LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
43.Hyžný 10128
44.Kopáček 10110
45.Zedek 10100
Bouldry:
43.Čech 9150
44.Zíma 9100
45.Zímová 9053
Hory:
1.Sejbal 8485
2.Y 8226
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5758 lezců
1168811 cest
Nové přelezy:
Nuda V Jab 9+/10-
Menší Post 9
Cesta Pro 9-
Tête 7c+
Nice Fresh 11
Friends Li 10/10+
One Piece 11-
Friends Li 10/10+
Linea Goti 7b+
Aplaus 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První Češka a Lost Arrow Spire line

small Stručná, ale potěšující zpráva přilétla až z dalekého Yosemite Valley. Aničce Kuchařové, (české nejznámější “slack linerce“)  se podařil jeden z nej slack line přechodů - Lost Arrow Spire line.

Lajna v tomto místě je zavěšena stovky metrů nad údolím, kdy  jedním upevněním je stěna a druhým magická solitérní věž Lost Arrow Spire.

The Lost Arrow Spire je samostatně stojící pilíř - věž v Yosemite Valley v Kalifornii. Věž jakoby vyrůstá ze stěny Upper Yosemite Falls .
Věž byla původně vylezena pomocí nahození lana na vrcholek ze stěny a pak pomocí tohoto lana ( Ax Nelson) vyprusíkoval na samotnývrchol The Lost Arrow Spire. I když tento eskamotérský kousek vzbudil mezi nelezci velkou pozornost, lezci samotní jej nepovažují jako oficiální výstup na vrchol. Ten se podařil později a jako první výstupce je považován legendárních Yosemite lezec John Salathé a Ax Nelson přes komínovou cestu Lost Arrow Spire chimney. Tato cesta je uvedena ve výběru nejlepších cest Sev. Ameriky. Fifty Classic Climbs in North America.


Anička nad Yosemite Valley
foto by © Anička archive




The Lost Arrow Spire

foto by Wikipedia


Video z prvního přechodu z 13. Července 1985, které se povedlo Scottovi Balcomovi.





Zdroj:
Zpráva se objevila na stránkách obchodu Hanibal The lost-arrow-spire-line pro Aničku Kuchařovou¨

JirkaS   [úpravy] 12:26 29.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .. metry nad zemí ...18:02:34 29.10.2013
Ahoj,

rozumprdi, co už v Yosech byli, řeknou, že lajna určitě není stovky metrů nad údolím ... Ale to vůbec nic nemění na uvedeném výkonu (ten je pořád skvělý - od nějaké hranice přibývající metry výšky určitě nemění obtížnost takového počinu).

Přemýšlím, co bylo v Yosech tak krásné ... a vybavují se mi úplně jiné věci než představy, se kterými (kvůli kterým ?) jsem tam jel. Dokud m člověk čas, chuť a svůj vlastní prostor, měl by vypadnout kamkoliv to jde, protože mladý nepochopí, ale jednou MŮŽE přijít bod zlomu (a pravděpodobně přijde), kdy všechno jde mnohem hůř, protože člověk již není sám za sebe a sám pro sebe ... a nikdo neumí říct, co je v životě lepší ....

P.P.
PPodpovědět 
 Re: .. metry nad zemí ...21:07:43 29.10.2013
:)
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: .. metry nad zemí ...22:33:09 29.10.2013
Souhlas s komentářem. Ještěže za mého mládí nebyl internet a tak jsem si mohl v Montaně posedět s domorodci a dát řeč o tom, co je v životě podstatné. A že mi ta hloubka dochází už dalších 25 let, tak to je proto, že This is a way of life nejméně by song od ČokoVoko :-)
Gampodpovědět 

 Foto dne:

Occitanista, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (185237)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spécial One 7b Briancon
La Boulette 7b+ Briancon
Chambâo 7a+ Briancon
Capone Dog 6c+ Briancon
E-mentál - Rovnou Do Blázince VIIIb Bělá U Děčína
Nově komentované:
Nádherný Den 6B Nebušická Skála
Friends Like You 10/10+ Frankenjura
Einfach Los VIIIb Bělá U Děčína
Azken Hatsa 6c Villanueva De Valdegovia
Montana 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Grand Jorasses | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Vibram gumex | jeeee | Zakaz ? | Re: rytířská zbroj | D | Re: rytířská zbroj | rytířská zbroj | Re: Je to pánko |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
SP v boulderingu Praha 2025 (16)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1738 
 Ne 
 1981 
 Nevím 
 1247 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.