubu dolů

Mára Holeček a spol nastupují do nové cesty na Masherbrum

O začátku expedice jsme psali zde:

Mára Holeček, Radek Groh a Tomáš Petreček: expedice Masherbrum


Standa Holec   [úpravy] 17:32 17.08.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Vltavská žula
 Databáze cest:
Všechny cesty (183522)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severní Spára III Ostrov
Nordstream II 8+ Frankenjura
Zaber Máslo 6C Les Království
Mgr 6+ Sekaniny
Lori 8a Villanueva De Valdegovia
Nově komentované:
Perestroika 8c Tijuana
Angloarab 8/8+ Lom Kobyla
Mezi Nebem A Zemí 6+ Bořeň
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Pěkné | Re: Pěkné | Re: Bouldr | Pěkné | Re: to už je fakt na vyhazov | to už je fakt na vyhazov | ??? | Ach ta grafika | Apríl už byl..... | Re: Mágo |

 Kde to vře:
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (14)
Český horolezecký svaz má nové logo (9)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 2344 
 Ne 
 2222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.