LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
33.Sejbal 10281
34.Duchoň 10281
35.Novotná 10265
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35.F 9278
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1186038 cest
Nové přelezy:
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C
Mat Patou 7C/7C+
Doldy Bast 9
Aegialis 7c
Soukromá V Xc
Offshore Xb

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vole Padni

Verdikt

Průběh, výsledky a pár fotek z uplynulých závodů ze Sobotky.

Když pořádáš závody, tak by to chtělo napsat kde?!
Sobotka to je co?

Tak takovýmto způsobem to všechno začalo.Připomínkami a horlivou diskuzí na lezec.cz .
Toto opomiňme a poohlédněte se semnou za úspěšnými, podle mého soudu, závody Vole padni, konané 15.3. 2009 na Horolezecké stěně v Sobotce.

Když se ke mně ve čtvrt na čtyři dostala informace ,že za necelou hodinu by měl být start a zatím máme tři prezentované  závodníky a mě stále chybí postavit dva bouldery, byl jsem poněkud nervózní z celého průběhu tohoto „klání“ .



Naštěstí následná dvaceti minutovka mé zklamání z účasti závodníku pohřbila. Dveře se v podstatě nestačili ani doklapnout a už zas někdo z přicházejících zvonil na přístupový zvonek. Nakonec se sešlo slušných dvacet dva borců a šest borkyň, kteří byli následně seznámeni s plánovaným průběhem závodů .



Necelou startovní třicítku čekalo čtrnáct boulderů od vcelku technických 5A až po 7B+ . Aby se ze závodů nestala doslovně valná hromada, rozhodli jsme s Jirkou ,že závodníky rozdělíme do skupin a na „plac“ je budeme pouštět v dvou intervalech. Původně se měli točit po 45minutách, ale to podle některých byl až moc dlouhý čas. / zřejmě dobrej oddíl =)

První skupina dostala povel ke startu v 16:20 hod. Jak plynul čas, tak přibývaly i počty značek na kartičkách jednotlivých závodníku a hlavně začalo přibývat takových těch slov, které jdou jen těžko publikovat do veřejně přístupných článku. Ale bylo vcelku vtipné, jak to definoval myslím Mára , „Hele poslouchej“ …plác…“Do p…!“. Když jsem toto slyšel v následující minutě asi 10x musel jsem se opravdu zasmát.




Pomalu končil první blok určen skupině A a na závodnicích z druhé skupiny byla vidět horlivost z vpuštění na boulder . Ještě patnácti minutovka na pořádné vyvětrání, očistění a znovu obtažení některých chytů a stupů a hurá, 45min lezení pro druhou tlupu opičích mutantů lidské rasy.
Netrvalo to ani moc dlouho a na základě přelezů , jsem si vsugeroval myšlenku ,že až budou příští závody musím postavit ještě těžší prásk. Začalo se konečně pořádně povzbuzovat a odměňovat borce potleskem za přelez cest. Začali padat i ty těžké cesty a za nedlouho i 7B+.

Když mi chvilku před koncem Havrdič odevzdával lísteček s poznámkou „Sakra jeden jsem nedal on side“, tak mi mou domněnku o ztížení následných závodů jen potvrdil. Ale nebojte se ztížení myslím ty 7B a výše. Konec první bloky za námi.





Následoval další čas pro skupinu A. Tentokrát pouhých 20 min. Za které jsem byl opravdu proklínán a tak jsem se rozhodl jim ponechat alespoň minut 30. V průběhu jsem se mihnul kolem baru, kde jsem potkal Rohlíka a Muglím jak do sebe kopou jedno pivo za druhým. Na což jsem konstatoval „Á, tady chce někdo urvat bednu =)“ na to se mi dostalo zajímavé odpovědi „Tak víš jak, ale netuším, jak máme za půl hodiny vypít čtyři piva?“ Toto konstatovali při položení třetího plného půllitříku Jirkou na hranici baru./pozn. Asi tak po 20 min co pili.

