LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
32.Suchan 10307
33.Adamovska 10284
34.Duchoň 10281
Bouldry:
32.Kümmel 9450
33.Oliva 9409
34.Šlapák 9400
Hory:
31. 2332
32.Kulajta 2304
33.Nehasil 2188

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189580 cest
Nové přelezy:
Čikuma 7C+
The Big Ha 8A
Nagano 7C
Teatro Tat 9
Satisfakce Xc
Světlá Ste 9/9+
Přepište D 7C
Capitán Ca 8a
Baleine So 7c
Tamagotchi 7b+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

31. MHFF

pátek

smallZima, noc byla opět velmi chladná, ale jde se lézt, šoping je v plném proudu a filmové bloky v kině i ve škole začínají už od 8 hodin.

V parku je opět hodně sutěží, které budou pokračovat i v sobotu, chodí se po lajnách ve stromech, k dispozici je několik kaváren a nalejváren na náměstí i v parku, zbytek parku je plný stanů. Lidi potkávají kamarády a trousí se do skal, za občerstvením a za nákupy lezeckých cajků i oblečení. Na slunci je příjemně a ve stínu zima, kino se postupně až do večera zaplňuje od dveří až po pódium. Na filmy i večerní přednášku Máry Holečka, po které přichází večerní déšť, který nakonec přestal, takže i koncert se povedl.
Všechno tady klape jako na drátku, ale i letos se jak v kně, tak ve škole nepodařilo na poprvé pustit některé filmy, nebo nešel zvuk. Na ty filmy se všichni se všichni přítomní těšili a tak všichni doufáme, že příště už technika zlobit nebude. 

soutěře v parku


Ještě pár filmů které za to stály:



K2: Siren of the Himalayas - "Ká dvojka" má letos svůj rok, kvalitní a nenudný dokumentární snímek s Gerlindou Kalterbruner.
Return to balance - děvčata na lajnách, to je vždycky pěkná podívaná.
Neviditelná linie - Hudy a Michal při dalším pokusu o prvovýstup na Aguja Poincenot, počasí je sice nepustilo až na vrchol, ale lezení v Patagonii je nádherný.
Zembrocal - v podstatě autobiografie a zpověď jedné vynikající lezkyně (Caroline Ciavaldini) z ostrova Reunion a parta co se snaží jí pomoct s těžkým prvovýstupem v hladké převislé a ne úplně pevné skále, ale hlavně nejen pro ní i veliká motivace od mistra: Yuji Hirayamy! Na druhou stranu je v tom málo lezení od Caroline a dost vyprávění. Parta se divila, že novou cestu musí dost čistit a od hlíny a volných bloků,... no, nevybrali si holt úplně nejlepší stěnu.
The Sensei - film ze série Reel Rock 8 a dva neskuteční lezci Yuji Hirayama v roli učitele nejen celého japonského lezení a Daiel Woods v roli drsného opracovávaného drahokamu, který Yujimu pmohl s jeho vysněným projektem. Tohle by jste určitě měli vidět.
Distilled - drsné skotské lezení přenesl Andy Cave i do věhlasných alpských stěn a himalájí. Kluk, který šel za dobrodruřstvím, od mládí si vydělával v dolech, ale chtěl do hor a nakonec dostudoval školu a nepřestává lézt ani ve sněhové vánici, kdy ostatní horolezci nevystrčí nos z chalupy. Vyprávění provází destilování alkoholu s množstvím citátů a samozřejmě i lezení v ledu.
Vzpomínky na Wadi rum - krásná pískovcová oblast i humor účastníků zájezdu. Prostě Svára.
Odkaz Tóna Dobeša - i dokument o vynikajícím horolezci, člověku a záchranáři, který byl zavražděn loni v Pakistánu se dá natočit kvalitně.
Ti z labského údolí - film o dělání cest v Labáku s Tomajdou a Prcasem už jsme sice viděli, ale to se neochodí.
Stopy na hrebeni - první skupinový přechod hřebene Tater, o kterém jsme psali na Lezci, zachytil světoznámý slovenský režisér Pavol Barabáš. Kluci to 11 dní na hřebenu neměli lehké, ale vydrželi až do konce, což se před nimi podařio jen Pavúkovi sólo.
Wide Boyz II - spáry a jména lezců Pete Whittaker a Tom Randall. Že by "Širocí hoši"? Tentokrát si doma natrénovali prstovou spáru a pustili se do přelezu světoznámé nejtěžší prstovky v Kanaě - Cobra Craks.

...to je asi tak vše, z té většiny co jsem viděl, co by za to stálo, něco se dokonce bohužel nepodařilo promítnout, ale inspirujte se ještě výsledky MHFF v dalším článku.

Marťan   [úpravy] 08:07 30.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 MHFF technika a zvuk10:55:22 01.09.2014
Když tak sleduju tu kvalitní  přípravu projekce na Fesťáku, tak sem rád že se stejná parta nestará i vo provoz výčepů piva :)
Hasičodpovědět 

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188029)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boží Přikázání 5B Zvůle
Teatro Tatro 9 Červenica
November Rain Ext. 8+ Beycik
Capitán Calzonazos 8a Margalef
Tamagotchi Extrem 7b+ Margalef
Nově komentované:
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo
Večerní 8- Čertovy Skály U Lidečka
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jo | Re: Ah | Re: Jo | Re: Nelze zkontrolovat | Re: Nelze zkontrolovat | Re: H | Re: H | Re: Ah | Ah | Re: Jo |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (22)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
rychlá půjčka bez poplatku | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1727 
 50 dní v divočině 
 1209 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1520 
 Andrea 
 1231 
 Ashima 
 1008 
 Barkley Marathon 
 1041 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1093 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 974 
 Gálfy - Horský život 
 930 
 Jak se staví ledovec 
 912 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1306 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1068 
 Lezci z Manína 
 1106 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 938 
 Operace Nos 
 1068 
 Plamen nikdy nezhasne 
 976 
 Pohlednice z konce světa 
 1210 
 Pomíjivost ledu 
 932 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 973 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 973 
 Rhapsodia Corcontica 
 973 
 Sama 
 1114 
 Šampioni zlatého údolí 
 1038 
 S lyžemi v oblacích 
 1264 
 Tenaya Traverse Challange 
 1061 
 Tenkrát na východě 
 1237 
 Velká alpská silnice - 73 
 1001 
 Za oponou velehor 
 1179 
 Zápasník Dee Dee 
 1071 
 Životní výprava 
 1107 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.