LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158257 cest
Nové přelezy:
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+
Náladová 9+/10-

Stěny
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Srbárna - základna pro lezce za symbolický peníz

tip

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna - pouták (small)Příběh, jak vznikla základna pro lezce v přípražské vápencové oblasti Srbsku, je tak trochu řekněme nevšední.  Již loni jeden nadšenec - říkejme mu třeba Roman získal možnost využívat krásný starý barák 100 metrů na cestě před skalami.

Věnoval nejnutnějším úpravám značnou část svého volného času i peněz a otevřel ho k dispozici lezcům jako lezeckou klubovnu Srbárna. Ale pár měsíců po otevření Srbárnu postihla povodeň. Hladina dosahovala až do patra a na dalšího tři čtvrtě roku byly dveře do klubovny zavřeny. Letos před prázdninami se mu podařilo vše vyčistit, znovu vymalovat a opět vybavit, a tak se lezcům, ale i jiným potřebným otevřela možnost najít základnu, při nepřízni počasí, domluvit si ubytování pro partičku lezců, případně využít pozemek za domem k postavení stanu, no a třeba i domluvit akci se sudem piva. Vše za vskutku symbolické ceny okolo 10 Kč (slovy deseti korun českých) na osobu a noc přespání. (Pivo by mohlo být za 10 až 15 Kč za půllitr.)

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Pro různé lezecké, vodácké, cyklistické či jiné podobné sešlosti je na základně kapacita asi 40 míst na spaní ve spacácích na karimatkách v podkroví a 40 míst k sezení v klubu s barem. K dispozici je též pokoj s postelemi pro 3 až 4 osoby s topením a lednicí, v baráku je WC a sprcha s teplou vodou. Dále úschovna kol a lodí. Vedle na pozemku je místo pro pár stanů, po domluvě zde mohou horolezci zaparkovat auto. Provoz klubovny je omezen počasím, protože zde zatím není topení, tak je reálné se domlouvat na akce tak do konce listopadu nebo od konce března.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Roman vysvětluje, : "Je to myšlenka poskytnout něco a nemyslet přitom jenom na peníze a zisk, ale nesmí se to zneužít, je to pro členy ČHS, pro lezce, ale i pro bajkaře, pro kánoisty..." Potýká se trochu s malým zájmem, a tak dnes už netráví celé dny čekáním na návštěvníky, ale radši vyrazí třeba na kolo, za lezením do jiné oblasti, případně mimo ČR.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Je třeba se s ním dopředu domluvit. Kontakt a přesnější podmínky jsou na jeho stránkách www.srbarna.cz Nabízí kapacity především oddílům k jejich lezeckým akcím, které chce obeslat mailem dle kontaktů v databázi na webu ČHS. V podstatě, ale neodmítne nikoho, kdo se na něj slušně obrátí v předstihu a bude zrovna volno.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Web: www.srbarna.cz


Standa   [úpravy] 07:48 18.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Srbárna - základna16:20:44 08.09.2017
Zdar, nevíte, jestli Roman ještě funguje? Je možné, zde na Srbsku domluvit nějakou akci? případně tel. kontakt na Romana? či jiné prostory?

Díky za tip Jura
juraodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (184094)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Orgasmic Scheizepunk SD 6C+ Blansko Sever
Zlaté Dno 6B Blansko Sever
Tabata 6a Val Pennavaire
Eva Luna 6a Val Pennavaire
Ville Faire 6b Val Pennavaire
Nově komentované:
Ost Mit West 8 Frankenjura
Ironman 9+ Manínska Úžina
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Stěna bude.... | TRAGÉDIE | Re: Názory AO charakter soutěžního boulderingu neovlivní | Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (18)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (6)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Půjčka od soukromé osoby bez podvodu | Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 679 
 Ne 
 768 
 Nevím 
 259 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.