LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5817 lezců
1186106 cest
Nové přelezy:
Per Voi Vo 7b+
Hurien 7b+/7c
Přepište D 7C
3éme Millé 7c
Rififi Au 7b
Pláč 7C/7C+
Dreamcatch 8B+/8C
Debout Les 8a
Kristallo 7C
Unt'n Ban 7C

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Prysk - Prysk

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové povolení lezení pro Srbsko a okolí v Českém krasu

včetně nových oblastí u Kačáku

Nové povolení lezení pro Srbsko a okolí včetně nových oblastí u potoka Kačák vydala Správa CHKO Český kras. Informoval o tom ČHS.

Povolení je vydáno formou opatření obecné povahy a platí do 31.12.2029.

Povolení se vztahuje na následující tradiční horolezecké terény:

- Plotna, Pupek a Skály na Bříči - celoroční lezení

- Matterhorn, lom Alkazar, Dušičková stěna - celoroční lezení

- Stěna pod Křížem, Trojúhelníková stěna - lezení od 1.7. do 31.12.

Ve všech lokalitách je sestup ze skal možný výhradně slaněním.



Povoleny jsou i tři zcela nové (staronové) lokality:

- Skála za Pupkem u Kačáku

- Lom u Kačáku "Divadýlko"

- Kačák skála u cesty

Lezení v těchto oblastech bude možné celoročně. Povolení je vydáno formou opatření obecné povahy (OOP)a platí do 31.12.2029.
Vytváření cest a instalace fixního jištění v těchto lokalitách podléhá projednání a schválení ze strany správy CHKO. Jednání se správou CHKO vede ČHS, Oblastní vrcholová komise Praha a Střední Čechy. Do ukončení jednání a získání souhlasu správy CHKO nelze dělat cesty ani osazovat jištění.

Viz:

www.horosvaz.cz

sth   [úpravy] 07:18 11.10.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Prvovýstupy v nových lokalitách08:46:38 11.10.2019
Vytváření cest a instalace fixního jištění v těchto lokalitách podléhá projednání a schválení ze strany správy CHKO. Jednání se správou CHKO vede ČHS, Oblastní vrcholová komise Praha a Střední Čechy. Upozorňujeme, že do ukončení jednání a získání souhlasu správy CHKO nelze dělat cesty ani osazovat jištění!
odpovědět 
 Re: Prvovýstupy v nových lokalitách09:42:39 11.10.2019
Ok. Doplnil jsem do článku.
 Standaodpovědět 
 Re: Prvovýstupy v nových lokalitách14:58:42 11.10.2019
A režim dělání nových cest bude jaký až se to dohodne? Volný? Se svolením OVK, či správce skal, se svolením CHKO?
Nebo tomu mám rozumět tak, že si Martan a spol. vyhlídl novou oblast na mechovrtání, vyjedná si vyjímku a všechno to navrtá a bude po prdeli?
V poslední době tady totiž máme trend nikoli dělání prvovýstupů, ale dělání nových oblastí.
OVK je orgán svazu sloužící všem členům, pak by jeho členové neměli zneužívat svého postavení, kdy s CHKO primárně vyjednávají oni a pak si celou novou oblast uzurpují. Příjde mi to nečestné a nespravedlivé.
Nebo si mám najít svoji skálu, vyjednat si to s CHKO a po vytvoření prvovýstupů to oznámit OVK? Nepošle mně CHKO do prdele, že to mám řešit přes OVK?
odpovědět 
  Re: Prvovýstupy v nových lokalitách17:16:07 11.10.2019
Ony všechny tři skály skály nejsou staronové, ale staré oblasti, kde se lezlo určitě už v sedmdesátkách a možná i dříve. Takže hlavní směry už mají jména, popisy i prvovýstupce. Sám jsem ve dvou z nich vytloukal staré rezatice někdy v devadesátkách z pozice karlštejnského ochranáře.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Prvovýstupy v nových lokalitách17:54:49 11.10.2019
Zrádče, jištění bez náhrady se nevytlouká.
To já vím, že tam vedou staré cesty, někde mám i na to průvodce, ale zajímalo by mne, jak se k tomu OVK teda postaví? Obnoví staré cesty, nebo si to Martan přisvojí?
odpovědět 
    Re: Prvovýstupy v nových lokalitách18:44:28 11.10.2019
Navrtej si svoji oblast, na Marťan ser....
odpovědět 
    Re: Prvovýstupy v nových lokalitách09:16:05 12.10.2019
1) Ty skoby byly vražedné. Všechny. Železo totiž ve spojení s vápencem a vodou udělá to, že venku zůstane jako by dobré ucho skoby a uvnitř se kov rozpadne. A to bez kladiva nejsi schopný posoudit.

