LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
27.Novák 10481
28.Kolomazník 10388
29.Duchoň 10370
Bouldry:
27.Šťastný 9675
28.Moravec 9550
29.Obal 9500
Hory:
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236
13. 5018

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5724 lezců
1150687 cest
Nové přelezy:
Ladne Kwia 9-
Boulder Pr 9
Ogi 9
Forbidden 9/9+
Grosser Fa 9+
Drei Finge 9+
Rote Kante 9+
Ronja 7c
Bandito 8a
Dissonanze 7c

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Masacre Room - České Budějovice
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Rock Point OC Olympia - Brno
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: nové 9a na Býčí skále v Moravském krasu

Adam Ondra vylezl novou cestu za 9a na Býčí skále v Moravském krasu. Jak Adam informuje na Facebooku, vylezený projekt zatím nemá ani žádné jméno a odhaduje ho "kolem 9a, pravděpodobně na horní hranici stupnice 👌"

Viz post s videem.



Před tím Adam zveřejnil info o svých nových přelezech o víkendu ve Frankenjuře s videem:

"Seznam zdolaných cest:
House of Cards 9a (podle mě spíše 8c+) na 4. pokus v Eibgratu, FA (první přelez) Moritz Welt v roce 2020. Onsight One Whore's Town 8b+ (můj návrh 8b nebo 8b/b+) v Zauppenberger Wand.
Nice Freshly Baked 9a na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu, FA Alexander Megos v roce 2014.
Alexander der Grosse 8c/c+ na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu. Odins Tafel 8b retro-onsight (zkoušel jsem to před mnoha lety po 2. nýt). Dále pak Friends Like You 8b/b+ na 3 pokusy, Dr. Kimble 8a+ retro-onsight (pokusováno před mnoha lety po 2. nýt) a Ragnarök 8a onsight 💪
Na videu je přelez na Nice Freshly Baked 9a. Jedná se o těžší exit na cestu Shangri-la 8c+, slavnou cestu Guida Kostermeyera, kterou jsem zopakoval, když mi bylo 14 let. Upřímně řečeno, byl jsem trochu nervózní, protože jsem se bál, že se budu ve spodní části docela trápit. Naštěstí to dopadlo dobře, zvládl jsem to celkem solidně až do cruxu pravého exitu. Je tam dlouhý pohyb z paty, který mi dokonale sedl, takže těžko říct, jestli si pro mě zaslouží známku 9a, protože mi nepřijde o tolik těžší než Shangri-la, ale určitě se tu méně vysocí lezci můžou cítit o trochu "zoufaleji" 🤔"




Viz též Adamův deníček na Lezci:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Standa Holec   [úpravy] 16:30 23.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (183842)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Karouškova Cesta VII Hrubá Skála
Miss Szaletu 9- Suliszowice
Amateur De La Vie 7+ Frankenjura
Dobrošovo 7- Bechyně
Přihláška Do Sokola 6A Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Jižní Stěna VII Prachov
Cesta Křivohluchých 5 Bořeň
Mezi Nebem A Zemí 6+ Bořeň
Wardenclyfee VII Prachov
Erární VIIa Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Cesta | 💐 | Re: Jakub | Re: Jakub | Re: Kluci | Kluci | Re: Finále | Re: Jakub | Jakub | Re: Finále |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zákaz lezení Čtyři palice (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Zákaz lezení na Kozlovi (14)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43 | parťáka pro výstup-Eiger | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1987 
 Ne 
 1898 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.