LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12456
2.Šindel 12397
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1139771 cest
Nové přelezy:
Kudlanka 10+
Úsměv 7C
Protisměr 7C
Bangladéš 10-
Cole Young 8A+
Zahrada Ti 7C+
Der Bewegt 9+
Rote Kante 9+
Wilibaldov 9+/10-
Bombshell 8A

Stěny
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
V 16 - Plzeň
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Praha 1
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Amatérské mikulášské lezecké závody pro neslyšící děti

Jak pojmenovat naši akci, aby v ní bylo obsaženo vše, co pokládáme za důležité? Z toho nemohlo vzejít nic krátkého. Takže výsledek viz nadpis.

Nápad se protentokrát nezrodil v ničí hlavě, ale vyžádaly si ho okolnosti. Na amatérských závodech pro neslyšící, které jsme pořádali na Klajdě v Brně letos na jaře (článek na Lezci), se mezi neslyšícími dospěláky objevila i jedna neslyšící holčička. Že pro ni podmínky nebyly tak úplně fér, je jasné. No a tak nezbylo, než jí přislíbit, že tedy uděláme i lezecké závody speciálně pro neslyšící děti. Stalo se. Ruku k dílu přiložily organizace Czech Deaf Youth, Jablíčko dětem a Středisko Teiresiás MU. A mladí neslyšící lidé, kteří mají k lezení blízko a z nichž se řada zúčastnila i těch jarních závodů. Tradiční podporu jsme našli také u Singing Rock. Vinotéku u Romana jsme museli vyloučit, nahradil ji Hanibal. Poděkování patří i Lezeckému centru Smíchoff, kde se to celé odehrálo. Strategická to poloha, nejvíce sluchově postižených se totiž koncentruje v Praze a na Smíchově obzvláště. Jsou tam totiž hned dvě školy pro sluchově postižené.

No, nebylo to tak úplně snadné, ale díky početnému týmu pomocníků s čertovskými rohy a mikulášskými čepičkami na hlavách vše klaplo, jak bylo plánováno. Pomoci dětem do úvazků (postroje jako pro koníky), všechno pomalu vysvětlit, u některých pomoci překonat strach (v jednom případě byla snaha neúspěšná). Odměnou milé překvapení pro nás i pro ně samotné, že většina dokázala vylézt až úplně nahoru a někteří lezli těžší a ještě těžší cesty a skončili na šestkách. Náhodou, vůbec ne špatný, když většina lezla poprvé! Vítězové oceněni, všem poděkováno a všichni hurá na další část celodenního programu, kterou byla Mikulášská besídka.

Za všechny a všem AZ
























AZ   [úpravy] 11:05 07.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pochvala12:26:06 07.12.2017
Nez nejaky zvatlani k CHS mi tohle prijde pekny report o akci, ktera ma smysl :)
odpovědět 

 Foto dne:

Božská hrana, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (182034)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Surfing 4 Corona Wood
Flauta 6B Corona Wood
Zahrada Ticha 7C+ Tisá - Modřín
Generačná špára 8- Hričovské Podhradie
Vzdálený Příbuzný V Bělá U Děčína
Nově komentované:
MaZorka 7- Bořeň
Vzdor 7C+ tr Vyhlídková Skála
Blbůstka 5C Dubské Skály - Údolí Peklo
Wirbelwind 8A Bahratal
Blbůstka 5C Dubské Skály - Údolí Peklo

 Nově v diskusi:
Re: Hotel v Ádru | Ach jo. | Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK |

 Nové komentáře:
Re: Mega | Re: Mega | Re: Mega | Re: Mega | Re: Mega | Re: Mega | Super výlet | Re: Mega | Re: Mega | Re: Mega |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (48)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (10)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (6)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 | Lezečky Wild Country Meshuga | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1300 
 Ne 
 1263 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.