LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
33.Sejbal 10281
34.Duchoň 10281
35.Novotná 10265
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35.F 9278
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1186038 cest
Nové přelezy:
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C
Mat Patou 7C/7C+
Doldy Bast 9
Aegialis 7c
Soukromá V Xc
Offshore Xb

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: první izraelské 9a

Adam Ondra vylezl první izraelské 9a. Cesta se jmenuje Climb Free. V Izraeli Adam strávil několik dní a měl zde přednášku společně s izraelským špičkovým lezcem Oferem Blutrichem.

Cesta Climb Free je v oblasti Nezer Cave, kde je normálně lezení v tomto období zakázané. Adam zde mohl lézt na speciální povolení. Na Instagramu upozornil, že lezení v Izraeli se těší malému pochopení od místních úřadů, a doufá, že svou návštěvou přispěje k otevírání nových oblastí.

Adamúv zápis nové cesty na Lezci:
Climb Free

A několik obrázků s poznámkami z Adamova Instagramu:

Israeli trip was a blast! Besides sightseeing and tasting one of the best food I have ever had, we climbed a lot in Israeli's hardest crag Nezer Cave. This cave is normally closed for climbing between November and March, for no obvious reason. We were lucky enough to get special permit for our trip thanks to @oferblutrich. This picture is Israeli’s first 9a called Climb Free that I made the first ascent of. Israeli climbing is very small and it is facing very little comprehension from the rangers of natural reserves and local authorities. Hopefully, this trip will contribute to cooperation and opening more crags from the untapped potential this country has to offer. So it will be possible to “climb free” in Israel. @mytendon #climbisrael

A post shared by Adam Ondra (@adam.ondra) on




I've had a few comments in my instagram post about naming the Israeli's first 9a "Climb Free", as it could be even considered inappropriate and provocative in a country like Israel and its clashes and tension with Palestine. I don't make any standpoint by this name in the question of Israel/Palestine.  I mean, I actually wanted to put the politics aside and emphasize that climbing should be free for everyone and it does not really depend on country, religion, sex or race. Situation in the Middle East is extremely complicated and hard to understand from the european point of view. Freedom is something which will always be limited there. Climbing is a good way out I think. Pic by @bernardo_gimenez  of me and @oferblutrich by Dead Sea. Please, I do not think this is the best place to discuss politics. Respect from the both sides.

A post shared by Adam Ondra (@adam.ondra) on












sth   [úpravy] 09:12 05.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Izrael.13:27:37 05.12.2017
To je mile. Znam tricko s napisem I climbed Masada, to je jejich nejvyšší myslim hora, něco jako nas Rip.
odpovědět 
 Re: Izrael.13:42:13 05.12.2017
To je proto, že se na Masadu lze nechat vyvézt lanovkou. Někteří turisti se ale kousnou, vyjdou to pěšky a pak si koupí to triko, aby bylo vidět, jakého ohromujícího výkonu jsou schopní :-)
odpovědět 

 Šalom07:21:56 06.12.2017
V Izraeli se leze a trekuje úplně v pohodě. Není to o úřadech, ale o lidech... My tam byli letos na konci února na 10 dnů, spaní pod širákem, koupačka, lezení na odjištěných skalách, treky v poušti, vše v pohodičce.
Na březen příštího roku mám už koupené dvě letenky přes Wizzair, Praha - Eilat za 7 500 Kč za dvě zpáteční letenky, včetně jednoho báglu navíc. Vřele mohu doporučit!
Richard LBodpovědět 

 Foto dne:

Zapomění, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne |

 Nové komentáře:
tak to chodi v dnesni dobe | Re: Inu | Re: Inu | Ahaaaa | Ahaaaa | Re: Inu | . | . | Re: Inu | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (64)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (12)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1403 
 50 dní v divočině 
 952 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1244 
 Andrea 
 1013 
 Ashima 
 822 
 Barkley Marathon 
 851 
 B.I.G. - světové prvenství 
 890 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 778 
 Gálfy - Horský život 
 733 
 Jak se staví ledovec 
 721 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1044 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 868 
 Lezci z Manína 
 877 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 777 
 Operace Nos 
 873 
 Plamen nikdy nezhasne 
 765 
 Pohlednice z konce světa 
 998 
 Pomíjivost ledu 
 748 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 785 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 786 
 Rhapsodia Corcontica 
 777 
 Sama 
 927 
 Šampioni zlatého údolí 
 869 
 S lyžemi v oblacích 
 1013 
 Tenaya Traverse Challange 
 855 
 Tenkrát na východě 
 1011 
 Velká alpská silnice - 73 
 812 
 Za oponou velehor 
 996 
 Zápasník Dee Dee 
 852 
 Životní výprava 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.