Nálada panovala skvělá. Lidi se navzájem hecovali ,škádlili a hlavně byli k sobě ohleduplní a nevraživí i když šlo o tričko za první místo jak pro holky tak pro kluky za které děkuji Zéďovi.
Poslední otočka skupin.A následná půlhodinka pro grupu B. A máme tu konec. Ale jak se to vezme konec. Už během druhého kola bylo jasné ,že o vítězi opravdu nerozhodne jen počet přelezů, ale i počet vypitých piv. Na třetím místě se umístil Havrdič s přelezem všech boulderů/ mimochodem 13 os . Ale první ?To byla otázka následujícího času. U holek se na pěkném třetím místě umístila mladá bobřice Kristýna. A první ?To snad né !To samé!? Shodný počet bodů a obě po jednom pivu. Po rychlé konzultaci s Jirkou bylo na světě rozuzlení celé situace. Bude se lézt na laně na rychlost. První šli holky Anda a Gábina. Z důvodu korektnosti zůstala u stěny jen Anda a ostatní tři byli vyhnáni do izolace .Úkol zněl jasně, holky vypít co nejrychleji 3dcl kofoly a tečnou co nejrychleji strop určeného profilu. Obě se toho ujali velice statečně a taky podle toho vypadaly výsledné časy. Anda s časem 53,9s a 270b (255b+pivo) z boulderů skončila na druhém místě. A na prvním ?Kdo jiný než naše Gábi, ale to s celkovým časem 53,5s a270b (255b+pivo) z boulderů. Takže opravdu vyrovnané klání. Následovali chlapy. A to kdo jiný než „štangasti“ Maugli a Rohlík. Druhý jmenovaný šel jako první. Borci měli místo kofoly malé pivo a stejný úkol, neboli teč stropu .
Čas exu piva se pohyboval kolem 3-4 s u obou. A jak to dopadlo? Na druhém místě s časem 28,4s a 815b(755b+4piva) se umístil borec Mauglí, který si při cestě na rychlost dovolil parádičku tipu opravdu dlouhého a hlasitého říhnutí, což přihlížející opravdu pobavilo. A na místě prvním a myslím ,že opravdu zaslouženém se umístil Rohlík s časem 21,1s a 815b(755b+4piva), kterému jen jeden boulder utekl na os.




Všem zúčastněným děkuji ,že přišli a těm co ne vzkazuji ať příště jistě dorazí. A hlavně lidi Hore zdar Ondra

Celkové výsledky :



Ženy

1.  Gabina        270b čas 53,5s
2.  Anda          270b čas 53,9s
3.  Kristýna      80b
4.  Čertík        55b
5.  Peťula        35b
6.  Lucka S.      20b

Muži

1.  Rohlík        815b čas 21,1s
2.  Maglí        815b čas 28,4s
3.  Havrdič      755b
4.  Marťas        665b
5.  Lachtan      605b
6.  Ondra Š.      590b
7.  Jedloň        530b
8.  Vlašák        470b
9.  Košťa        415b
10. Nerf          370b
11. Kučis        355b
12. Bobr          325b
13. Jedla        310b
14. Lucaso        260b
15. Ještěr        215b
15. Šeby          215b
17. Košťál M.    190b
18. Pepa          175b
18. Chonsík      175b
20. Slotr        170b
20. Koska M.      170b
22. Mára          125b

Ondra Hazdra   [úpravy] 17:44 16.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dík!17:53:50 16.03.2009
Díky za fanj závody, byla to spíš prdel a souhlasím s tebou, až se na to příště vrneš, tak trochu tvrději ;-)
Nálada po pifkách byla opravdu vynikající :-D
rohlikodpovědět 
 Re: Dík!18:32:52 16.03.2009
Dejte to někomu přepsat. On side, Následovali chlapy(i), co mezery po čárkách. Češtině zdar.
yakuzaodpovědět 
  ouou19:34:29 16.03.2009
nikdo neni dokonaly!A ja sve cestinarske shopnosti mam takove jake mam no=/A navic jsem to psal asi ve dve rano ..
Ondra Hazdraodpovědět 

 Foto18:49:08 16.03.2009
Super závody! Určitě je co nejdříve zopakujte a dodejte sem foto...:-) děkuju..
Peťulaodpovědět 
 Re: Foto19:50:18 16.03.2009
Psal jsem klukúm sem na lezce at mi je tam hodi.Takze clanek foto dostane ,ale jak psal mára fotky jsou na rajceti =)
Ondra Hazdraodpovědět 
  Re: Foto20:03:57 16.03.2009
sorry mira ne mara
ondra odpovědět 

 super akce19:24:41 16.03.2009
díky za fajn zavody
fotky jsem videl na
http://stimpi.rajce.idnes.cz/zavody_15.3/
mira.kodpovědět 

 Fajne22:08:00 16.03.2009
vybrona akce.. :) oproti Usti i lezitelnejsi cesty rekl bych :) 150 km tam a zpet mi za to stalo :) doufam ze nekdy bude opakovanicko :) jinak fotky povedeny :)
 Chonsikodpovědět 

