LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
44.Schockherr 10056
45.Bardas 10035
46.Zedek 10022
Bouldry:
44.Paděrová 9050
45.Oliva 9003
46.F 8906
Hory:
16.Magič 4311
17.Louda 4248
18.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5728 lezců
1152611 cest
Nové přelezy:
Das Spiel 9/9+
Body Count 9+
Panoramix 8A
Brumby 9-
Nightmare 10
Ledové Krá 8A
Buchnerpfe 9-
Robaki Z D 7C
Precier SD 7C+
Shulin 7B

Stěny
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
WallClub - Sezimovo Ústí
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha 2018: neděle

Horolezec roku: 1. Adam Ondra, 2. Mára Holeček, 3. Kuba Konečný

Krátký, ale intenzivní. Tak by se dal popsat nedělní program Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2018, který zahájil sympatický horolezecký (i životní) pár Mirka Jirková a Jan Trávníček.

S úsměvy na rtech povyprávěli o společných krocích po osmitisícovkách včetně té poslední, kterou byla Manaslu.




Své rodné údolí Zillertal a také cestu k životní lásce – horolezectví – představil ve své tradičně filosofické prezentaci Peter Habeler. Tato legenda si svým emotivním vystoupením podmanila plný sál. Ostatně jako vždy, když na festival zavítala.




Peter ještě zůstal na scéně, aby společně s organizátory MFA předal ocenění Horolezec roku 2018. Komise sestavená ze společnosti ALPY a zástupců odborných medií z oblasti alpinismu (časopisy lidé&HORY a Everest, webové portály Lezec.cz a Horyinfo.cz) udělila stejně jako ve všech dosavadních ročnících soutěže (vyhlašována od roku 2010) nejvíce bodů Adamu Ondrovi. Nejlepší lezec planety byl v době vyhlašování na úspěšném lezeckém tripu v USA, a tak za něj cenu převzali rodiče. Plaketu za druhé a třetí místo si osobně převzali Mára Holeček a vycházející hvězda českého sportovního lezení Jakub Konečný.




Stříbrný medailista soutěže Horolezec roku 2018 se z pódia ale jen tak nedostal. S trochou nadsázky lze říct, že zbytek neděle už v podstatě patřil Márovi Holečkovi. Nejprve si od legendárního P. Habelera a R. Schauera převzal krásnou trofej Pražský křišťálový cepín za přínos k rozvoji alpinismu. Potom rozjel svou pověstnou živelnou show – letos se stejným názvem, jaký má jeho nová kniha Dotknout se nebe. S pověstnou dávkou vtipu a nadhledu povyprávěl o posledních parádních prvovýstupech alpským stylem.




Do třetice všeho dobrého – Mára si v neděli převzal třetí plaketu! Cenu Johanna Stüdla za nejlepší přednášku dne. Takový hattrick jsme na MFA ještě neměli. Otázka jak a v jakém stavu tři velké trofeje donesl domů nechť zůstane otevřená. Třeba se to dozvíme během 16. ročníku.




Další fotografie:





MFA Praha 2018 navštívil i rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr (vpravo)




Děkujeme všem divákům, partnerům a podporovatelům MFA Praha 2018 za to že umožňujete existenci této významné mezinárodní akce!

foto: Jakub Müller / Milisphoto.eu

Dan Polman    [úpravy] 17:39 25.11.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Konečně14:10:51 12.12.2018
Nejlepší lezec planety byl v době vyhlašování na úspěšném lezeckém tripu v USA, a tak za něj cenu převzali rodiče.....
Konečně a tak trochu symbolicky se dostalo i na rodiče, bez nichž by to Adam zaručeně neměl jednoduché. Tak trochu znám Adamovy začátky i s problémy po uzavření stěny na Rosničce kdy bylo nutno trenovat kde se dá. Takž kus toho Adamova úspěchu zaručeně mají.
Honzaodpovědět 
 Re: Konečně14:23:22 12.12.2018
Rodiče už přebírali tuto cenu minimálně podruhé, co pamatuju
Podpovědět 
 Re: Konečně15:22:24 12.12.2018
Ale nejvetsi zasluhy ma stejne CHS..
odpovědět 
  Re: Konečně19:20:09 13.12.2018
To každopádně. Bez CHS by se Adam O. ani nenarodil
odpovědět 
  Re: Konečně19:20:10 13.12.2018
To každopádně. Bez CHS by se Adam O. ani nenarodil
odpovědět 

 Foto dne:

Písek v uších, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (183614)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hatschi! 5+ Nasenwand
Kavčí Perutě VII Děvínské Polesí
Lumpík 5C Les Království
Lumpárna 6A Les Království
Lump 6A+ Les Království
Nově komentované:
Julča V Akci VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Bachmač 6+ Jickovice
Intergalaktické Substance IXc Ostaš
Hai 7a Pfalz
Pánů Radních 5A Radyně

 Nově v diskusi:
Re: Lezec.cz | Lezec.cz | Re: Vyprdění dotazníku | Super rychlej dotazník | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: škodlivost | Re: Pravda | Re: Bouldr | Runy | Re: nezapočítaný chyt | Bezva | Smutny :/ | nezapočítaný chyt | Re: Bloudek bloudí a blouzní | Re: SS |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (17)
SP v lezení Bali, Idonésie (2)
Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
JUNGLE JAM vol. 1 (2025) – Když se Výstavko rozzáří (1)

 Nově v inzerci:
Nástupovky Black Diamond Technician LT | Detske lezecky Evolv Venga 32 | Lano!!! | Dětské lezečky La Sportiva Stickit vel. 26-27 | Hledám parťačku | Friendy a vklíněnce | Lano z Měsíce | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 39 
 Ne 
 54 
 Nevím 
 24 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.