LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1186045 cest
Nové přelezy:
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C
Mat Patou 7C/7C+
Doldy Bast 9
Aegialis 7c
Soukromá V Xc
Offshore Xb

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tři legendy světového alpinismu na MFA 2016 Praha

Reinhold Messner, Peter Habeler a Wolfgang Nairz

Reinhold Messner, Peter Habeler a Wolfgang Nairz – dlouholetí partneři na laně, kteří byli v 70., 80. a 90. letech minulého století vůdčími osobnostmi alpinistického hnutí, se zúčastní 25.-27. 11. Mezinárodního festivalu alpinismu Praha 2016 ve Slovanském domě na Praze 1.

Reinhold Messner (IT) se v Praze zúčastní premiéry a představení české verze své nové knihy Pád z nebes, zvládne několik autogramiád a podpisových akcí, bude přítomen při otevření výstavy o jeho muzeích „MMM a Reinhold Messner“, zvládne rozhovory pro Český rozhlas a české televizní stanice. Svou účast na festivalu zakončí přednáškou „Závislost na horách – krédo extremního lezce“. Pro zájemce o muzea Reinholda Messnera bude v prostorách festivalu instalován informační stánek, ve kterém bude na otázky návštěvníků připraven zodpovídat Robert Eberhöfer, šéf muzea MMM v Suldenu.



Peter Habeler (A), který stál spolu s Reiholdem Messnerem 8. května 1978 jako první člověk na vrcholu Everestu bez kyslíkového přístroje, zvládne během festivalových dnů několik rozhovorů pro média, bude podepisovat druhé české vydání své knihy „Cílem je vrchol“ a spolu s organizátory předá ocenění Horolezec ČR 2016, které je určeno pro nejlepšího českého horolezce. Peter je ve svých 74 letech stále vynikajícím lezcem a své úžasné lezecké výstupy z tohoto léta v Dolomitech, ve Wilder Kaiser a jinde představí v unikátní přednášce „Peter Hebeler – život v horách“.



Wolfgang Nairz (A), první Rakušan, který stál na vrcholu Everestu a jedna z nejvýznamnějších osobností himálajského expedičního horolezectví, který je všemi svými vrstevníky a spolulezci označován za nejlepšího šéfa himálajských expedic v 70. a 80. letech minulého století, představí na festivalu české vydání své velmi úspěšné knihy „Dobře to dopadne“. Stejně tak se bude jmenovat i jeho unikátní přednáška, ve které přiblíží nejen své názory na alpinismus, úžasné budou i jeho záběry z balónového létání. Během festivalu bude účastnen při několika autogramiádách své knihy.


Zleva: Peter Habeler, Wolfgang Nairz a Reinhold Messner v roce 2001


Zleva: Peter Habeler, Wolfgang Nairz a Reinhold Messner v roce 2001




Panelová diskuse

Jedním z vrcholů třídenního festivalového programu bude nepochybně panelová diskuze, kterou připravili organizátoři festivalu na sobotu 26. 11. 2016 pro všechny návštěvníky. Legendy horolezectví Messner, Habeler i Nairz budou diskutovat na téma „První výstup na vrchol Everestu bez kyslíkového přístroje a alpinismus“. Další informace o panelové diskuzi budou zveřejněny v programu festivalu.



Tři držitelé Zlatého cepínu

Soudobou alpinistickou špičku budou ve Slovanském domě prezentovat Steve House (USA) a Marko Prezelj (SLO), kteří jsou – stejně jako Reinhold Messner – držiteli nejprestižnějšího alpinistického ocenění Piolet d'Or. Na MFA v Praze se tak letos sejdou hned tři držitelé této trofeje!



Více informací na www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 11:18 11.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Skala se jmenuje Pyxari
Meteora
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Inu | Re: Jurčenko | Re: Inu | tak to chodi v dnesni dobe | Re: Inu | Re: Inu | Ahaaaa | Re: Inu | . |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (68)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (27)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1406 
 50 dní v divočině 
 955 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1249 
 Andrea 
 1014 
 Ashima 
 826 
 Barkley Marathon 
 852 
 B.I.G. - světové prvenství 
 892 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 780 
 Gálfy - Horský život 
 735 
 Jak se staví ledovec 
 722 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1047 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 869 
 Lezci z Manína 
 881 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 780 
 Operace Nos 
 876 
 Plamen nikdy nezhasne 
 769 
 Pohlednice z konce světa 
 1003 
 Pomíjivost ledu 
 752 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 790 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 791 
 Rhapsodia Corcontica 
 777 
 Sama 
 930 
 Šampioni zlatého údolí 
 873 
 S lyžemi v oblacích 
 1013 
 Tenaya Traverse Challange 
 857 
 Tenkrát na východě 
 1013 
 Velká alpská silnice - 73 
 815 
 Za oponou velehor 
 997 
 Zápasník Dee Dee 
 857 
 Životní výprava 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.