LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
12.Klapal 11126
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Kučera 10328
13.Širůčková 10253
14.Trojan 10253
Hory:
11.Sukačová 5842
12.Abt 5784
13.Louda 5242

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5748 lezců
1164476 cest
Nové přelezy:
Doppelpack 10-
Doppelpack 10-
Taro 8c
La Truite 7c
Cibule A O 9+/10-
Zkrat Xc
No Name 10-
Tisíc A Je 10-
Glücksschw 9
Zwickmühle 8+/9-

Stěny
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Cakle - Ústí nad Orlicí
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
HUDYsport - Jičín
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Teplice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Spray On“

Will Gadd a Tim Emmett se zase po roce vrátili ke svému velkému projektu – převislé linii v ledu „Spray On“ u Helmcken Falls (Britská Kolumbie, Kanada) a prodloužili ho o dalších 50 metrů.

O jejich novém směru Spray on jsme psali už minulý rok: 30 metrovou linii v 45 ° převise prostoupili technicky, osadili nýty a přelezli. Cestu ohodnotili  WI10. Letos byl jejich plán tuto ledovou "krasavici" prodloužit.






Na prodloužení cesty duo tvrdě pracovalo od 16. do 25. ledna. Výsledkem jejich snažení je dalších 50 metrů. Will Gadd byl připraven opravdu na všechno a pro případ, že by nenašli jištení z minulého roku, pořídil detektor kovu. Stejně jako minulý rok tým cestu přelezl volně: oba lezci vylezli 1. a 2. délku, Tim Emmet vylezl 3. délku a Will Gadd  4. a 5. 
A co říkají na obtížnost teď?
"Tady je jediná odpověď, kterou budeme dávat: Podívejte se na fotky. Přečtěte si tento a Timův příběh. Lezení v ledu je jako vlny, estetický a plný krásných zážitků více než o obtížnost. Chyty na skále zůstávají více méně stejné, ale lezení v ledu je vždy jiné. Podívejte se na fotky, poslouchejte příběhy, užijte si show, jděte tam lézt, dělat to nebo ono, v jeskyni je něco pro každého, i když se jen díváte. Helmcken Falls jsou úžasné. ", píše Gadd na jeho blogu.


Zdroje:

gravsports.blogspot.com



Simona    [úpravy] 10:46 04.02.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Monument13:50:17 04.02.2011
ální!!
Steveodpovědět 

 WI10?14:43:10 04.02.2011
neviem,ale asi je to trosku uletene,nie? predsa stupen obtiaznosti WI nieje len o dynamickych krokoch v previse,o drytoolovych tahoch ale hlavne o moznosti isteni a faktoru padu,zranenia.no a ked tam maju navrtane nity tak to predsa nemoze byt WI10.....napr.Lipton v Rjukane(norsko) mi pride podstatne vacsi prask ako toto a je to ,,len" WI7,samozrejme podla toho ako je vyteceny,kludne to moze byt aj patka...no a proste ked to je WI7,ja to zaclona a istenia su fakt minimalne.a pritom sa tam daju navrtat istenia,lebo prave nad hlavou mas skalu,ale to by nebolo uz za WI7,ta nie????
Risoodpovědět 
 Re: WI10?18:27:24 04.02.2011
O Liptonu něco vím-byl jsem,tam loni a ve srovnání s těmi fotkami je to procházka růžovým sadem.Že si to předjistili je logické. V takové střeše by to ani jinak nešlo.Neskutečný výkon,neskutečná stěna a neskutečné podmínky.
Libor Holýodpovědět 
  Re: WI10?13:37:16 05.02.2011
Covece co to meles, dyt pouzili nýty!!! Jak to muzes srovnavat s cistym prelezenim WI7, kde nazavrtas ani prd. Cele to je jenom o fyzickem vykonu a to oznaceni WI10, trochu ulet.
odpovědět 
 Re: WI10?23:54:15 04.02.2011
Je to úžasný jak vzniknou takovýhle struktury. S tou obtížností dělají kluci asi dobře, že v podstatě neklasifikují, je to dost úlet a nikde jinde něco takovýho není(?).
A kolik je zatím nejtěžší led? WI7? Jak můžou přeskočit 3 stupně?!
tulakodpovědět 

 Foto dne:

Prozor Prema, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (184780)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Vipera 5a Mattinata
Porta Daunia 5b Mattinata
Sperlonga 5c Mattinata
Murphyn 5a Mattinata
La Terrazza 5c Mattinata
Nově komentované:
Komín III Adršpach
Měsíční IV Adršpach
Stavění 7+ Bechyně
Stará Cesta VI Adršpach
Cibule A Ocet 9+/10- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Re: UFOni | Expreska na Saxifraga, Stará Saxi | Re: UFOni |

 Nové komentáře:
RIP | Re: ach ty titulky | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Re: Otazka | Ať ti to i tam leze | RIP | Re: Král Krasu | Král Krasu |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (81)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Maglajzáky | Scarpa drago | Rychlá a snadná půjčka bez podvodů | Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1544 
 Ne 
 1795 
 Nevím 
 1072 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.