LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v lezení na obtížnost (09.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
40.Novotná 10168
41.??? 10166
42.Kohout 10165
Bouldry:
40.Bulička 9150
41.Čech 9150
42.Tran 9131
Hory:
23.Nešvera 3129
24.Slavíček 3060
25.Petr 2960

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5826 lezců
1189959 cest
Nové přelezy:
Buon Compl 7b
Balu Yoghi 7b/7b+
Vzali Mi M 7C
Jinýto Fin 7C+
Jednou Pac 7C
Jan Kareš 9/9+
Ozon 7C
Jedna Mozk 7C
Stěhovák Z 8A
Špekulant 7C+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Druhy zensky prelez Midnight Lightning

Lisa Rands se stala druhou divkou, ktera zdolala Midnight Lightning (V8/9) v Yosemite Valley, ( prvni byla Lynn Hill v 1998).

Povedlo se ji to den po novem roce, Rands dala nekolik pokusu, aby na zaver spadla az ze zaverecne oble police. Dalsi den rychle dosahla police a pak najednou stala nahore. Rekla: "Tak jsem vzdy chtela Midnight Lightning vylezt a najednou jsem stala nahore, bylo to jako sen!" Vykon obdivuhodny, nebot boulder nenacvicovala z lana.
(prevzato z Rock&Ice)

JirkaS   [úpravy] 19:29 23.01.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Kolik ?
V8/9 mi toho moc neříká... Kolik to je na naše ? UIAA? nebo nejlépe na písek?
Zapsal: zvědavec, 12:38:08 24.01.2001
 V8/9
Nazdar zvedavce,
tak V8/9 je franzouskych bouldrovych 7b+, a to uz je hodne tezky. Tak na cestach kolem desitky byvaji tak priblizne 7a bouldrovy kroky a nekdy i min.
Presnou tabulku si muzes najit na strance www.8a.nu pod articles - Grading scales for Routes and Bouldering.
Zapsal: Rad, 15:51:39 24.01.2001
 ?
Možná budu vypadat jako diletant, ale není Midnight Lightning ten známý Kaukův boulder? Nemůžu si uvědomit ten název. Ale jestli je to on, tak to je pěkný kousek. viděla jsem to Kauka lézt v dokumentu Masters of Rock: zážitek.
Zapsal: Kočka, 08:40:51 29.01.2001
 Je to von
Jo, jo, to je presne on. Jenom si tak rikam, ze takovyhle bouldry uz jsou spise kratky boulderovy neodjisteny cesty, kdyz se tu muze spadnout z nekolika metru. Rekl bych ze jsou vseobecne americky bouldery nejaky nebezpecnejsi.
Zapsal: Hop, 09:05:30 29.01.2001
 Crashpad
Tak nemuzu rict,ze jsou v Americe bouldry nebezpecnejsi nez jinde.
Nohu si muzes zvrknout,zlomit kde koliv.Je pravda ze Columbia Bloc v Yosemitu je dost vysoky ale takovy najdes i v Bleua a nebo v Jure.´Vetsi problemy nez vyska jou skoreny anebo sutry ktere se pod bouldrem povaluji, a ne vzdy se daji odvalit. Pokud si chces odskocit do mekciho tak doporucim pouzivat Crashpad anebo lano z hora. Top rope na vysokych bouldrech neni vubec zadna ostuda. Kdyz Wolfgang Kraus delal 4. opakovani Midnight Lightning tak ho prvni trenoval s hornim, a to Americani pry dost cumeli,ale to bylo zacatkem 80.let .Vedle Midnight Lightning se nachazi boulder od Jerryho M. Aftermidnight 7c, ktery vylezl taky jenom top rope,ale uspesne.
Zapsal: Rad, 12:12:02 29.01.2001
 CP a BM
Jasne, skvele vyvinute Cras-pady, polocesky Bouldermatky jsou velkou zachranou a je treba si uvedomit, ze drive je neuzivali tak si myslim, ze kdyz BM mate, tak je to vpohode,to uz by muselo byt hodne vysoky a tam je zase jasne lano. Skoda jen, ze ji nelze lepe zbalit. Nevim, jak by se ale chovala spadnout na ni na zada, kdyz by pod ni byl balvanek. To je asi stale nejlepsi dopomoc od kamarada.
Zapsal: JirkaS, 13:16:24 29.01.2001
 Co je vlastne boulder
No jo, je to vlastne fatk. Nebezpecny bouldery jsou vsude. Je ale otazka, co je vlastne jeste boulder a co je jeste cesta. Vim o cestach (napr. Klage v Jure) ktery jsou spise bouldery nez cesty a presto maji klasifikaci jako seriozni cesty. To taky souvisi s diskuzi u nasledujiciho clanku. Kdy tomu vlastne davat jeste boulderovou klasifikaci a kdy uz normalni. Ale jsem taky pro co nejpresnejsi klasifikaci ... a potom at cas ukaze.
Zapsal: Hop, 13:55:55 29.01.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
slanění
Jižní hrana
 Databáze cest:
Všechny cesty (188048)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Buon Compleanno Tom 7b Monte Baldo
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Jednou Pacient, Navždy Pacient 7C Popová Skála
Kluzák 7B+ Popová Skála
Jinýto Finito 7C+ Popová Skála
Nově komentované:
Letos Moc Sněhu Nenapadlo 8+ Velká
One Inch Punch 7A Popova Skála
Pražská Varianta 5 Svatý Jan
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (37)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (2)

 Nově v inzerci:
Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 12 
 Někdy ano 
 14 
 Ne nepoužívám 
 14 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.