 Přezdívky ve výsledovkách10:55:12 17.03.2009
Určitě se mezi sebou dobře znáte, ale pokud dáváte výsledky i sem na lezce (nebo kamkoliv jinam na veřejný web), měla by se uvádět celá jména závodníků.
H.odpovědět 
 Re: Přezdívky ve výsledovkách17:35:14 17.03.2009
Ja bych taky nebyl proti,ale jak se nám zapsali tak jsem je sem dal.Příšte už to bude striktně na jmeno slibuju =)
Ondra Hazdraodpovědět 

 foto11:25:11 17.03.2009
Hlavně bych chtěl poprosit fotografa, až bude příště něco fotit, aby si očistil objetiv, popřípadně snímač. Tohle je fakt humus:)))
Haadesodpovědět 
 Re: foto12:12:35 17.03.2009
ale tady se nam nekdo blbe vyspinkal... :D ja nevim jak zbytek ae ja sem s fotkama spokojenej (bych Te chte videt v tom oblaku maglajzu) a ve vysledkovy listine sem nasel sebe a to mi staci..
sice bych do toho nemel co kecat tyhle komenty byli na autora ae prislo mi spravny taky neco kvaknout..
 Chonsikodpovědět 
 Re: foto17:36:23 17.03.2009
O tom to neni zkus si nekdy vyfotit v takovemto prostředí s bleskem...to je magnezium ve vzduchu ..ne na snímači
Ondra Hazdraodpovědět 
  Re: foto07:59:58 18.03.2009
Ondro, třeba dotyčný myslel, ře to máš o volných chvílích ve fotošopu vyčistit :D !!!
MfJodpovědět 
   Re: foto08:50:18 18.03.2009
Snimky jsou dobre, ale pouze pro toho kdo na akci byl. Fotit s bleskem do oblaku MG nebo husteho chumeleni stoji skoro vzdy za h...o. A neni se treba hned rozcilovat a psat ostatnim at si to samy zkusi. Lepsi je si priznat, ze na fotkach je jeste hodne co zlepsovat, nejen pouziti blesku, pak je mozne se zacit ucit a treba i zlepsovat.
MYSSAKodpovědět 
    Re: foto11:31:53 18.03.2009
ja nic takoveho nerikam a uznavam ,ze je co zlepsovat.Ale uz je na obzoru zrcadlovka =) stimto se fakt neda lepe fotit =/
ondraodpovědět 
     Re: foto17:10:15 18.03.2009
Zrcadlovka neznamena sama o sobe pusun v kvalite(nepocitame-li technickou kvalitu snimku), za dobrym zaberem je vzdy clovek. Ale rozhodne je se zrcadlovkou mnohem vetsi radost fotit;)
MYSSAKodpovědět 
      Re: foto10:28:19 20.03.2009
Tady byl prave problem ve svetlosti objektivu...Bez blesku to nekdy fakt neslo no=/ a pak to vypadalo jak to vypadalo ....
ondra odpovědět 

 poděkování13:23:13 03.02.2010
Ahoj, veliký dík SLÁVKOVI a všem co NĚCO DĚLAJ PRO NAŠE DĚTI,a nejen naše ,ale všecky co mají rádi lezení velký díkkkkkkkkk.moc moc LENKA.
LÉŇAodpovědět 

 Foto dne:

Zapomění, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne |

 Nové komentáře:
tak to chodi v dnesni dobe | Re: Inu | Re: Inu | Ahaaaa | Ahaaaa | Re: Inu | . | . | Re: Inu | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (64)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (12)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1403 
 50 dní v divočině 
 952 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1245 
 Andrea 
 1013 
 Ashima 
 822 
 Barkley Marathon 
 851 
 B.I.G. - světové prvenství 
 890 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 778 
 Gálfy - Horský život 
 733 
 Jak se staví ledovec 
 721 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1044 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 868 
 Lezci z Manína 
 877 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 777 
 Operace Nos 
 873 
 Plamen nikdy nezhasne 
 765 
 Pohlednice z konce světa 
 998 
 Pomíjivost ledu 
 748 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 785 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 788 
 Rhapsodia Corcontica 
 777 
 Sama 
 927 
 Šampioni zlatého údolí 
 869 
 S lyžemi v oblacích 
 1013 
 Tenaya Traverse Challange 
 855 
 Tenkrát na východě 
 1011 
 Velká alpská silnice - 73 
 812 
 Za oponou velehor 
 996 
 Zápasník Dee Dee 
 852 
 Životní výprava 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.