LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5816 lezců
1186064 cest
Nové přelezy:
Debout Les 8a
Kristallo 7C
Unt'n Ban 7C
Duch Bez T 8A
Klukovský 8A+
Pedrův Smr 10-
Tutáč Vari Xb
Návštěvníc Xa
Solitud 8a
Šutrožrout 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Světový pohár v cepínování

Rumunsko – Busteni 10.-11.2.2012

smallDalší taškařice z celého seriálu světového poháru se konala v Rumunském Busteni. Již poněkolikáté zde pod malebnými horami, s méně malebnými zákoutími a mezi potulnými psi, hostili nejlepší cepínolezce z celého světa.

Nemohla zde tedy chybět ani česká výprava v čele s Luckou Hrozovou, k níž jsme se přidali i já (Míra Matějec), rychlolezec Milan Dvořáček a trenér, maskot týmu a miláček publika Libor Rebel Hroza.

Z domu každý vyrážel po svém a o to větší radost jsme měli, když jsme se v Rumunsku setkali a stihli čtvrteční zahajovací večeři (hlavně tu večeři, než to zahájení).
Proběhla menší úprava programu a od pátečního rána mohli začít kvalifikace, kluci a holky současně. Zajímavostí zde oproti předchozím svěťákům bylo, že kluci měli pouze jednu cestu, což při startovním poli okolo 50 chlapů bylo jasné, že bude o zábavu postaráno až do odpoledních hodin. Izolace, prohlídka, izolace, rozcvička a jde se na věc. Nadšení závodníků opadalo hned po prvních metrech ledu, kde byl překrok do chytu, o kterém jsem si myslel, že ho tam dali jen pro pobavení. A nebyl jediný. Silové ladění megahnusných mikrochytů nemělo pro mnoho účastníků závodního pole šťastného konce a dát top v limitu 5minut se nepodařilo ani nejlepším z nejlepších. Mně se podařilo nějakým zázrakem „probruslit“ horší část cesty a pak už jen čekat, kdy dojdou síly a hlavně čas. U holek se jednalo o to samé v bleděmodrém. Na překroku mezi cca 3 – 4.chytem za počáteční ledovou fází popadalo okolo deseti závodnic z dvaadvaceti. Bohužel mezi nimi byla i Lucka, a tak čekání, zda vůbec půjde do semifinále bylo velmi dlouhé a padl na to nějaký ten svařáček. V moje semifinále jsme s postupným vývojem závodu věřili, v Lucčino již méně. Nakonec to pro oba dopadlo výborně a postupovali jsme shodně z 12.fleku. Na hlavu ruského stavěče se neslo několik připomínek a hlavně spousty nadávek v jeho rodném jazyce.
Večerní závod v rychlosti jsem se rozhodl vynechat a raději dát odpočinek, a tak jediným borcem z ČR byl rychlospecialista Milan Dvořáček. Tomu se podařilo probojovat též do semifinále, mezi 16. nejlepších. Zde to zkusil hop, nebo trop, jelikož neměl co ztratit a to již bohužel nevyšlo a zůstal na pěkném 16. místě.

Sobotní ranní uzavření do izolace se lišilo pouze v počtu závodníků a závodnic v malé místnosti. Už jen 18kluků a 20holek, opět lezou kluci a holky současně. Můj cíl, o moc se nepohoršit z 12.místa. Cíl Lucky, co nejlepší výchozí pozice do finále. Jdu o trochu dřív. Cesta vyrovnanější, než kvalda. Zataví mě až dlouhý dynamický nátah ve stropě. Koordinace pohybů s ubývající silou už nebyla nejlepší. Alespoň teč. Nicméně nebyl jsem sám, kdo zde skončil a někteří na tom byli i hůř. 9. místo celkově. O tom jsem si nemohl dovolit ani zdát. Ale to ještě než se odvážu, Lucka už je v půli cesty. Opět silové opatrné ladění na malých chytech, kór po zkušenosti z kvalifikace, stojí spoustu času. Ten pak chybí ve stropovém přelezu. Znovu obavy, zda to bude stačit na finále. Překvapením je nepostup Angeliky Rainer, který jen dokazuje to, že dostat se mezi 8. finalistek je už velký úspěch a nikdo ho nemůže brát jako samozřejmost.
Lucka jde do finálové cesty ze 7. místa, tedy leze jako druhá. Spodní část přejde bez větších obtíží, až do stropu, kde ji čeká zapeklitý krok, který se jí nepodaří překonat. Bohužel je to další ze stavitelových ořechů na kterém si vyláme zuby 5holek, velká vada na kráse ženského finále. O pořadí těchto dam rozhodne výsledek ze semifinále, což nehraje moc do karet Lucce. Ale i tak krásné 6.místo v tomto závodě plném záludností. Cestu topovala Maria Tolokonina, na čas kousek pod ní skončila Korejka.

Začátek mužského finále byl třešničkou na stavitelovi hořkém dortíku, kdy hned na druhém chytu – spoďáku vypadli první tři závodníci, kteří byli opět rychle zahnáni zpět do izolace a pan stavitel trati se jal spoďák vyměnit, aby mohlo začít vše na novo. Restart už byl úspěšnější a již bylo na co koukat. Limit třináct a půl minuty, slezání v cestě a následné šestimetrové odlezy do boku, to byl recept, jak to natáhnout co to dá. S tím vším si krásným stylem poradil mistr všech mistrů Markus Bendler, vítězství mu na jeho pravděpodobně úplně posledním světovém poháru přála většina, včetně mnoha Rusů. Krásné rozloučení krále.








Mirek Matějec   [úpravy] 06:00 21.02.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace11:44:50 21.02.2012
Pěkně hezky pěkně, gratulace oběma třem :-)
Petr Jandíkodpovědět 

 Foto dne:
Skala se jmenuje Pyxari
Meteora
 Databáze cest:
Všechny cesty (187607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Širočinka 6C+ Osek
Solitud 8a Pratdip
Kocour 3 Bohostice
Škola V Přírodě 4+ Bohostice
Unfér I Vřesová Dolina
Nově komentované:
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Stará Cesta II Prachov
Sphynx 7 Hohe Wand
Vlnová Dálka 7B+ Vysoký Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Foto dne | Re: Foto dne | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Nepřechylování je projev progresivismu | Re: Nepřechylování je projev progresivismu | Re: Ne přechylování je projev progresivismu | Re: Ne přechylování je projev progresivismu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Ne přechylování je projev progresivismu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Nepřechylování je projev progresivismu | Ne přechylování je projev progresivismu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (68)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (18)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Prodám goretexovou bundu Revolution Race | Nebankovní půjčka na 12 hodin | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1407 
 50 dní v divočině 
 956 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1251 
 Andrea 
 1019 
 Ashima 
 827 
 Barkley Marathon 
 852 
 B.I.G. - světové prvenství 
 893 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 781 
 Gálfy - Horský život 
 736 
 Jak se staví ledovec 
 724 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1048 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 872 
 Lezci z Manína 
 883 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 782 
 Operace Nos 
 877 
 Plamen nikdy nezhasne 
 772 
 Pohlednice z konce světa 
 1005 
 Pomíjivost ledu 
 755 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 790 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 793 
 Rhapsodia Corcontica 
 779 
 Sama 
 932 
 Šampioni zlatého údolí 
 877 
 S lyžemi v oblacích 
 1018 
 Tenaya Traverse Challange 
 859 
 Tenkrát na východě 
 1015 
 Velká alpská silnice - 73 
 817 
 Za oponou velehor 
 1000 
 Zápasník Dee Dee 
 862 
 Životní výprava 
 892 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.