LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1186045 cest
Nové přelezy:
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C
Mat Patou 7C/7C+
Doldy Bast 9
Aegialis 7c
Soukromá V Xc
Offshore Xb

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expediční kamera 2012 má na programu i film Jump!

Další ročník festivalu filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech a tedy taky o horolezení  Expediční kamera začne 2. února 2012. Je naplánován do 22. března 2012 ve více než 111 městech od Mariánských Lázní až po Třinec.

Diváci budou mít možnost zhlédnout šest nejlepších outdoorových a cestovatelských filmů uplynulé sezóny. Mezi tzv. bonusovými filmy je i pro horolezce legendární Jump!




Spolupořadatelem Expediční kamery je NATIONAL GEOGRAPHIC Česko (mediálním partnerem je Lezec.cz).

Expediční kamera bude zahájena v Praze čtyřdenním promítáním v minikině na veletrhu Holiday World (8.-12.2. 2012), závěrečná projekce pak bude patřit Brnu (Sál B. Bakaly, 15.3. 2012).

Do hlavního programu bude zahrnuto šest nejlepších filmů mnohokrát oceněných na mezinárodních festivalech. Snímek Co se stalo na ostrově Pam (What Happened on Pam Island) od režisérky Elizy Kubarské je o polské dvojici horolezců, kteří se snaží zdolat nejvyšší pobřežní útes na světě. 1500m vysoká kolmá stěna v Grónsku a jedinou možností jak se k ní dostat je na kajaku.



Dalším filmem je Life Cycles, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.

Mazungu je o sjezdu řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.

To, že ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí, má dokázat snímek Odkud není návratu. Vynikající cestovatelský film Ve vlčí kůži po stopách Džingischána a Nejdelší cesta Vás vemou na neobvyklá putování napříč Asií i Evropou.

Dalších pět filmů je bonusových, což znamená, že nejsou povinnou součástí každého programu, tudíž nemusejí být vysílány na každém místě pořádání festivalu: zmíněný JUMP!, Barmánia, Tenkrát v ráji aneb damals im paradies a Úlitba Ganéšovi (Le Dessous de Ganesh).

„Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější cestovatelský či outdoorový filmový festival v Česku.“

Další informace o místech a datech promítání naleznete na webu www.ExpedicniKamera.cz. O outdoorových filmech na festivalu píše také web Cinemo.cz.

Expediční kamera   [úpravy] 16:47 23.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Skala se jmenuje Pyxari
Meteora
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Inu | Re: Jurčenko | Re: Inu | tak to chodi v dnesni dobe | Re: Inu | Re: Inu | Ahaaaa | Re: Inu | . |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (68)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1406 
 50 dní v divočině 
 955 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1249 
 Andrea 
 1014 
 Ashima 
 826 
 Barkley Marathon 
 852 
 B.I.G. - světové prvenství 
 892 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 780 
 Gálfy - Horský život 
 735 
 Jak se staví ledovec 
 722 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1047 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 869 
 Lezci z Manína 
 881 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 780 
 Operace Nos 
 876 
 Plamen nikdy nezhasne 
 769 
 Pohlednice z konce světa 
 1002 
 Pomíjivost ledu 
 752 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 790 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 791 
 Rhapsodia Corcontica 
 777 
 Sama 
 930 
 Šampioni zlatého údolí 
 873 
 S lyžemi v oblacích 
 1013 
 Tenaya Traverse Challange 
 857 
 Tenkrát na východě 
 1013 
 Velká alpská silnice - 73 
 815 
 Za oponou velehor 
 997 
 Zápasník Dee Dee 
 857 
 Životní výprava 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.