LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
33.Sejbal 10281
34.Duchoň 10281
35.Novotná 10265
Bouldry:
33.Oliva 9409
34.Stadtherrová 9350
35.F 9278
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1186038 cest
Nové přelezy:
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C
Mat Patou 7C/7C+
Doldy Bast 9
Aegialis 7c
Soukromá V Xc
Offshore Xb

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Boulder centrum VUT v Brně - Brno
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Příborský Pavuk 2013

další ročník je opět za námi

První lednovou sobotu proběhl již osmý ročník závodu PŘÍBORSKÝ PAVUK 2013, kterého se zúčastnilo na 84 závodníků, což je rekord, který nás příjemně překvapil.

Třebaže nejen pro naši malou tělocvičnu, ale také pro celý tým pořadatelů to byla docela slušná zatěžkávací zkouška, ve které, jak se zdálo z bezprostředního ohlasu závodníků, jsme snad obstáli. Za což bych chtěl všem, kteří přiložili ruku k dílu, poděkovat.

Letos jsme totiž poprvé vyzkoušeli nový model závodu, kdy se již nelezlo podle klasického schématu dvě kvalifikační a jedna finálová případně superfinálová cesta, ale závodníci lezli osm cest z deseti o obtížnosti 4 až 9- UIAA, kdy mladší kategorie nelezli nejtěžší dvě a nejstarší kategorie nelezly dvě nejlehčí cesty. Soutěžilo se v pěti (!) věkových kategoriích a to zvlášť chlapci a děvčata, což činí celkem deset skupin závodníků. Hodnotil se součet nejvýše (nejdále) rukou dosažených chytů jednotlivých soutěžních cest vynásobených příslušným koeficientem obtížnosti každé jednotlivé cesty. Závodníci díky tomu měli možnost si na naší nevelké stěně celkem slušně zalézt. Přitom se nám podařilo poměrně brzy odlezt všechny cesty (na 672 lezeckých pokusů!). Což bylo zejména zásluhou velmi dobré práce „výpočetního střediska“ (Sylva s Bobem) které kromě průběžného zpracovávání výsledků také koordinovalo kam se má která skupina přesunout tak, abychom omezili prostoje na nezbytné minimum.
Cesty byly stavěny tak, aby začínaly lehčími kroky schůdnými i pro ty menší a se zvyšující se výškou pokud možno gradovaly, což se i přes malou výšku a ne zcela optimální profil prostřední části stěny vesměs podařilo. Vzhledem k tomu, že se tento nový model soutěže osvědčil a závodníkům zdá se, že líbil, počítáme s tím, že bychom i napříště u něj s drobnými vylepšeními zůstali.

Tímto děkujeme všem závodníkům za účast a budeme se těšit na vaši přízeň také na dalších závodech, které budeme pořádat. Nejbližší se zatím rýsují v červnu tohoto roku.

Výsledková listina z Příborského Pavuka 2013 je zde:
 Příborský pavuk 2013 - výsledky

Reportáž ze závodu také natočila příborská televize LTV.

Reportáž ze závodu také natočila příborská televize LTV.

Namátkou několik reportů:
od vsetínských lezců

od ostravských lezců

a od orlovských lezců.

Více fotek je
pak zde:



PS: Dlužno dodat, že závod uspořádal Horolezecký oddíl Příbor a to bez jakýchkoli dotací natožpak od ČHS.

Za pořádající HO Příbor Jiří Babača

Jiří Babača   [úpravy] 06:00 08.03.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Odkazy07:37:40 08.03.2013
Kam se poděly odkazy???
enzoodpovědět 
 Re: Odkazy10:54:01 08.03.2013
Odkazy doplněny.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

Zapomění, 7A
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Foto dne |

 Nové komentáře:
tak to chodi v dnesni dobe | Re: Inu | Re: Inu | Ahaaaa | Ahaaaa | Re: Inu | . | . | Re: Inu | Re: Inu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (64)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (12)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1403 
 50 dní v divočině 
 952 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1244 
 Andrea 
 1013 
 Ashima 
 822 
 Barkley Marathon 
 851 
 B.I.G. - světové prvenství 
 890 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 778 
 Gálfy - Horský život 
 733 
 Jak se staví ledovec 
 721 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1044 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 868 
 Lezci z Manína 
 877 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 777 
 Operace Nos 
 873 
 Plamen nikdy nezhasne 
 765 
 Pohlednice z konce světa 
 998 
 Pomíjivost ledu 
 748 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 785 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 787 
 Rhapsodia Corcontica 
 777 
 Sama 
 927 
 Šampioni zlatého údolí 
 869 
 S lyžemi v oblacích 
 1013 
 Tenaya Traverse Challange 
 855 
 Tenkrát na východě 
 1011 
 Velká alpská silnice - 73 
 812 
 Za oponou velehor 
 996 
 Zápasník Dee Dee 
 852 
 Životní výprava 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.