LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
2.Šindel 12397
3.Trojan 12222
4.Štípek 11719
Bouldry:
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
4.Stráník 10850
Hory:
19.Louda 3676
20.Novotný 3598
21.Hess 3293

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1140065 cest
Nové přelezy:
Scherbius 8c
Fred Flins 8a+
Die Sonne 7c/7c+
Moustache 8a
Vía Del Fu 7b+
Špička Led 8B
Waliserne 7b+
Der Bewegt 9+
Booz 7c
Kudlanka 10+

Stěny
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
Ymca - Krásné Březno
Lezecká stěna Jičín - Jičín

Prodejny
HUDYsport - Liberec
Ksport - Třinec
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smutná zpráva z Cerro Torre

Italský horolezec Fabio Giacomelli zemřel pod lavinou

První den roku 2010 zemřel na Cerro Torre italský horolezec Fabio Giacomelli (51 let). Zahynul pod lavinou během provovýstupu ve východní stěně. Jeho lezecký partner Elio Orlandi objevil tělo Fabia po třech dnech intenzivního pátrání v lavinovém poli.

Elio Orlandi a Fabio Giacomelli otevřeli novou cestu ve východní stěně Cerro Torre minulý rok. Tehdy se dostali do tří čtvrtin stěny. Letos se do stěny vrátili nejen dokončit prvovýstup, ale také rozprášit ostatky  legendárního horolezce  Cesarino Favy z Trenta, který  zemřel v roce 2008 krátce poté, co dopsal knihu o Cerro Torre. I přes nelítostné a tvrdé patagonské počasí se dostali přibližně 200 metrů pod vrchol.  Nepřetržitě sněžilo od 20. do 26. prosince a sněžilo i při sestupu do jejich bivaku. Jako první slanil Fabio Giacomelli. Elio Orlandi sbíral při sestupu materiál a v bivaku už svého lezeckého partnera nenašel. Brzy objevil odtrh laviny a vše mu začínalo být jasné.


Cerro Torre


O Fabiu Giacomellim se v horolezeckém světě moc nevědělo a to především proto, že své výstupy nikde nezveřejňoval. V Itálii byl víc známý jako obchodní ředitel firmy Lizard. Hory, horolezectví a alpinismu byly ale vždy součástí jeho života. Fabio udělal těžké prvovýstupy v Dolomitech, především v oblastech Brenty a Valle del Sarca, v Coloradu, Wyomingu, Utahu a Kalifornii. Rád zajel i na naše písky. Žil v obci Sardagna di Trento s manželkou a dvěma dětmi.


Zdroje:

Planetmountain.com


Simona    [úpravy] 08:15 09.01.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 RIP19:27:18 10.01.2010
To je smutne  a o to viac vo svetle dovodov ich vypravy na torre...
jojoodpovědět 

 Foto dne:

Božská hrana, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (182082)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Scherbius 8c Frankenjura
Fred Flinstone 8a+ Nago
Navždy Xa Tisá - Věže Pod Silnicí
Pleine Lune 6B Fontainebleau
Inteligentní Service 5+ Skály U Svobodova Mlýna
Nově komentované:
Moustache Corner Direct 8a Nago
Šolích 7- Kozelka
Žiletky V Těle 8 Mařenka
Action Directe 11 Frankenjura
Dívčí Sen 7 Jevišovice

 Nově v diskusi:
Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Kriticke ohrozeni | Re: Kriticke ohrozeni | Díky | Re: Stojí to za prd | Re: Zaver z diskuse | Re: Stojí to za prd | Stojí to za prd | Best of Rosta | Re: Mega | Re: jen kvičte |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (57)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (12)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (4)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (4)

 Nově v inzerci:
Moon 2017 | Pozemek na Labsky Stráni | Prace + lezení Arco | Mammut Kento Mountain High GTX | Lezečky Scarpa Arpia 42 | Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1318 
 Ne 
 1278 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.