2) Platánek jako tehdejší správce nebyl s to zajistit, aby se tam nelezlo. Tak to Správa CHKO Český kras udělala tímto způsobem. Jiná věc je, že to po 30 letech zase povolila. Poněkud vtipné je, že někteří lidí na Správě jsou tam pořád ti stejní.

3) Podobně se lezly (a byly ochránci vytlučeny) třeba masivy proti Dušičkové stěně (tam udělal prváče Kutta), okolo jeskyně Na Průchodě, Kobyla ve Svatém Janu, severka Křížové stěny, diabasová stěna nad silnicí ze Zadní Třebaně (Pletanovy prváče tam zadrátovali silničáři), atd...
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Prvovýstupy v nových lokalitách20:08:55 11.10.2019
Udelaní cesty je hrozná dřina. A když to bude dělat nějaká lama tak to nejspíš pohnojí. Jsem rád, že cesty dělají zkušení lezci formou, jakou to dělají. Díky.
Steveodpovědět 

 doost23:21:05 11.10.2019
Mně to teda vadí, uděláte z jednoho z posledních kousků divočiny tělocvičnu jako na Tetíně. To fakt chcete zrasit Bříč? A kolem Kačáku taky? Prosím už dost! Tohle fakt nemá s pokrokem nic společného, jsou tam neprozkoumané jeskyně s potenciálními nedocenitelnými historickými nálezy, co se asi stane, když tam naběhne kotel Pražáků s děckama? Fakt věříte tomu, že nebudou lízt do děr a dál nahoru? S radši běžte na Chlum, ne? Třeba dáte chvilku pokoj, než to tam vyčistíte. A to nemluvim o tom, že dokud tam lezl jednou za rok Schwarz, tak je to pouze potenciální jedna mrtvola/rok, ale s nárůstem lidí se nebezpečí zvyšuje. Je to tam jak na Kotýzu. Takže kolik tun  přírodního vápence (Bříč není lom!!) odlámete a jak to uděláte bez porušení skály, jak stojí v zaklínačském kodexu?
kukočodpovědět 
 Re: doost23:29:24 11.10.2019
A BC na Doutnáči, co? Grill, party stany, co? A jedem, je to tady všechno naše, ne...fakt mě serete, strašně.
kukočodpovědět 

 Foto dne:
Stáj
Flek, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Čarodějův Učeň 8- Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Stará Cesta II Prachov
Sphynx 7 Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: překlepy nevadí | Re: Cesta na S | Re: Progresivní nálepkovač | překlepy nevadí | Progresivní nálepkovač | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: Ahaaaa | Progresivisticjý ulvat | Re: Cesta na S |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (99)
MČR v boulderingu (68)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (44)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (15)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1425 
 50 dní v divočině 
 970 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1255 
 Andrea 
 1023 
 Ashima 
 832 
 Barkley Marathon 
 858 
 B.I.G. - světové prvenství 
 896 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 788 
 Gálfy - Horský život 
 745 
 Jak se staví ledovec 
 729 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1053 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 877 
 Lezci z Manína 
 889 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 787 
 Operace Nos 
 886 
 Plamen nikdy nezhasne 
 775 
 Pohlednice z konce světa 
 1014 
 Pomíjivost ledu 
 760 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 797 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 797 
 Rhapsodia Corcontica 
 785 
 Sama 
 943 
 Šampioni zlatého údolí 
 882 
 S lyžemi v oblacích 
 1024 
 Tenaya Traverse Challange 
 865 
 Tenkrát na východě 
 1027 
 Velká alpská silnice - 73 
 822 
 Za oponou velehor 
 1007 
 Zápasník Dee Dee 
 868 
 Životní výprava 
 893 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.