LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
21.Vlk 10693
22.Jungling 10588
23.Slezáková 10580
Bouldry:
21.Kučera 9903
22.Břicháček 9903
23.Vaňous 9828
Hory:
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1147073 cest
Nové přelezy:
Maskirni K 7c
Imbro 7b
T-rex 7c/7c+
Hitchhike 9/9+
Szenen Ein 9
Abschied V 9-
2015 7C
Holokaust 8A
Traversia 7C
The Wire 7C

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Škoda Sport Park - Plzeň
DDM Sova Cheb - Cheb

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Festivalová rychlovka

HonzaTráva

Jan Tráva„První, co mě napadne při slově Annapurna? – RUSKÁ RULETA“

Jak v tobě Annapurna doznívá?
Doznívá asi tak, že už bych se tam fakt nikdy nechtěl vrátit, mám toho plný brejle, bylo to těžký a nebezpečný, přesto pocity jsou dobrý, měl jsem to jako prima výlet a i díky Radkovi na ni vzpomínám jako na pohodu - Radek je zkušený pohodář dnes si již troufám říct, že kámoš a vím, že s nikým jiným bych tam nejel.

Na Radka je stále hodně vidět, co ty, máš potřebu se jako horolezec mediálně zviditelňovat?
Dneska už jo. Chystám se příští rok na další kopec, mám nějaký partnery a je třeba vracet jim péči, kterou mi dávají. Dluhy vůči nim – to nejsou dluhy, to je spolupráce – přišlo by mi nefér, udělat tlustou čáru a dále s nimi nebýt v kontaktu, nedělat to, co dělám – a kdybych se vrátil třeba bez nohou a věděl, že už nikam nepojedu, vracel bych jim to jinak, ale vracel. Je to o morálce, slušnosti… Teď jedu hrozný množství přednášek, bylo to tak i po návratu z Gašerbrumu i Manaslu, baví mě potkávat se s lidma, předávat zážitky i zkušenosti.

Co tě teď živí?
Jsem geodet na plný úvazek, starám se o lezeckou stěnu v Plzni, učím na střední i na vyšší odborné škole.

Jan Tráva


Jak tě berou studenti, mají tvoje osmitisícovky vliv na autoritu?
Berou to jak kdo – s většinou si tykám a mají to tak nějak normálně. Směrem k autoritě – jak si to ve škole uděláš, tak to máš – vylezený kopec na to vliv nemá.

Na závěr dnešní přednášky (23.11.) Radek žertoval, že už tě nikam nevezme. Tak jak to je, pošlapete na K2 spolu?
To bylo kvůli mému dárku pro něj - tričku se všemi prsty a s mým honzatrava.cz. Dělal naštvanýho:-) S Radkem pojedu. A jestli se bojím? Každý se musí trochu bát, to víš sama dobře, ale K2 přímo? To ani ne. Myslím, že to směrem k ní mám v hlavě srovnaný v pořádku a když to nepůjde, tak to nepůjde. Dopředu si nic navíc zjišťovat nebudu – Radek, to je na přípravu podobný "lempl“ jako já, takže ten to také nechá být - samozřejmě něco máme načteno, zjištěno, ale realita je vždycky jiná, uvidíme!

Co tě letos, kromě Annapurny, nejvíce potěšilo? Skutečnost, že se nemusím a nevěnuji politice, že mě nechává naprosto chladným, neboť se jí úspěšně vyhýbám. Popravdě mě taky hodně potěšilo, že jsme se vrátili z akce s Radkem jako kamarádi a jsme schopni odjet příště zase spolu! No ale to je Annapurna, že? A taky, že chodí lidi na přednášky. Na další společnou tímto všechny zvu.

Děkuji a přeji hodně štěstí na cestě k vrcholu K2. Nefestivalový dotaz pod čarou – kterou horolezeckou knihu jsi četl jako první, který film viděl?
Já si myslím, že to byl Vinnetou, jak Old Shatterhand leze po skále. Film si nevzpomínám, asi nějaké dokumenty.

poster


Honzatravnicek.cz/cz-profil
Honzatrava.cz/cz-novinky
Honzatrava.cz/cz-projekce

Termíny přednášek s Trávou a Radkem
26.11.2012 Plzeň 19:00 - Měšťanská beseda
6.12. České Budějovice - KD Vltava
7.12. Jistebnice - KD
10.12. Písek - Divadlo Fráni Šrámka

Petra Michvocíková   [úpravy] 08:20 25.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Trávo fandim ti12:44:06 27.11.2012
Pěknej rozhovor, držím palce na další podniky. Ať se daří.
Steveodpovědět 
 Re: Trávo fandim ti21:37:51 30.11.2012
za palec radsi ne :-D
odpovědět 

 Foto dne:
aktuální foto (17.4) Aniččiny stěny, Srbsko
Aniččina stěna, Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (183591)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ecke 5B Bahratal
Muppets 6A Bahratal
Superstar 6A Bahratal
Kravitz 6B Bahratal
Wiosenne Zatwardzenie 6+/7- Szczytna
Nově komentované:
Brione 7B Tisá - Modřín
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
Lapálie 5 Nečtinská Skála

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... |

 Nové komentáře:
Re: Boží výlet | Re: :-) | Re: Boží výlet | Eiger | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Re: Boží výlet | Boží výlet |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (49)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (31)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Severní stěna Eigeru (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (15)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (12)

 Nově v inzerci:
Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1733 
 Ne 
 1665 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.